Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Čet Mar 31, 2016 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:27 am
Postovi: 44
Postovana Stela (a i svi ostali dobri ljudi),
Molim vas da mi napisete vase misljenje...

Naime, pre 10 godina mi je otkriven dijabetes, bio sam u ketoacidozi, glukoza 37. Imao sam 140 kg. Tada sam imao 37 godina. Doktorica kaze tip 1. Uzimao sam insulin 2 meseca, drasticno promenio zivot, fizicka aktivnost, ishrana, sve promenjeno.
Posle 2 meseca uzimao sam tablete 4 meseca, da bih posle toga ostao samo na dijeti. Znaci, ishrana, fizicka aktivnost, asketska disciplina.Spao sam na 95 kg.

I to je bilo tako do marta 2015. Ponovo sam poceo da se gojim polako, fizicku aktivnost prekinuo, poceo raditi tezi fizicki posao, pocela je faza razmimoilazenja sa suprugom. Sve gore od goreg... I dosao sam do faze pred pucanjem...
Pred razvodom sam sada, imamo jedno vece i jedno manje dete, ne znam gde ce deca posle razvoda. Poludeo bih bez njih. Zavrsio sam u bolnici sa bolovima u stomaku, vadjena mi je krv.

Do pre mesec dana glukoza mi je bila od 4,5 do 7,5 a u bolnici 15. Sada je ujutro 10, toku dana od 12-15. Ponovo imam 140 i više kilograma, fizicka aktivnost 0.
Doktorica mi jerekla da u ponedeljak dodjem na endokrinologiju na hospitalizaciju, na pet dana da mi uvede insulin 4x dnevno. Eto... To je moja prica.
Imam par pitanja...

1. Da li je, po vasem misljenju, moguce da se dijetom i ponovnom fizickom aktivnoscu, skidanjem kilograma, skinem sa insulina i tableta? Da li se to desava samo jednom u zivotu? Doktorica kaze da sam bio na bas dugom “medenom mesecu”.
2. Da licu mogu obavljati tezi fizicki posao sa 4x dnevno isulinom?
3. Posto mi je odmah, pred deset godina, ustanovljena polineuropatija, bio sam na EMGu pet puta do sada I process ide polako, da li je moguce da dobijem neki stepen invaliditeta koji bi me zastitio od otkaza. Jer, sada radim na terenu, u teskim uslovima, i za to imam potvrdu od medicine rada. Ukoliko vise ni bih mogao da radim na terenu zasigurno vbih dobio otkaz. Ali, znam da je jedan covek uspeo da izbegne otkaz jer ima MS. E sada, posto imam problem sa nogama, da li bih mogao dobiti neku kategoriju, koja bi mi pomogla da dobijem laksi posao I ostanem u firmi. On je dobio posao u magacinu, a bio je fizicki radnik. Ne bih nista da petljam I muvam, samo me zanima da li imam ikakva prava?

HVALA na odgovoru beskrajno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јел ти то зезаш? У једном тексту пишеш да имаш 135 кг, а овде да имаш више од 140кг.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:27 am
Postovi: 44
Ne zezam se...

Pogresio sam u pisanju na dva mesta...

Imam 47 godina (ne 37),a kilograma kod kuce 135, elektronska vaga, a vaga u bolnici je pokazala preko 140...

Pa sam napisao obe kilaze, mada to je to...

I uopste mi nije do zezanja.
Nemojte se ubuduce javljati i praviti ljude budalama zbog banalnosti!

Hvala i izvinite na gresci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Pon Apr 04, 2016 5:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
1. Neces znati dok ne probas. Ako ne uzimas nikakav tretman a secer ti je ujutro "samo" 10, to znaci da ipak imas neku proizvodnju inzulina, doduse, mozda ne dovoljnu. Cinjenica je da sto si mrsaviji, visa ti je osjetljivost na inzulin te i samim time njegova efikasnost bude veca. Mani se tijesta (hljeb, peciva, pasta) i slatkisa (secera uopste) i izgubices kilazu, bio fizicki aktivan ili ne. imati preko 90kg, nebitno koliko si visok nije zdravo.

2. Da, mozes raditi sve sa inzulinom. Pitanje je samo da li ce ti 4 doze biti dovoljne da kontrolisu secer tokom 24h. Poenta je da se inzulin rasporedi tokom dana po potrebi. Isto imaj u vidu, ako skidas secer inzulinom a nastavis da jedes i ne radis nista sto se aktivnosti tice, samo ces se jos vise udebljati.. znaci, smanjen unos ugljenih hidrata i fizicka aktivnost su moranje.

3. Ne znam.

Zelim ti svu srecu! U pamet se sto se tice ishrane i zdravlja jer ce djeci trebati zdrav otac nebitno gdje i kod koga zive a i tebi treba zdravlje da ga imas u penziji.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Uto Apr 05, 2016 6:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:27 am
Postovi: 44
BoJJo,

beskrajno hvala sto ste odgovorili!

Puno mi znaci Vas odgovor!

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Pet Apr 08, 2016 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На форуму има превише фолираната који нас замајавају и праве будале од нас који покушавамо да помогнемо. Они се манифестују и по недоследностима које пишу по форуму.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Sub Apr 09, 2016 6:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:27 am
Postovi: 44
Pa valjda vam je sada jasno da nisam folirant i da nikoga ne zamajavam.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZGUBLJEN u 4X
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 8:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па добро, брате, али у сваком случају мораш много да смршаш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: