Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cirevi na licu!Pomoc
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 8:12 pm
Postovi: 31
Molim vas da mi neko pomogne moj decko uzasan problem na licu,javljaju mu se konstantne bubuljice koji izgledaju kao cirevi, crveni i upaljeni.Isao je kod raznih dermatologa i niko nista da kaze dali su mu da maze flogocid koji pomogne ali ne u takvom stanju,da pije orvizil koji nista nije pomogao.Rekli su mu da to urastaju dlake ali niko da pomogne.Da li neko ima savet sta dalje,kako spreciti,jednostavno ne znam gde da ga vodim! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirevi na licu!Pomoc
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Ne znam da li se radi o istom, ja sam svojevremeno imala akne koje su bile velike, crvene i kao čirevi, svašta sam isprobala, mazala, išla po državnim dermatološkim ustanovama u Beogradu, gde sam dobijala losion i krečno mleko?!? i na kraju sam sticajem nekih okolnosti došla do profesora Karadaglića, koji mi je odmah istresao četiri dijagnoze (imala sam i drugih problema sa kožom), da skratim priču dao mi je Roaccutane kapsule koje sam pila nekih 11 meseci. Ja sam fantastično odreagovala na lek, nije bilo nikakvih neželjenih efekata, i do dana današnjeg više nemam po licu problema sa tim, odnosno ne u toj meri. Sad mi ponekad izađe neka akna, ali ni nalik onome što je nekad bilo. Imaš ovde na dermatologiji baš temu "Roaccutane", dosta pišu o njemu, neki ga hvale, neki kritikuju, ali svaki organizam je priča za sebe i svako reaguje drugačije, ja sam ti rekla kakvo je moje iskustvo sa tim lekom bilo. Ipak, nemoj da uzima nešto dok se ne konsultuje sa lekarom, jer ipak treba da se potvrdi dijagnoza i onda će lekar preporučiti da li je za taj lek ili ne. Moja dijagnoza je bila "Acne conglobata". Inače, kao što rekoh bila sam kod prof. Karadaglića, dosta različitih i oprečnih mišljenja o njemu ima, ja opet pričam iz svog iskustva, možda je neko nezadovoljan njime, ali ja lično sam prezadovoljna, pogotovu što mi je čovek posle desetak godina lutanja od lekara do lekara konačno dao pravu dijagnozu i dao mi LEK!!! a ne neke kremice. Možeš probati, odnosno tvoj dečko. Adresa je Balkanska 48, II sprat, Beograd, tel. 011/6683-143, 062/522-544


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirevi na licu!Pomoc
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 8:12 pm
Postovi: 31
Hvala ti puno na informaciji!Razumem te u popunosti, iskustva su razlicita, ali sve covek treba probati!
Kontaktiracu profesora [a da vidimo sta ce biti,hvala ti punoooo! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirevi na licu!Pomoc
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:29 am
Postovi: 23
Drago mi je da pomognem ako mogu, a biće mi još draže ako bude uspešno. Obavezno mi javi kako je prošao pregled i šta se dešava. Ja sledeće nedelje idem na operaciju hidradenitisa, neću biti pri internetu dve nedelje, ali nema veze ti napiši ako bude nekih novosti, pa kad se vratim pročitaću.

Sad sam se setila, kad sam ponovo pročitala tvoj post gde su mu rekli da je to od uraslih dlaka. Svojevremeno mi se upalio desni pazuh (tad mi je krenuo hidradenitis), ja odem kod lekara, a oni meni vrlo "zainteresovano" kažu da je to od brijanja. Onda ja pitam a šta mi je ovo na čelu (imala sam ogromnu aknu u obliku čira), a oni meni kažu pa to ti je isto. Ja sam se samo nasmejala u sebi i pomislila, pa dobro ako se brijem ispod pazuha ne brijem se po čelu, kako to može biti isto :x .



Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: