Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: corona papules
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 3:05 pm
Postovi: 2
Dakle imam doticne "tackice" na koroni,receno mi je da je to normalna varijacija kod odredjenog broja muskaraca,ali mene strasno nervira pa me interesuje da li je moguce i gde hiruski odstraniti te tackice? Svaki savet je dobrodosao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: corona papules
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 3:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Moguce je hirurshki ih otkloniti, naravno uz detaljan pregled kod dermatologa i kod iskusnog operatora, obichno se laserski to radi, ili krioterapijom, ali sada ne bih znala da vam kazem gde bi to u Bgd mogli da uradite, najbolje je da pitate svog ldermatologa.

A znate da vam to nichemu ne smeta tokom zivota, jednostavno kao shto neko ima povecan broj pigmentacije negde drugo ili mladeza tako i vi imate ovo, to nije oboljenje vec stanje, koje se deshava kod 8-48% mushkaraca, i obichno i prodje nepromeceno, nije patologija, ne zahteva lechenje, ne stvara komplikacije, ne postaje maligno...i pojavljuje se u srednjim godinama a kako starite ce se ta pigmentacija povuci...a sto je i najbitnije je da ne ugrozava fizioloshke aktivnosti :)

To verovatno zelite da uradite iz estetskih razloga, ali koliko ce taj deo vasheg tela neko bash da zagleda i ispituje medicinski...

Tako da dobro razlislite da li vam se 'isprali' da se podvrgavate bilo kakvoj hirurshkoj intervenciji.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: corona papules
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 3:05 pm
Postovi: 2
Upravo tako, zelim ih ukloniti iz estetskih razloga,meni su se te "tackice" pojavile sa nekih 14 godina i nakon pregleda receno mi je isto to kao sto ste vi objasnili.tako da nisam zabrinut.ali eto nadam se da ce mi neko moci preporuciti kliniku,ustanovu gde bih se mogao obratiti da se to ukloni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: corona papules
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 6:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa uvek se mozete obraiti svom dermatologu, ako ga imate, ili bilo kom dermatologu i Zavodu za kozne i venerichne bolesti u Dzordza Vashingtona, pa pitati za preporuku.

Ipak je uzivo druga pricha nego preko interneta. A naravno uvek mozete otichi privatno kod nekog dermatologa...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: