Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: surutka i dijabetes
PostPoslato: Sre Sep 19, 2012 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 2:05 pm
Postovi: 1
pretrazio sam ovaj kao i mnoge druge sajtove ali nisam nasao konkretan odgovor pa bi bio zahvalan da mi oni koji su upuceniji odgovore na pitanje da li osobe koje imaju dijabetes tip2 mogu da piju surutku ili neke druge sumplemente prilikom bavljenja sportom,konkretno teretanom?
Naime,moja doktorica ima 90 godina i za nju jedina aktivnost kojom bi trebao da se bavim je setnja sto naravno meni nije dovoljno jer sam poprilicno aktivan a imam 22 godine i ne pada mi na pamet da zivim kao penzioner.
secer mi je dobro regulisan,bavim se mnogim fizickim aktivnostima ukljucujuci i gore pomenutu teretanu u koju idem vec duzi vremenski period pa bi zeleo da pojacam malo trening kako bi rezultati bili uocljiviji. Jedino sto me koci je to sto ne znam da li bi surutka ili neki drugi oblik proteina tipa whey,ili uzimanje amino kiselina uticalo na nivo secera u krvi. Mozda je ovo pitanje vise za neki bodybuilding sajt ali smatram da tamo ljudi nisu kompetentni da mi odgovore na pitanje s obzirom da sam dijabeticar i da nisu upoznati s ovom bolescu.
unapred hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: surutka i dijabetes
PostPoslato: Pon Nov 12, 2012 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 18, 2012 5:24 pm
Postovi: 5
Da budem iskren, ne znam zbog cega bi ti surutka pravila neki problem, ukoliko je lepo ukalkulises u dnevne potrebe sto se tice tvog rezima ishrane naravno, posebno jer se trosis kao sto si i opisao.
Jedino mi se cini da se surutka razlikuje sto se tice UH ili kcal, ne mogu tacno da se stetim sada na brzinu. Ipak, sacekaj jos neki odgovor, sto se kaze second opinion, pa vidi sta ces i kako... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: surutka i dijabetes
PostPoslato: Sre Nov 28, 2012 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 4:37 am
Postovi: 3
Koristim sirutkin protein vec 6 meseci bez ikakog problema, cak sta vise veoma je dobar. Moja doza je 20-40 gr whey-a samo u danima kad idem u teretanu tj. 3x nedeljno. Mada mi nutricionisti i medicinsko osoblje nisu preporucili zato sto cu postati eng. "bulky" , posto sam ja smatrao da je to besmislica poceo sam piti a planiram probati i casein proteine. Imam 35 godina , tip 1 IZDM 4 doze 3 Novorapid+1 Lantus. Pozz od Srdana iz Irske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: surutka i dijabetes
PostPoslato: Pon Dec 02, 2019 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2019 2:19 pm
Postovi: 11
https://www.google.rs/search?source=hp& ... BzffF-ieaw


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: