Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vitiligo-Th
PostPoslato: Pon Sep 06, 2004 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2004 2:00 am
Postovi: 1
da li postoji efikasan lek i dokle se napredovalo u lecenju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 08, 2004 8:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
po nekim shvatanjima vitiligo osim kada se javi na ocnim kpcima i zahvati trepavice i unutrasnjost oka i nije bolest nego kozmetski nedostatak nesto kao seda kosa koji se resava kozmetskom kamuflazom. Kao sto je napr. Coverderm ili Dermabland. U nekim slucajevima vitiligo moze biti jedan od simptoma autoimunog obolenja kod zena udruzeno sa opadanjem kose u vidu pecata i autoimunim tiroiditisom- Hasimotova bolest. To su uglavnom retki slucajevi. Vitiligo se moze javiti i porodicno i kao reakcija na stres verovatno preko neuroimunoloskog mehanizma.
Razni su vidovi terapije u opticaju. Jedan od vidova su lokalni kortikosteroidni preparati, preparati na bazi placente-Placental uz suncanje. PUVA terapija specificnim spektrom UV svetlosti i meladininom koji se moze primenjivati lokalno ili uzimati per os. Jedana od metoda je i transplantacija melanocita koji su gajeni u kulturi tkiva i stimulisani faktorima rasta. Ovaj vid terapije je dosta obecavao ali treba biti oprezan sa stimulisanim melanocitima, sta ako ih prestimulisemo. Nekada je seda kosa bila uzrok nesrece, ali se taj problem odavno resava farbanjem kose, tako postoje i farbe za kozu samo ih treba pravilno upotrebiti.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Oslobodio sam se vitiliga
PostPoslato: Čet Nov 04, 2004 5:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 04, 2004 4:35 am
Postovi: 1
Vitiligo sam dobio kao dete i ziveo sa njim preko 20 godina. Lekari su mi tada zabranjivali da delove tela, zahvacene vitiligom, izlazem suncevom zracenju. Ja sam se toga, vise ili manje, pridrzavao. Dok jednog dana nisam dosao na ideju - da zahvacene delove tela ( stomak i noge), zaista sacuvam potpuno nekoliko meseci od suncevog zracenja. To sam i ucinio, a potom sam, u narednih 20-dana, ta ista mesta po citav dan izlagao suncu. I... Upalilo je! Koza je potamnela. Od tada je proslo citavih 10 godina i vise se nije pojavljivao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 05, 2004 1:31 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Vazno je da li na belim povrsinama ima pigmentovanih ili bolje receno dlaka u boji. Ako je to slucaj onda se moze pokusati suncanjem. U suprotnom su sanse male. Ali jos jednom treba podvuci da je vitiligo pre svega kozmetski defekt, a retko simptom ozbiljnij bolesti zato se uglavnom moze uspesno resiti kozmetskim metodama

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 27, 2004 9:32 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
upravo sam se vratila sa Evropskog kongresa dermatologa u Firenci. Prikazali su novi vid terapije Vitiliga. Preparatom koji se zove Tacrolimus-ima ga i kod nas-Elidel ili protopic i posbnim oblikom fototerapije Excxaimer laser na 308-311 nm.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 05, 2005 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 12:58 pm
Postovi: 6
Lokacija: Macedonija
Imam Vitiligo vec dvadeset i vise godina.Dosad sam svasta pokusavao , kako na bazi zvanicne medicine , tako i na bazi nadrilekarstva.Uspeh nikakav.Sad(prije mesec dana) sam poceo sa primenom izraelske terapije na bazi laserskih zraka (,,Cure light) i Protopic 0,1% -masti.Ovih dana sam prosao 15.terapiju , zasad rezultati su nevidljivi.Lekari mi kazu da ce rezultati biti vidljivi tek posle 35.terapije??? Veliki sam skeptik-zivi bili pa videli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 7:18 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Trenutno u Beogradu U dzordzu na koznoj klinici radi lampa sa vestackim suncevim zracima tal duzine od 308 do 311 nm koristi se uz elidel ili modukine. Pratimo njen efekat primenjuje se po protokolu sa kongresa u Londonu. U Evropi se hvale rezultatima a nema nezeljenih efekata. Kada se licno uverimo saopsticemo.Zivi bili...

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 07, 2006 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 9:29 am
Postovi: 2
A gde je to "u dzordzu", molim vas? Ja nisam iz Beograda pa mi nije jasno na sta mislite. Mozete li nam reci kakvi su rezultati dosad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-Th
PostPoslato: Čet Maj 16, 2013 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 9:22 pm
Postovi: 5
Mislim da mogu da pomognem svima koji imaju vitiligo. Pravim prirodni melem za lecenje vitiliga. Moja baka ga je pravila pre sedam godina ali je prestala jer se razbolela. Ni jednom korisniku se vitiligo nije vratio. Potrebno mi je desetak danan da napravim melem. pisite ako je neko zainteresovan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: