Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: A prirodna kozmetika..
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
Znam da puno vas, a donedavno i ja, ima problema s prištevima, no nažalost nikad neće bolje pogledati temu prirodne kozmetike jer je skeptično prema njoj ili neupućeno, baš kao ja prije par mjeseci. Zato mislim da ovo zahtijeva zasebnu temu, čisto radi obavijesti onih skeptičnih! Jedini izlaz sam vidjela u vichiju, avenu, uriagu, nuxu, pa i klindamicinu, tabletama i raznim losionima na preporuku derme. Stanje se malo poboljšalo, prištevi su se vrtili u krug, koža se nepopravljivo isušila, pojavile se borice na čelu. Poznato? Jednom riječju-noćna mora. I onda kada sam već isprobala sve živo na tržištu i shvatila da ništa ne daje trajne rezultate okrenula sam se posljednjoj stvari u koju sam vjerovala. Kupila sam na preporuku cura najjednostavnije i najprirodnije ulje jojobe, provjerene firme naravno i, u prvih tri dana rezultati su bili nevjerojatni. Ph kože se popravio, prestala se mastit, potkožni prištevi su ustrajali, ali su se nakon 7 dana povukli, a nakon 10-15 dana nestajali su čak i ožiljci. Sada nakon 1,5 mj. ožiljaka nema, prišteva pogotovo, a puder više ne stavljam jer mi je žao prekrivati takvo lice! Sada koristim samo najjednostavniju prirodnu kremicu i koža mi je prekrasna. Ne trošim masne pare kao za sve ono prethodno nabrojeno i djelomično učinkovito jer sam shvatila da koži jednostavno treba nešto slično njoj da može disati i živjeti, nešto lagano i prirodno što čuva prirodni ph, a to svakako nisu teške "dermatološke" kolekcije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
E da evo vam i recept za piling koza se preporodi poslje njega....

1 žlica meda
1 žlica palente (pura,kukuruzno brasno)

sve izmjesati i s tim se umiti/istusirati... odlično...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Evelin,hvala sto si nesebicno ovo podelila sa nama! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 10:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Da li neko zna za to ulje jojobe da li ima i kod nas u apotekama i koja mu je otprilike cena????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2007 11:03 am
Postovi: 19
Ne znam za cisto ulje jojobe, ali znam da BeoLab proizvodi jojoba kremu koja je mene izlecila (nisam ni imala narocito ozbiljne akne, vec potkozne bubuljice i vrlo, VRLO masnu kozu). Inace, ta krema ne sadrzi konzervanse, potpuno je prirodna i evo sta pise na etiketi: u 200 g kreme ima:
-11.0 g Jojoba Oil
-0.3 g Tocopheryl Acetate
-0.1 g Retinyl Palmitate

Ne znam koliko trenutno kosta, ali je bila negde oko 100 dinara, strasno su im jeftini proizvodi. Malo je nezgodno sto nema bas lep miris. A pakovanje cele kolekcije za masnu kozu izgleda vrlo jeftino, sto me je u pocetku odbijalo, ali sad sam se uverila u efikasnost.

Inace, na http://www.acne.org/rate_item.php?item_id=156 imate iskustva sa jojobo. Stvarno je mnogima pomogla. Meni je potpuno uravnotezila kozu. Sad je lepo hidrirana, ali po prvi put u zivotu moj nos ne sljasti kao enterprajz :lol: pola sata posle umivanja. Fenomenalno, kao i cela kolekcija, samo kazem da je miris malo odbojan. Nadam se da sam pomogla. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 3:32 pm
Postovi: 20
to potrazi u biljnim drogerijama ili u trgovinama zdrave hrane

Ako nadjes od proizvodjaca primavere (to je isprobano) da ti ne podvale neki bućkuris mješanac :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2007 11:03 am
Postovi: 19
Zaboravila sam da dodam da je ulje jojobe moguce koristiti na vise nacina - da se nekoiko kapi pomesa sa omiljenom kremom, ili da se njim umiva - nekoliko kapi se blago utrlja u lice, ostavi do nekoliko minuta da deluje i onda se ispere. Ne bi trebalo da se ostavlja cisto ulje preko noci na licu, ili tokom celog dana, jer kod vecine ljudi zapusi pore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
Hejli..a gde si ti tacno kupovala tu kremu...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2007 11:03 am
Postovi: 19
Ima je u svim drzavnim apotekama, a znam sigurno da ima i ona privatna u Knezu ispod stanice 27, kod Aurelija. Samo trazis Beolabov Jojoba krem. Samo da znas da u pocetku lice luci vise masnoce posle nanosenja kreme nego inace, tako je bar meni bilo dva, tri dana. Posle se sve dovelo u red, posto je izbilo nekoliko gadnih potkoznih na povrsinu. Posle toga ni jedna jedina mi nije izasla. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2006 6:16 pm
Postovi: 61
Konacno prava tema....

Evelin kako ti koristis to ulje??...Vidim da Hejli pise kako ne valja dugo da stoji na licu?? Ako se stavlja kratko , sta staviti posle???

Hejli...koja je to kolekcija Beolaba za masnu kozu??? Mislim, sta sve prodaju???

Hvala!

Bilo bi lepo da se svi ukljuce i daju savete za "prirodno" negovanje....jer priroda je cudo! Citao sam razne kolumne i vesti kako su ljudi lecili "neizlecive" bolesti biljkama i prirodom, pa zasto ne i bubuljice i akne!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Fisi je napisao:
ljudi lecili "neizlecive" bolesti biljkama i prirodom, pa zasto ne i bubuljice i akne!


to stoji
ali ljudu su izgubili poverenje u te recepte koje daju babe.ja veruejm i ne verujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
bobo001 je napisao:
Fisi je napisao:
ljudi lecili "neizlecive" bolesti biljkama i prirodom, pa zasto ne i bubuljice i akne!


to stoji
ali ljudu su izgubili poverenje u te recepte koje daju babe.ja veruejm i ne verujem
:wink: Ja mislim da je prirodno negovanje dosta efikasno samo sto ide sporije a mi nemamo strpljenja pa zato bacamo novac na gotove "CUDESNE KREME I LOSIONE" dok farmaceuske firme drmaju i zaradjuju! dok ima ovaca ima i sisanja (ja sam jedna od tih).
Moja prababa i baba su mazale lice sa svinjskom mascu ispranom u devet voda pa koza bela i cista kao alabaster! Samo cekam jos malkice
da mi pukne film :evil: pa cu majke mi da pocnem da se mazem sa svinjskom mascu pa sta bude :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 9:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2007 11:03 am
Postovi: 19
Za Fisija> U kolekciji su jos i ruzmarin tonik i ruzmarin losion (po oko 70 din). Drugarica mi je rekla mogu da se nabave i u Lilly-ju.

Jos nesto – na kremi pise da je za celodnevnu negu normalne i masne koze, pa je ja stavljam jednom dnevno – sada uglavnom predvece, jer sam primetila da mi se koza mnogo izmasti ako je stavim i ujutru i uvece. A kad je stavim uvece, koza mi ujutru bude bas lepa, zategnuta, cista i zdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
A jeste li probali nesto odavde? http://www.prirodnakozmetika.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 8:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 4:23 pm
Postovi: 77
Gde mogu da se nabave tablete aloa vere?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: