Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kokos
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
da mli iko zna nesto o delovanju kokosa na nivo secera u krvi......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Suseni kokos, onaj sto se kupuje u prodavnicama ima sledece energetske vrijednosti (na 100 gr):


Energija 2520kJ/602 kcal
Proteini 6,9 g
Uglj. Hidr. 6,4 g
od cega secer 0,2 g
Masti 62 g
Vlakna 23,5 g
Natrijum 37 mg
Zeljezo 3,3 mg
Kalijum 540 mg


E sada, sudeci po uglj hidratima trebao bi da je odlican ali ako se gleda na kalorije, odrasla osoba ne bi trebala da jede vise od 400 gr kokosa dnevno da pokrije sve svoje potrebe. Mislim da je ipak problem sto se u vecini slucajeva kokos u ishrani koristi zajedno sa secerom.

Slican primjer su i pistaci, tako ako neko ima odgovor i na tu dilemu, neka se javi.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
hvala vam
ali sad mi nista nije jasno
dobila sam recep solja jogurta,kasika kokosa ,kasicica cimeta i dva cena belog luka sve spremiti uvece i konzumirati pola sata pre dorucka kazu da daje odlicne efekte u smanjenju secera tj kolicine insulina?!
Ovaj recept 15 dana pa sledecih 15 dana solja kiselog mleka sa 50g susama....
pa sledecih 15 dana solja vode u kojoj je celu noc stajao crni luk-glavica pije se pola sata pre dorucka....
i joj jedan recept 2-3 cveta cuvarkuce se pojede ispred glavnih obroka isto 15 dana i sve tako menjati da se organizam ne navikne......
kazu dosta pomaze .....
sem susama nisam probala nista pa me zanima zna li iko nesto da mi kaze sta je za sta i td,,,,.........
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 9:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Ne znam za te stvari ali mogu samo da ti kazem da su se moji roditelji mucili sa tim prirodnim lijekovima dok sam bio mali i trpali u mene te jedno te drugo, bez ama bas ikakvog efekta. Jednostavno ne vjerujem u te prirodne terapije, osim ako nije rijec o tip 2 dijabetesu gdje licna proizvodnja inzulina jos postoji.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
hvala mogu delimicno da se slozim sa vama .....
ja ne mastam da je izlecim vec da joj pomognem u slucaju ublazivanja ili odlaganja eventualnih posledica......ocuvanju organiza......ili nesto slicno .....
eto sami ste mi rekli sastav kokosa pa moze da potpomogne ocuvanju krvne slike u kombinaciji sa susamom da sredjuje i masti ....luk antioksidans.......mislim da je i samo to dovoljno .......za jedan oblik preventive?!Zar ne?Mozda sam ja jos na pocetku pa nisam prepustila sve industriji mazda gresim ali razna moja i tudja iskustva me vodaju kroz ovo ....
Hvala vama i svima na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 5:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Ja sam takodje kod moje Danice u pocetku svasta pokusavala, probala svaki prirodni lek za koji sam cula, ali efekat na smanjenje secera je uglavnom bio minimalan. Shvatila sam da jednostavno ne postoji hrana koja znacajnije SNIZAVA secer u krvi, vec samo ona koja manje ili vise PODIZE secer u krvi.
Znaci, osim "magicne trojke" - hrana/insulin/aktivnost, kod dijabetesa tip I nema drugih relevantnih cinioca koji znacajnije uticu na glikemiju (ovde bih samo dodala jos i "vanredne situacije" kao sto su stanje bolesti, pubertet i intenzivan rast kod dece i vece meteoroloske promene - mada se oko ovog poslednjeg ne bi svi slozili da ima ikakvog efekta).
S druge strane, slazem se da treba unositi pretezno onu hranu koja se propagira kao "zdrava", sto uostalom vazi i za osobe koje nemaju dijabetes, pogotovo onu hranu koja deluje na ocuvanje krvnih sudova - znaci onu koja sadrzi omega 3 i omega 6 masne kiseline.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 11:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Evo recept koji sam dobila od nekog, i na sebi proverila. Znači, za Tip 2.

3 litre što posnijeg kravljeg mleka, uzimala sam ono od 0,5 % mmm, i 2 očišćene glavice belog luka, staviti da se kuva. Češnjeve belog luka samo očistiti i ubaciti u mleko. Kuvati dok se ne ukuva na polovinu. Malo prohladiti, procediti i sipati u flašu. Držati u frižideru. Svako jutro popiti po 1 dc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 11:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
BoJJo je napisao:
Suseni kokos, onaj sto se kupuje u prodavnicama ima sledece energetske vrijednosti (na 100 gr):


Energija 2520kJ/602 kcal
Proteini 6,9 g
Uglj. Hidr. 6,4 g
od cega secer 0,2 g
Masti 62 g
Vlakna 23,5 g
Natrijum 37 mg
Zeljezo 3,3 mg
Kalijum 540 mg


E sada, sudeci po uglj hidratima trebao bi da je odlican ali ako se gleda na kalorije, odrasla osoba ne bi trebala da jede vise od 400 gr kokosa dnevno da pokrije sve svoje potrebe. Mislim da je ipak problem sto se u vecini slucajeva kokos u ishrani koristi zajedno sa secerom.

Slican primjer su i pistaci, tako ako neko ima odgovor i na tu dilemu, neka se javi.


Letos sam pravila neke kašice i umesto šećera stavljala sam par kašičica kokosa, čisto da se zasladim malo. Mislim da u toj kombinaciji može da prodje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
jasbi je napisao:
BoJJo je napisao:
Suseni kokos, onaj sto se kupuje u prodavnicama ima sledece energetske vrijednosti (na 100 gr):


Energija 2520kJ/602 kcal
Proteini 6,9 g
Uglj. Hidr. 6,4 g
od cega secer 0,2 g
Masti 62 g
Vlakna 23,5 g
Natrijum 37 mg
Zeljezo 3,3 mg
Kalijum 540 mg


E sada, sudeci po uglj hidratima trebao bi da je odlican ali ako se gleda na kalorije, odrasla osoba ne bi trebala da jede vise od 400 gr kokosa dnevno da pokrije sve svoje potrebe. Mislim da je ipak problem sto se u vecini slucajeva kokos u ishrani koristi zajedno sa secerom.

Slican primjer su i pistaci, tako ako neko ima odgovor i na tu dilemu, neka se javi.


Letos sam pravila neke kašice i umesto šećera stavljala sam par kašičica kokosa, čisto da se zasladim malo. Mislim da u toj kombinaciji može da prodje.


Pa nije kokos sladak i nije zamena za shecer ,da bi se zasladila ? :D heheheheheheh


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: