Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Sub Jun 18, 2011 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 4:56 pm
Postovi: 8
Elem, šta je moj problem...
Pre tri - četiri meseca počeo je da mi se pojavljuje veliki broj sitnih belih bubuljica i mitesera po celom licu. Ponekad se ti miteseri upale i nastane ogromna bubuljica. Ranije nisam imala nekih većih problema sa kožom, poneka bubuljica pred menstruaciju.
Koristila sam doroslovac, klindamicin, sebamed...Ništa mi nije pomoglo..
Pre mesec dana počela sam da koristim sapun sa kozijim mlekom za pranje lica (ujutru i uveče), uriage hyseac losion i hyseac anti imperfections kremu, dva puta nedeljno piling.
Stanje jeste malo bolje, nema više toliko bubuljica ali miteseri i ove sitne bubuljice su ostale i povremeno mi se pojave neke sitne crvene flekice po koži, blago ispupčene koje prođu posle par dana. I što je interesantno posebno mi je kritična desna strana lica...
Ja zaista nisam očekivala ovako dugotrajan i komplikovan problem, zato se nisam ni obratila dermatologu.
Ne znam šta da radim dalje, da li da tražim kozmetičara, dermatologa ili da sačekam još malo?
Hvala unapred, pozdrav svima.
Marija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Sub Jun 18, 2011 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
marycat je napisao:
Elem, šta je moj problem...
Pre tri - četiri meseca počeo je da mi se pojavljuje veliki broj sitnih belih bubuljica i mitesera po celom licu. Ponekad se ti miteseri upale i nastane ogromna bubuljica. Ranije nisam imala nekih većih problema sa kožom, poneka bubuljica pred menstruaciju.
Koristila sam doroslovac, klindamicin, sebamed...Ništa mi nije pomoglo..
Pre mesec dana počela sam da koristim sapun sa kozijim mlekom za pranje lica (ujutru i uveče), uriage hyseac losion i hyseac anti imperfections kremu, dva puta nedeljno piling.
Stanje jeste malo bolje, nema više toliko bubuljica ali miteseri i ove sitne bubuljice su ostale i povremeno mi se pojave neke sitne crvene flekice po koži, blago ispupčene koje prođu posle par dana. I što je interesantno posebno mi je kritična desna strana lica...
Ja zaista nisam očekivala ovako dugotrajan i komplikovan problem, zato se nisam ni obratila dermatologu.
Ne znam šta da radim dalje, da li da tražim kozmetičara, dermatologa ili da sačekam još malo?
Hvala unapred, pozdrav svima.
Marija

E pa sad je došlo vreme da se obrati stručnom licu-dermatologu, ne kozmetičaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 4:56 pm
Postovi: 8
Hvala na odgovoru! :)
A jel možeš da me preporučiš nekog državnog dermatologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 4:56 pm
Postovi: 8
Pošto meni više nije jasno kako funkcioniše naše zdravstvo, nisam bila kod lekara ne pamtim - da li meni treba uput?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 3:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
marycat je napisao:
Pošto meni više nije jasno kako funkcioniše naše zdravstvo, nisam bila kod lekara ne pamtim - da li meni treba uput?

Za dermatologa ti ne treba niakkav uput.Lepo odeš, predaš knjižicu i sačekaš da te prozovu.Možeš otići kod bilo kog državnog dermatologa pa ako vidiš da terapija ne daje rezultate ti ga promeni.Samo, rezultati u terapiji akni postaju vidljivi tek posle mesec-dva tj. terapija zahteva malo strpljenja.Nema magičnog štapića.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 4:56 pm
Postovi: 8
Hvala puno!
Valjda ću imati sreće da naletim na nekog dobrog...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 5:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Mislim da je glupo ici kod bilo kog dermatologa,jer nasi dermatolozi se jako lose kotiraju.Terapije,nazalos, ne lice ni na sta.
Ono sto ja mogu da preporucim a da je sigurno dobro jesu
Dr Lidija Kandolf Sekulovic
Dr Zorica Perijc Hajzler
Dr Zeljko Miljuskovic
Dr Slavica Djurisic.
Svi rade privatno,a prvih troje radi na VMA gde se moze doci sa uputom ili platiti pregled po povoljnijoj ceni nego privatno,cini mi se da je oko 1600.
Znam da je za uslove kod nas sve skupo,ali bolje je ovako,nego posle leciti neki dublji proces i oziljke.Terapije oziljaka su uvek duge i skupe i to treba spreciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 4:56 pm
Postovi: 8
Sjajno! Hvala na informacijama! Pisaću ti, ako nije problem na pp, imam nekih nedoumica...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 11:29 am
Postovi: 29
Evo i ja da ti preporucim prof.Dr Mirjana Paravina radi u Nisu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 4:56 pm
Postovi: 8
Hvala ti puno, ali ja sam u Bg-u...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2011 8:47 pm
Postovi: 85
a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Sub Jul 02, 2011 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 11:24 am
Postovi: 2
Pre godinu dana sam na mamin nagovor otisla u apoteku Valerijana kod Ljilje Vujadinovic. Saznala sam da je dugogodisnji problem koji sam imala sa licem vezan za rozaceu. Ljilja mi je pregledala lice nekim japanskim aparatom i dala kreme za mazanje (antirozaceu kremu, serum i krem gel) koje pravi u svojoj apoteci. U pocetku sam dolazila na svake dve nedlje da bi videla da li mi propisana terapija pomaze... Posle nekog vremena, osim krema, predlozila mi je da pijem i ulje zutog nocurka, a sve to je znacajno doprinelo ozdravljenju koze lica. Bila sam prezadovoljna postignutim rezultatom, ali posle jednog pregleda Ljilja je izrazila sumnju da je doslo do stagnacije ozdravljenja i preporucila mi je da analiziram krv na baktreriju helikobakterpilori. MIslila sam da preteruje, a ujedno se i cudila (jer mi je mogla prodavati svoje preparate do kraja zivota, a ja bih ih kupovala jer su mi mnogo pomogli), tako da sam je poslusala i otisla na analizu krvi. Ubrzo mi je ustanovljeno da imam 5 puta veće prisustvo ove bakterije u krvi, a Ljilja mi je odmah dala terapiju kojom je eliminisana bakterija i sada mi je lice jos bolje i zdravije.

Stoga toplo preporucujem svima koji boluju od rozacee ili imaju bilo kakav problem sa kozom ili uopste sa zdravljem da odu kod Ljilje Vujadinovic i njenu apoteku Valerijana (Prvomajska 104a, Zemun) ili da je zovu na telefon 011/ 21 95 714. Zena je postena (nije joj zarada na prvom mestu, vec ozdravljenje), dobar je dijagnosticar, a preparati su joj odlicni i pristupacne su cene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim savet u vezi kože lica....
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. :evil: Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." :o Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. :x I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: