Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ihtioza kod bebe
PostPoslato: Pet Maj 06, 2005 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Moja mala devojcica od godinu dana po zadnjoj konstataciji lekara dermatologa (dr.Paravine iz Klinickog centra u Nisu) ima ihtiozu. Koza joj je perutava po celom telu, suva u predelu lica, saka i stopala a sasvim normalna koza joj je u predelu gde dolazi pelena. Posto se dete cese, pretpostavljamo i da ima osecaj svraba.
Doktorka je rekla da je to iskljucivo nasledna bolest, medjutim, ni u mojoj ni u supruginoj porodici niko nije bolovao od te bolesti.
Posle rodjenja receno nam je da je perutavost posledica prenesenosti bebe i da ce trajati oko 15-tak dana, ali s obzirom da se to produzilo sa nekih 4 meseca starosti deteta posetili smo lekara (dr.Kamenova iz Doma zdravlja u Nisu) koji je na osnovu analiza krvi konstatovao da je narusena struktura celija i da treba da se prvo to leci i da je to uzrok i 4 spontana pobacaja pre prvog deteta (koje nema nikakvih problema) i 2 pre ovog.
Preporucio je OMEGU 3 koju dete pije vec oko 4 meseca.
Dr.Paravina koja nam je pre oko 2 meseca postavila konacnu dijagnozu preporucila je ulje LINOLU i krem sa ureom, kao i kupanje u vodi sa morskom solju koje smo posle par puta izbacili jer je bilo jos gore.
Situacija je sada takva da se koza za nijansu poboljsa posle kupanja, ali se ponovo posle nekoliko dana isperuta.

Interesuje me kakvi su nacini lecenja (ili izlecenja) jer bih hteo da moje dete bude kad poraste normalna devojka i da me ne kritikuje da nisam preduzeo sve sto sam mogao. Unapred zahavljujem i veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ihtioza
PostPoslato: Pet Maj 06, 2005 4:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mogu Vam napraviti preparat za Vašu devojčicu koji će delovati emolijentno i ublažiti suvoću kože. Ipak, prvo se konsultujte sa dr Goranom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ihtioza
PostPoslato: Sub Maj 07, 2005 11:28 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Prof Paravina iz Nisa je odlican dermatolog. Bilo bi dobro da tačno prepisete njenu dg pa da se sa mr ph Silviom konsultujem oko najboljeg preparata jer ima vise razlicitih vrsta ihtioza a neke se razlicito zbrinjavaju.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ihtioza
PostPoslato: Pon Maj 09, 2005 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Probacu da odem kod Dr.Paravine ubrzo iako nam je zakazala kontrolu tek za oko mesec dana (kod nje je strahovita guzva) da mi detaljnije napise dijagnozu. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Dijagnoza je Erythrodermia ichtyosiformis (barem tako pise u izvestaju specijaliste) mada ja nisam u to siguran jer sam lutajuci po Internetu nasao da postoje razne vrste, a navedena ima puni naziv Erythrodermia ichtyosiformis congenitalis bullosa i odlikuje se i plikovima sto kod moje bebice nije slucaj.
U medjuvremenu su mi se javili neki korisnici sa savetima da su proizvodi FLP-a tj. Aloe vere dosta pomogli u slicnim slucajevima.
Sta Vi mislite o tome?[/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Dijagnoza je Erythrodermia ichtyosiformis (barem tako pise u izvestaju specijaliste) mada ja nisam u to siguran jer sam lutajuci po Internetu nasao da postoje razne vrste, a navedena ima puni naziv Erythrodermia ichtyosiformis congenitalis bullosa i odlikuje se i plikovima sto kod moje bebice nije slucaj.
U medjuvremenu su mi se javili neki korisnici sa savetima da su proizvodi FLP-a tj. Aloe vere dosta pomogli u slicnim slucajevima.
Sta Vi mislite o tome?[/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Aloja
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 3:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Da li da maže ili da pije?
U svakom slučaju neće škoditi, a da li će pomoći, videćete sami. Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 11, 2005 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Samo da Vam kazem da smo poceli sa koriscenjem Aloe vere pre dva meseca i da ima vrlo blagih poboljsanja (ili mi se samo cini posto sam subjektivan).
Na jednoj prezentaciji su mi rekli da ce se bolest "trajno izleciti" ili je to samo reklama za FLP!?
Interesuju me iskustva drugih u lecenju te bolesti sa primenom Aloe vere!

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 11, 2005 3:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Na žalost, trajno sigurno neće izlečiti, primenom samo aloje. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza
PostPoslato: Pon Avg 15, 2005 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
goranai je napisao:
Prof Paravina iz Nisa je odlican dermatolog. Bilo bi dobro da tačno prepisete njenu dg pa da se sa mr ph Silviom konsultujem oko najboljeg preparata jer ima vise razlicitih vrsta ihtioza a neke se razlicito zbrinjavaju.


Iz navedene dijagnoze sta bi mi Vi preporucili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 16, 2005 10:28 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ako nije problem tacno prepicste dg prof Paravine i onu prvu i onu na kontroli

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: