Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: C-Peptid
PostPoslato: Sub Jul 28, 2012 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 5:29 pm
Postovi: 8
Pre nesto vise od mesec dana , konstantovan mi je DM 1 , bio sam primljen na endokrinologiju sa secerom 9 (na ste srce ) i ketonima u mokraci zbog cega su me ostavili na odeljenju i davali mi 2 dana neprestano infuziju . Odmah su mi konstantovali tip 1 ukljucili mi standardnu Bistri (Aktrapid) 12j+12+10 i uvece Mutni (Insulatard) 18j. Inace imam 19 godine , visok 187 , tezak 70kg , dok sam bio u bolnici sa tom terapijom secer mi je stalno bio od 9 do 13 , jel umesto da malo umanjim sa hranom dok sam u bolnici po ceo dan lezim , ne krecem se , ja sam jeo 3 puta vise nego kad sam kuci , svi su mi donosili , pored bolnicke hrane jeo sam od kuce sto su mi donosili i tako , sve u svemu secer je uvek bio od 9 do 13, u medjuvremenu doktorka koja me je privremeno uzela (posto ona koja me je primila otisla je na odmor) , rekla mi je da odradim C-peptid u privatnoj ustanovi posto oni to nerade , uradio sam i bio je 0.6 (1.1-3.1 , referentna vrednost ) ,rekla mi je da nema rezerve insulina itd. Cim sam izaso iz bolnice , krenuo da se krecem , plivanje , malo fizicke aktivnosti secer mi se odmah stabilizovao isao je od 3 do 6-7 , medjutim onda su krenule hipoglikemije , budim se nocu u 5 sav u hladnom znoju ustajem da jedem , preko dana me uhvati hipoglikemija , jednom sam izmerio secer i 2.3 itd. , doktorka koja se vratila sa odmora smanjila mi je prvo jedinice na 6+6+6 i uvece 14 onda na 4+4+4 i 12 , medjutim uvece je jos uvek padao secer, smanjila mi je na 2 spricanja posle 2 nedelje , Ujutru 18 i uvece 12 , preko dana je ssecer bio ok , medjutim uvece opeet isto , zatim opet za nedelju-dve smanjila mi je na jedno spricanje 12 jedinica Mutni samo ujutru. Trenutno uzimam 8 jedinica ujutru a secer odrzavam iskljucivo fizickom aktivnoscu , npr:
Za rucak pojedem 3 sarme , odem na plivanje (biciklom) vratim se posle sat ipo ,dva izmerim secer 5.8
Za rucak pojedem 1 sarmu sa pola parce hlabe , ne idem nigde sedim za kompom , posle sat ipo , dva izmerim secer 9-10 .
Secer trenutno odrzavam u granicama normale sa jednim spricanjem i fizickom aktivnoscu, juce sam uradio opet u privatnoj klinici C-Peptid i Glikemiju Ujutru( na ste srce ) , Secer je bio ok 6.2 , a C-PEPTID 0.9 , 0.3 vise nego prosli put .

Cuo sam i za nekog profesora Zivica , koji radi u Nisu , da ima neke posebne testove za mladju decu i adolescente , cuo sam da je takodje jednoj devojci iz leskovca koja je imala terapiju 4 put dnevno insulin , konstantovao da ima neki juvenilni diabet tipa 2 ili tako nesto ida je prever na tablete itd...

E sad mene zanima da li ovaj rezultat C-Peptida tj poboljsanje sa 0.6 sa 0.9 znaci da je moj pankreas krenuo bolje da radi , stvara rezerve insulina , ili je to nemerljiva vrednost i 0.6,0.9 ili 0.3 da li je sve jedno koliki je ako je manji od normalne vrednosti , i da li kod mene moze da bude i TIP 2 , koji se javlja kod mrsavih adolescenata .

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: C-Peptid
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 3:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам каква је ситуација после пола године од овог твог поста и само ћу да те подсетим на претходни мој пост упућен теби: кефир итд.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: C-Peptid
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 5:29 pm
Postovi: 8
Nema jos godinu dana , od pre 5-6 meseca sam na 3 jedinice (bez kojih mogu, jel na mojih 70 kilograma to mu dodje 0.04 jedinica po kilogramu,ali mi je doktor preporucio da jos uvek ne prestajem skroz ) i uzimam Glukofag posle svakog obroka, inace pre nekoliko dana sam radio opet rezultate za koje mi je dao uput profesor Sasa Zivic , rezultate sam radio u privatnoj klinici , Hemoglobin je 7% , ICA(Antitela su sa 85.9 pala na 49.2), GAD(Antitela su bila 7.2 , sada su 5.9) , C-Peptid( je bio 1.6 , sada je 2.2 , normalne vrednosti su 0,3-0,7) i ostali rezultati za stitnu zlezdu i jos nesto su u redu , Profesor mi je pre nego da odradim rezultate reko da ako su antitela porasla do 5-10% da je to odlicno i da autoimuna bolest ne napreduje , a ICA (antitela) su cak pala za 50% , za nekoliko dana idem na kontrolu i da mi pokazem rezultate, pa cu da napisem sta je reko , ali ono sto mogu da kazem , kako su mi prvi put rekli u mojoj Leskovackoj Bolnici da sam u Honeymoon koji ce potrajati nekoliko meseci , da ce c-peptid otici na nulu , da lucenja insulina nece biti , da je cist tip 1 , da necu moci da prodjem bez manje od 4 spricanja dnevno ... Ipak sam proso malo bolje od njihovih dijagnoza ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: C-Peptid
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 5:29 pm
Postovi: 8
A da za taj kefir neznam , ali neku gljivu pijem pre svakog obroka , ne verujem mnogo u te price ali od svega sto sam pio cini mi se da ovo daje neke rezultate ,inace dosta cimeta ima u sebi , posto mirise na cimet :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: C-Peptid
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 12:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Неку гљиву?! Треба да знаш шта користиш ако ни због чега другог а оно да другима помогнеш. Ја лично никада не бих могао нешто да једем или пијем а да немам појма о чему се ради.

Цимет је одличан за многе ствари.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: C-Peptid
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 5:29 pm
Postovi: 8
Kuci mi je ostala kutija od toga , za nekoliko dana kad se vratim , pogledacu i napisacu , u sustini od svega sto sam pio i koristio , mislim da je to imalo najvise efekta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: C-Peptid
PostPoslato: Uto Feb 24, 2015 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 7:36 pm
Postovi: 1
A ko je C-peptid 1,10 u opsegu od 1,10 do 4,40!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: