Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Čet Okt 11, 2012 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 10:13 pm
Postovi: 7
Pre svega ćao svima :)

Zovem se Nemanja, imam 21 godinu. Problem sa bubuljicama mi je počeo još u srednjoj. Sve do četvrte godine srednje škole sam imao problem sa bubuljicama na licu pre svega. Tada sam dobio neki recept koji sam odneo u apoteku. Napravili su mi taj losion (preparat kako god hoćete) koji sam koristio čini mi se 1 (najviše 2 puta) dnevno. To je losion sličan ostalim losionima koji se koriste na čisto lice. Sadrži salicilnu kiselinu i hloramfenikol između ostalog. Moj drugar koji je to koristio pre mene je rešio problem sa tim pubertetskim bubuljicama, pa mi je preporučio da probam. Koristio sam taj napravljeni losion (koji je inače koštao oko 300-400-500 dinara, znači smešno), i posle samo otprilike nedelju-dve, moje lice je bilo čisto! Bio sam prezadovoljan! To je bio period baš koji mesec pred maturu i zaista sam bio oduševljen što sam uspeo da se rešim bubuljica. U to vreme sam imao i pokoju potkožnu aknu, odnosno zatvoreni komedon sa belom tečnošću, ali ti komedoni su mogli maltene da stanu na prste jedne ruke tada. Takođe sam se rešio i njih. Lice je bilo glatko kao bebina guza.

Međutim par meseci kasnije ponovo su počele da mi izlaze bubuljice. Jedna po jedna, jedna po jedna, i polako ali sigurno imao sam ih svuda po licu! Ponovo sam počeo da koristim taj losion, međutim nije imalo efekta! Bio sam strpljiv, uporan, 3-4 meseca sam koristio, ali ništa. Da li se organizam navikao na taj losion, ili šta je bilo u pitanju, stvarno ne znam. Moj drugar koji je rešio problem sa bubuljicama ih više nikad nije imao (osim povremeno po neku, verovatno zbog nečistoće lica a ne nečeg drugog), ali eto meni su se vratile. Malo po malo i ti zatvoreni komedoni su se namnožili tako da ih imam i po 10-15 u 2cm2 na određenim mestima na licu (pre svega levo i desno od donje usne, predeo između brade i donje usne ali sa strane).

Išao sam kod dermatologa u Džordža Vašingtona, oni su mi prepisivali 3 preparata koji su ukupno koštali preko 3 000, što ja nisam imao da platim, tako da nisam ni koristio. Posle nekog vremena sam opet otišao kod njih, ovoga puta kod drugog dermatologa, dr. Slavice Obradović, ona mi je davala "Effaclar duo kremu" sa "Effaclar losionom", međutim ništa. Koristio sam 2 meseca bez rezultata. Naravno, pukao par hiljada na to.

Zatim sam otišao u Avalsku kod doktora Rokvića, pregled je besplatan, tamo su mi uradili onu intervenciju (ili kako god se zove), u prevodu - iscedili su mi te zatvorene komedone i tada mi je zaista lice bilo glatko. Dobio sam listu od 5 stvari šta treba da koristim: 1. sapun do 5.5 ph, 2. klindamicin gel, 3. Skinoren - koji tada nije imao nigde da se kupi zbog nekog problema sa licencom, uvozom, nemam pojma), 4. Colpo Derm gel i 5. Bedoxin tablete ujutru i uvece po jednu. Svega recimo nedelju dana nakon te "intervencije" odnosno čišćenja zatvorenih komedona, oni su polako ponovo 1 po 1 krenuli da se vraćaju. S' obzirom da Skinorena nije bilo ni za lek, ja sam mislio da je to glavni razlog zašto mi se vraćaju komedoni. Opet sam posle jedno mesec dana otišao na intervenciju, koja inače košta 1500. Jedva sam našao Skinoren kasnije, počeo da ga koristim - ali ništa ponovo! Koliko sam ja uspeo da čujem i vidim, doktor Rokvić svima prepisuje Skinoren! Ja mislim da mu dođete sa glavoboljom tamo, reći će vam da uzimate Skinoren. Ali ajde, da ne ogovaram nikoga, ono što je bitno jeste da mi ni ta terapija nije pomogla iako sam se striktno pridržavao uputstva. Ukupno sam otišao jedno 6-7 puta sigurno na intervenciju, što je samo po sebi dakle oko 10 000 dinara! Da ne pričam za te preparate, koji ruku na srce sve zajedno nisu bili ni 2 000.

Šta ću, očajan, iznerviran, razočaran, gledam reklamu za AIF na TV-u, i reko ajde da probam. Presudilo je pojavljivanje Filipa Filipovića u reklami, jer sam mislio da ne bi stajao svojim imenom i prezimenom iza nečega što ne valja. Dao sam poslednji dinar da kupim AIF (koji je inače poskupeo sa 2990 na 3490 + PTT). Koristio sam ga malo više od mesec dana koliko mi je trajala krema - i ništa! Poslao sam komentar na njihovom sajtu u sekciji "iskustva korisnika", i žena koja je zadužena za to u AIF mi je odgovorila da je "to što mi izlaze nove bubuljice normalno jer krema deluje dubinski i čisti kožu iznutra, pa nečistoća izbija na površinu", mada sam se ja obeshrabrio već nakon 2 nedelje korišćenja. Posle mesec dana korišćenja, ponovo sam postavio komentar, gde sam dobio maltene isti odgovor "samo nastavi da koristiš, to je prirodna reakcija, ako imaš problem sa bubuljicama dugo kao što kažeš, ne možeš odmah da ih se rešiš". Posle oko 2 nedelje ponovo sam naručio AIF, koristio još mesec dana i pogađajte šta - NIŠTA! Evo upravo sada sam potrošio kremu, a lice isto kao pre, ako ne još gore! Da ne pominjem što mi se koža perutala, pa me bio blam da izlazim napolje. Mislim nije to ništa strašno sad, ni toliko upadljivo, ali se vidi iz neposredne blizine.

Tako da eto, išao sam u Džordža Vašingtona u 2 navrata, Avalsku, naručio 2 puta AIF i ništa se nije promenilo. Verujem da ima neko ovde ko je rešio problem sa zatvorenim komedonima pre svega (iako imam i zapaljene bubuljice, ali ti komedoni me više nerviraju), tako da moli sve ljude dobre volje da daju savet, sugestiju, preporuku, bilo šta što može da pomogne.

Da bi možda bolje znali o kojim akanam se radi, evo vam slike da vidite te bele zapušene komedone
(to što mi je lice crveno mogu da zahvalim AIF losionu koji sam naneo malo pre slikanja)

Slika

Slika

PS. Slike sam načinio mobilnim telefonom, u 10 uveče, tako da imajte razumevanja za ne baš najbolju vidljivost :)

Hvala vam unapred na pomoći i savetima!
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Pon Nov 05, 2012 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 10:13 pm
Postovi: 7
Dajte ljudi, zar za skoro mesec dana niko da odgovori :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Sre Nov 07, 2012 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 5:49 pm
Postovi: 9
Ja na sreću nisam imala takvih problema sa licem, ali razumem situaciju u kojoj se nalaziš. Iz iskustva drugih koje sam čula mogla bih da ti preporučim ponovo Dž. Vašingtona, ali na odeljenje za odrasle (2. sprat) ako te prime (spomenuo si maturu, tako da pretpostavljam da si u svakom slučaju bio na odeljenju za omladinu ranije). Dr Šer je genije za takve stvari (mada moraš da se moliš vasioni da upadneš kod njega), a čula sam da je i dr Mikulić isto ok. Pozovi telefonom, idi lično, pitaj ih, budi uporan, u svakom slučaju ti treba neka druga terapija. Srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Sre Nov 07, 2012 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 10:13 pm
Postovi: 7
Sanjita511 je napisao:
Ja na sreću nisam imala takvih problema sa licem, ali razumem situaciju u kojoj se nalaziš. Iz iskustva drugih koje sam čula mogla bih da ti preporučim ponovo Dž. Vašingtona, ali na odeljenje za odrasle (2. sprat) ako te prime (spomenuo si maturu, tako da pretpostavljam da si u svakom slučaju bio na odeljenju za omladinu ranije). Dr Šer je genije za takve stvari (mada moraš da se moliš vasioni da upadneš kod njega), a čula sam da je i dr Mikulić isto ok. Pozovi telefonom, idi lično, pitaj ih, budi uporan, u svakom slučaju ti treba neka druga terapija. Srećno! :)


Pre svega, hvala što si se javila :)
Da, bio sam u Dž. Vašingtona uvek na onom prvom spratu za omladinu (do 27 godina valjda). Jedna poznanica mi je takođe preporučila dr. Šera, mislim da se Filip zove ako se dobro sećam. S obzirom da nisam bio zadovoljan dotadašnjom dijaznozom i napredovanjem, ako to tako uopšte mogu da nazovem, otišao sam na preporuku te poznanice sprat iznad kod dr. Šera. Ali tu nastaje problem.

On ne prima omladinu. Pitao sam tamo na recepciji/šalteru kako šta kad sam došao, i rekli mi da on ne radi sa omladinom. Da bih se lečio kod njega moram da budem na birou za nezaposlene, da je zdravstvena knjižica osigurana na moje ime, i još neke zavrzlame, koje po meni nemaju veze s vezom! Pitao sam jel postoji mogućnost da platim pregled ili nešto, i rekli su mi da ne može, već da moram da idem sprat niže za omladinu. Tako da sam se opet vratio na "staro". Zaista ne razumem koja je to logika, kakva su to pravila, propisi ili šta god... Imao sam veliku želju da se lečim kod njega, čuo sam i video dosta lepih komentara o njemu, ali džabe kad "ne ispunjavam uslove" za lečenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Čet Nov 08, 2012 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 5:49 pm
Postovi: 9
Da, poznato mi je da on ne prima omladinu, ja sam kod njega prvi put otišla tek nakon zavšetka faksa. Mada sam na tom 2. spratu visila godinama ranije, mislim da je moja mama, nezadovoljna tretmanom na dečjem odeljenju, nekako izdejstvovala da se kao tinejdžerka prebacim za odrasle. Možda te neki drugi lekar primi (Mikulička, Šoć...).


Poslednji put menjao Sanjita511 dana Čet Nov 08, 2012 10:48 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Čet Nov 08, 2012 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 10:13 pm
Postovi: 7
Sanjita511 je napisao:
Da, poznato mi je da on ne prima omladinu, ja sam kod njega prvi put otišla tek nakon zavšetka faksa. Mada sam na tom 2. spratu visila godinama ranije, mislim da je moja mama, nezadovoljna tretmanom na dečjem odeljenju, nekako izdejstvovala da se kao tinejdžerka prebacim za odrasle. Možda te neki drugi lekar primi (mikulička, Šoć...).


Pa šta znam, teško... Mislim pokušaću u svakom slučaju, otići ću opet, videti jel postoji neka šansa da se prebacim. Male su šanse, ali nemam šta da izgubim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Pon Dec 24, 2012 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 11, 2012 10:13 pm
Postovi: 7
Da nema nekog u međuvremenu ko je imao ovaj problem i uspešno ga rešio? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
То личи на проблем са метаболизмом масти или тако некако. Имао сам прилике да видим проблем али не и да чујем за лек. Можеш да пробаш нешто што ће поправити циркулацију у твом организму. Мислим да прве ефекте не можеш да очекујеш за мање од пола године, али неће ти шкодити. Иначе одлична је превентива против упале мишића. Ево рецепта:

Кашика квалитетног јабуковог сирћета (ја користим "Др Андра" сирће) у чашу воде са кашичицом меда - два до три пута дневно. Ако нећеш да користиш мед, онда мораш да га пијеш одмах после јела или уз јело, да не би имао проблема са желуцем.

Треба да повећаш унос воде у организам. О томе сам нешто писао на мом сајту (адреса у профилу).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Čet Nov 14, 2013 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 14, 2013 12:57 am
Postovi: 1
Vjerovatno kasnim sa odgovorom, ali kako kazu nikad nije kasno pa.. :D
Dugo vremena sam imala iste probleme, koristila sam razne preparate, prava gnjavaza :-? ali nista nije pomagalo, bobuljice su i dalje bile tu. S obzirom da tacno znam kako se osjecas, dat cu ti jedan savjet.. Prije otprilike dvije godine bila sam kod rodice u Austriji, tada sam prvi put cula za te cudotvorne tabletice koje se zovu Ciscutan i koje se koriste maximalno 6 mjeseci, znaci svaki dan jedna tabletica.. Ja sam koristila puna 2 mjeseca, i pomoglo mi je.. I ako se mora proci kroz neke faze, prvo iznova krecu bobuljice, pa onda isusivanje koze, usana, perutanje koze i onda.. jedna po jedna nestaju, kao da ih nikad nije ni bilo.. Te tablete imaju i kod nas u Bosni, Srbiji i td., samo pod drugim nazivom, ugl. ucinak je isti. Ali prije svega morate se konsultovati sa doktorom, dermatologom koji mora da prati promjene u vasem organizmu, navodno ove tabletice mogu da puno uticu na hormone bla bla :-? Tako da ih preporucujem samo hrabrima ;).. Svakako bih ih opet koristila ako budem morala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 02, 2013 9:54 pm
Postovi: 3
Registrovala sam se samo da bih ti prenela moje iskustvo na zadatu temu. Preporucujem Koto derma apoteku gde pregled vrse specijalisti dermatolozi, besplatno i nakon toga odredjuju terapiju. Kontrole su na mesec dana, prate napredak. Preparati se prave kod njih i vrlo su pristupacni. Ja sam platila 6 njih 1700 dinara! Ukucaj koto derma pa procitaj o njima, a ima ih i po forumima. Ja licno znam tri devojke koje su se spasile od kad su bile kod njih. Ranije se kod njih cekalo od 5 ujutru, da bi se doslo na red u 12, a sada se zakazuje subotom od 10-14h. Toplo ih preporucujem. Nadam se da ce ovaj post biti nekom od koristi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Pet Dec 06, 2013 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 06, 2013 11:02 am
Postovi: 3
Zlatni standard za lečenje bubuljica i danas u svetu je benzoil peroksid koji se koristi za lečenje blagih do umerenih bubuljica. Kod nas postoji preparat koji se prodaje pod nazivom Dr Wolf Acnefug Oxid Wash i košta oko 1400 dinara. Primenjuje se 1-2 puta dnevno isključivo prema uputstvu. Potrebno ga je koristiti najmanje 6 nedelja da bi došlo do izlečenja, mada se efekti vide već posle par dana. Posle umivanja može se na upaljene bubuljice staviti Sona gel ( samo uveče i nikako na leto, jer je fotosenzibilan) i on košta oko 1000 dinara. Za početak dovoljno je samo uveče korisiti ove preparate.
Za teže slučajeve akni, što naravno mora da proceni dermatolog, uvode se antibiotici i to tetraciklini koji nisu naivni i piju se oko 3-4 meseca uz naravno lokalnu upotrebu benzoil peroksida. Kod nas, nažalost nisu registrovani novi tetraciklini koji se koriste za lečenje akni, kao što su Lymecycline, koji ima mnogo manje štetnog dejstva a u Evropi se uveliko koristi. Postoji i Minocin ali se ređe koristi zbog nus pojava. Naravno prvo treba pokušati bez antibiotika, jer terapija benzoil peroxidom daje dobre rezultate. Antibiotici se moraju uzimati uz preporuku i kontrolu lekara.
Nakon izlečenja potrebno je godinama održavati lice sa povremenom primenom benzoil peroxida.
P.S. Postoji blog Beuty staff by Ana, gde je devojka detaljno opisivala preparate koji su njoj pomogli. Mislim da je vrlo koristan.

Read more: dermatologija/prblem-bubuljicama-hitno-t51917.html#ixzz2mggnUh9R


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Pon Feb 10, 2014 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 07, 2014 12:55 am
Postovi: 1
Zdravo svima. Sto se tice zatvorenih komedona, ja imam isti problem vec godinama. Tek sam od prije nesto vise od pola godine dosla do dobrog dermatologa koji mi je objasnio zbog cega su mi se iznova i iznova stvarali novi komedoni. Prvenstveno treba odrzavati kvalitetnu higijenu, koja podrazumijeva pranje sebamed sapunom uvece prije spavanja i naravno ujutru. Sto se tice sebamed sapuna kod nas u Crnoj Gori, a mislim i da je u Srbiji trenutno problem sa uvoznikom, tako da ga ja nabavljam iz Njemacke.Mislim da bi, ukoliko nisi u mogucnosti da ti ga neko donese iz inostranstva mogao koristiti eucerin sapun (ph im je slican). Umivanje lica treba obavljati NAKON pranja zuba. Jer se u protivnom stvaraju komedoni na bradi, tj u predjelu usta. Kreme za lice treba koristiti nekomedogene, i to iskljucivo kad je npr vjetar i kad je lice isuseno i peruta se. Sto se cura tice, puder se koristi nez ikakvih podloga, dakle na cisto lice, i to lancome teint miracle, clinique, ili shiseido, koji moraju biti nekomedogeni. Rumenilo nikakvo, iskljucivo lakcome bronzer. Jeftinija verzija je vichy dermablend. Mlijecne proizvode potpunosti iskljuciti iz jelovnika. Nikakve milke i ostalo sto sadrzi mlijeko, moze coloklada ali samo crna. Ves prati JEDINO frosh tecni gel,bez ikakvog omeksivaca, jer i jastucnica na kojoj spavate ako je opana arielom npr. (koji je smrt za kozu) isusuje lice i dovodi do zapusavanja pora.Meni su komedoni posebno izrazeni na desnoj strani lica, neuporedivo vise nego na lijevoj zbog prethodno napisanog. Sunce apsolutno izbjegavati, ono takodje podstice stvaranje komedona, i dr vrsta akni. Kremu za suncanje koristiti nekomedogenu. Meni je dr dao neke njegove preparate, prvo neki gel (sadrzao je kiselinu), zatim kremu (sadrzala je retinoide), medjutim nakon toga bi trebalo Reoccutane, jer prethodni preparati jesu dali efekat ali ne potpun. Nikakvi kozmeticki tretmani u smislu cijedjenja komedona NE DOLAZE U OBZIR. Svaki pritisak na kozu moze da dovede do stvaranja komedona, kao i prekomjerno razgovaranje telefonom, ukoliko telefon drzite prislonjen licu i na taj nacin vrsite pritisak na kozu. Nadam se da sam razjasnila neke zablude, jer sam ja godinama pravila iste greske iz neznanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 11:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoreni komedoni (potkožne male bele akne)
PostPoslato: Pon Sep 18, 2023 8:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 17, 2023 4:50 pm
Postovi: 12
Tablete protiv akni - https://rs.nonacne.com Nonacne su zaista uspešno sredstvo protiv promena na koži u vidu akni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: