Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za skidanje oziljaka na masnoj kozi - nakon Varicela
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 3:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2012 2:47 pm
Postovi: 22
Postovani clanovi foruma (doktori, medicinari i drugi),

Imam 39 godina i skoro da sam prelezao Varicele (pocele 1 Februara).
Jos uvek imam par krasti na ledjima ali sve su skoro otpale.

Ono sto me brine su nekoliko fleka i oziljaka 2-3mm na licu (obrazi, gornji deo cela, celo, itd.). Posto imam izrazito masnu kozu, mazao sam saljicevu mast (pre vise godina), kantarion i slicno, ali sve to napravi mi vise problema nego dobiti i stvara bubuljice, izuzetno me nervira.

Cuo sam za Kotratubeks mast ali kazu da je bolje da se ubijes nego da je stavis na masnu kozu. Znaci sve masno mi smeta.

Zato poslednjih dana stavljam Pervivo proizvodjaca Richard Bittner koji je tradicionalna kombinacija trava po nekom asutrijskom receptu koji imitira Svedsku grancicu u 40% rastvoru alkohola i njega nanosim prstom po licu. Takodje ne smeta mi nocu kao druge masne kreme jer kada namazem bilo sta masno to ne moze da upije u moju kozu nikako i zamasti i posteljinu i jastuke itd..

Mene interesuje sledece, posto sam za ovaj Pervivo cuo da je bleda kopija Svedske grancice da li neko zna ili ima iskustavo kakva je njegova ucinkovitost, jer Svedska granica bi trebalo da bude veoma veoma ucinkovita kod oziljaka?

Isto tako, da li neko zna neki preparat koji je dobar za nanosenje na masnu kozu a da skida oziljke?

Cuo sam za retinoide za spoljnu upotrebu i da su dobri za masnu kozu i bubuljice, ali da li isto vazi i za oziljke?... i koji su to preparati na nasem trzistu na bazi retinoida?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: