Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Akne na ledjima
PostPoslato: Pet Jun 24, 2016 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2014 1:38 am
Postovi: 5
Poštovani,

Zadnjih 6 godina imam problem sa aknama na ledjima. Pojavile su mi se nakon odmora u CG. Ne gnoje puno već su crvene i najviše ih ima na sredini leđa i malo na ramenima. Nikad ih nisam imao na licu ili drugim delovima tela.
Lečio sam se godinama kod privatnih lekara i lečenje se pokazalo efikasno samo dok je trajala terapija.(Klindamicin, Dr Wolf itd.)
Bilo je i redukovanja ishrane, izbacivanja slatkisa, grickalica, gaziranih pića. Sve dok nisam uvideo da ništa ne pomaže i da se mišljenja lekara ne podudaraju. Jedni su govorili da se što više vremena sunčam i kupam u slanoj vodi, dok drugi da se ne znojim i izbegavam sunce.

Prošle godine sam otišao u KBC, tamo su mi predložili mnogo preparata koji se prodaju u Višnjićevoj ulici u Beogradu, terapija je trajala oko 6 meseci, s obzirom da nije pomogla njihov predlog je bio roaccutan.
Odbio sam i otišao na VMA, pregled je trajao 2 minuta, odmah su predložili roaccutan.

Odlučio sam da izbegnem lečenje roaccutanom i probam nešto na svoju ruku.

Otišao na bris kože, nadajući se da ću pronaći tačan naziv bakterije i da na osnovu diagrama mogu pronaći odgovarajuči antibiotik.
Ali bris je nagativan.
Trenutno razmišljam o analizi hormona, ali ne znam kojih. I mozda odlasku u drugu kliniku na bris, jer su mi rezultati pomalo zbunjujući.

Ima li neko predlog?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Pet Jun 24, 2016 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Детаљно напиши како се храниш и шта пијеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Pet Jun 24, 2016 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2014 1:38 am
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Детаљно напиши како се храниш и шта пијеш.


Radnim danima doručak mi se zasniva na ishrani u pekarama, sve sem slatkog peciva i bureka, uvek se trudim da uzimam različito pecivo uz jogurt. (sendviče, picu, kifle, lisnato testo, peciva sa sirom).
Ručak je u većini slučajeva kuvano jelo kao sto su grašak, pasulj, boranija, čorbe od ribe, brokolija, pileće, u ostalim slučajevima je musaka, sarma, specijaliteti od svinjskog i telećeg mesa.
Doručak vikendom i večera su podeljeni između suhomesnatog, jaja, ribe, testenina.
Grickalice ne jedem, slatkiše samo na proslavama. Voće i povrće nisam nabrajao u principu jedem redovno.
Obroke imam 3 puta dnevno ako se ne računa voće.
Pijem vodu oko 3l dnevno, na nedeljnom nivou popijem 1l piva, 1l negaziranog soka, 2l kisele vode i 1 guaranu. Žestoka alkoholna pića i gazirane sokove ne pijem.

Nadam se da je odgovor dovoljno detaljan. Kad god sam prehlađen što je retkost i unosim u organizam antibiotike sama površina pod bubuljicama se znatno smanji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Sub Jun 25, 2016 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Analiza hormona ili brisa u tvom slucaju nema nikakvog smisla. Akne na ledjima se tesko lece i posle svega sto si probao, gotovo da sam siguran da je roacuutane jedino resenje. Ishrana moze u maloj meri da pogorsa ili poboljsa akne, ali to je sve.
Nema potrebe da se plasis roakutana, to ti kazem i kao lekar i kao neko ko ga je 6 meseci pio. Ukoliko si bas iskljuciv i neces roakutan, jedino sto bi od lokalne terapije moglo je acnefug ujutru i uvece, klindazom ujutru, a tretinoinski losion uvece. Ta terapija bi imala samo dok se koristi, za razliku od roakutana
Roakutan je najsmislenije resenje.
Mogu da se piju i antibiotici, ali.bi se proces verovatno po prestanku pijenja antibiotika vratio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Ned Jun 26, 2016 5:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Детаљно, нема шта. Када би се ја тако хранио на бих знао шта бих радио са киселином у желуцу и опекотинама по кожи.

Пробај да ме послушаш неколико месеци баз изузетка па ћеш видети резултате.

Пекару заборави - све. Можеш да једеш само домаће пециво које је сигурно прављено на старински начин без и једне једине хемикалије, прашка за пециво или соде бикарбоне.

Фабрички јогурт и фабрички кефир - заборави.

Месо треба да буде што квалитетније - дакле заборави родиће, максије, златиборце и слично. Та меса су пуна антибиотика, хормона, цитостатика итд. Нађи домаће али стварно домаће.

Сухомеснато такође заборави осим ако је сигурно чисто без хемикалија.

Тесто смањи на минимум.

Фабричке сокове заборави. Киселу воду можеш чашу дневно. Гуарану и остало заборави.

Код прехлада се не пију антибиотици али то је друга тема.

Дакле имаш сасвим довољно узрока за такве проблеме са кожом, јетром, желуцем итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Čet Jun 30, 2016 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 03, 2011 9:38 pm
Postovi: 2
Koji preparat bi mi preporucili da probam za bubuljice na ledjima dermatolog mi je prepisao mixturu lutz od kojeg mi se koza jako peruta posle toga zineryt rastvor kojeg nema u prodaji ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Ned Jul 17, 2016 7:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2014 1:38 am
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Детаљно, нема шта. Када би се ја тако хранио на бих знао шта бих радио са киселином у желуцу и опекотинама по кожи.

Пробај да ме послушаш неколико месеци баз изузетка па ћеш видети резултате.

Пекару заборави - све. Можеш да једеш само домаће пециво које је сигурно прављено на старински начин без и једне једине хемикалије, прашка за пециво или соде бикарбоне.

Фабрички јогурт и фабрички кефир - заборави.

Месо треба да буде што квалитетније - дакле заборави родиће, максије, златиборце и слично. Та меса су пуна антибиотика, хормона, цитостатика итд. Нађи домаће али стварно домаће.

Сухомеснато такође заборави осим ако је сигурно чисто без хемикалија.

Тесто смањи на минимум.

Фабричке сокове заборави. Киселу воду можеш чашу дневно. Гуарану и остало заборави.

Код прехлада се не пију антибиотици али то је друга тема.

Дакле имаш сасвим довољно узрока за такве проблеме са кожом, јетром, желуцем итд.


Zašto da ne, rado ću probati.

Shvatio sam šta ne, pekara, suhomesnato, testo, kupovno meso.

Mogu li dobiti neki savet kakve ishrane da se pridržavam, jer nisam siguran koji proizvodi ne sadrže veliku količinu hemikalija?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Ned Jul 17, 2016 7:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2014 1:38 am
Postovi: 5
Shomy je napisao:
Analiza hormona ili brisa u tvom slucaju nema nikakvog smisla. Akne na ledjima se tesko lece i posle svega sto si probao, gotovo da sam siguran da je roacuutane jedino resenje. Ishrana moze u maloj meri da pogorsa ili poboljsa akne, ali to je sve.
Nema potrebe da se plasis roakutana, to ti kazem i kao lekar i kao neko ko ga je 6 meseci pio. Ukoliko si bas iskljuciv i neces roakutan, jedino sto bi od lokalne terapije moglo je acnefug ujutru i uvece, klindazom ujutru, a tretinoinski losion uvece. Ta terapija bi imala samo dok se koristi, za razliku od roakutana
Roakutan je najsmislenije resenje.
Mogu da se piju i antibiotici, ali.bi se proces verovatno po prestanku pijenja antibiotika vratio.



Svestan sam da svi kozmetički preparati pomažu jedino dok se koriste, što mi daje do zanja da je problem u organizmu,a ne na koži.
Osoba sam koja popije 2,3 pilule godisnje, antibiotika, i nisam spreman na rizik da koristim terapiju sa Roakutanom 6 meseci.
Akne na ledjima su 90% estetski problem, ne ide da zbog lepote rizikujem oštećenja jetre, bubrega itd.
Da li ste kao doktor upoznati sa vakcinacijom u Torlaku?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Ned Jul 17, 2016 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па није ти потребна велика количина хемикалија. Мени је довољно да неколико седмица свакодневно пијем по једну Голд Нескафу па да се сав истачкам. Ако пијем ону кафу из аутомата довољно ми је неколико дана. Довољно ми је једно парче хлеба из продавнице па да добијем киселину.

Важно је да не једеш нон-стоп. Желудац мора да се одмори и да обнови резерве киселине. Што се тиче детаљнијег списка хране, погледај оно како се ја храним. То сам описао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Исхрана и Исхрана 2.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akne na ledjima
PostPoslato: Ned Jul 17, 2016 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Razumem i postujem tvoj izbor.Nisam siguran da bi ti ta vakcina pomogla, ali ne bi ni stetila.
Probaj ovako,
Koristi mesec dana duac svako vece na celu povrsinu zahvacenu aknama, a ujutru klindazom gel.Nakon mesec dana duac prebaci ujutru, a svako drugo vece koristi losion sa 0.05 tretinoina (to se pravi u apoteci, npr apoteka Kamilica).
Ova terapija hoce da isusi kozu pa mozes da koristis pantenol emulziju za hidriranje. Tretinoin daje pocetno pogorsanje, zato se na pocetku koristi svako drugo vece.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: