Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Skidanje mladeza/benova
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 12:13 am
Postovi: 1
Zamolila bih one koji su već imali iskustva u ovome da mi pomognu. Naime, stvar je ovakva da imam dosta mladeza po ledjima. I imam dva osrednje velika (koji vise, odnosno povrsni su) i nalaze se bas na ledjuma gde kopcam grudnjak, sto znači da mi smetaju. Cesto se bojim takođe da slučajno noktima ih malo ne zagrebem.
Pogledala sam sve mladeze još pre nekoliko godina (tacnije 4 god) i tada je bilo sve ok. Isla bi opet na pregled, čisto da vidim je li sve ok i uklonima bi rado ove mladzez sto i smetaju na ledjima.
Postoje takođe dva na glavi, odnosno odmah ispod obrve i na bradi koje bi uklonila (ali to vise zbog estetike:)
Zanima me kako taj proces ide? Koliko traje? Da li boli? I kako ih skidaju... Laserom ili???? Zelela bih sto pre da posetim nekog dermatologa!

Molim vas pomozite mi sa malo vise informacija!

Zahvalna!

Emma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 6:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 8:54 pm
Postovi: 95
Moj brat je isao kod nekog privatnika (skidao je mladez sa ledja), platio je 100 evra i odmah je bilo gotovo. Mislim da ga nista nije bolelo. Samo naredna 24 sata nije smeo da se kupa i posle je previjao ranu.
Moja drugarica je isla kod drzavnika, morala je da zakazuje, kad je dosla, cekala je 4 sata na red... Kaze da ju je bolelo samo dok je primala anesteziju (skidala je mladez sa stomaka), a posle nije nista osetila. Bilo je gotovo za par minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Ove cifre od 100 eura isl su skroz nerealne,moze to da se uradi sa mnogo manje novca.Ja sam skinula dva sa stomaka,laserom,privatno.U pitanju je Mensana,mislim da je na Banovom brdu,Radi dr. Zoran Lekic,011/354-61-69.Cena je bila(pre oko godinu dana) 1500 din za prvi mladez koji se skine kod njih,a 500 din za svaki sledeci.Tako da uopste nije skupo.I bila sam zadovoljna.
Za vece i dublje mladeze koji nisu povrsinski potrebno je hirursko uklanjanje da bi se otklonio i koren,nakon cega je dobro i poslati uzorak na ispitivanje.Ovaj nacin je nesto skuplji,ja sam na VMA tako skinula jedan,mislim da je bilo oko 6000 din,isto pre godinu dana.Medjutim,ne znam da li nije bilo dobro uradjeno ili je nesto drugo u pitanju,uglavnom na tom mestu su mi se ubrzo pojavila dva nova,slicna mladeza.
Treba voditi racuna kada se skidaju mladezi sa nekih bas vidnih mesta.Ja sam se,recimo,za malo zafrkla da skinem jedan veliki sa lica ne znajuci da imam "keloidno zarastanje rana" zbog cega su mi nakon uklanjanja laserom ona dva sa stomaka ostali ruzni,neravni,veliki oziljci.Ali,koliko sam shvatila,to se ne desava ako osoba nema to glupo keloidno zarastanje.
Kod ovog sa laserom ne boli nista,jedino anestezija,ali nista strasno.Hirurskim putem,to je klasicna mala operacija,4-5 savova,malo teze ali opet nista nepodnosljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 11:53 am
Postovi: 23
Zdravo!

Ja ti iz sopstvenog iskustva najtoplije preporucujem ORS Hospital - Specijalnu bolnicu za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju i dr Bandica. Nalazi se u Ljutice Bogdana 11, a telefon je 011/660-512.

Pre dve i po godine sam operisala mladez na desnoj strani lica, odmah pored usana i jako sam zadovoljna. Inervencija je trajala najvise 5 minuta, racunajuci i vreme koje je potrebno cekati da anestezija pocne da deluje. Dr Bandic je koristio tzv shaving metod (u mladez treba primiti injekciju koja utice na to da se mladez naduje, ceo izbaci na povrsinu a zatim se uklanja). Nema krvi i totalno je bezbolno. Veruj mi da nemam apsolutno nikakav oziljak, sto me je najvise brinulo.

Nakon intervencije "rana" izgleda kao nasilno skinuta bubuljica i zarasta za nekoliko dana, u toku kojih sam koristila samo Bivacin za zasusivanje.

Ono sto ja znam je da danas mnogi rade uklanjanje mladeza, vecina neprofesionalno, tako da se isti brzo vracaju (mada sam cula i za gore slucajeve). Moj savet ti je da se DOBRO raspitas...

I da mladez koji uklonis posaljes na histopatolosku analizu.

Svako dobro!

Pozdrav

Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 9:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 8:54 pm
Postovi: 95
Mojoj drugarici su, kad su izvadili mladez, to mesto usili koncem. Mom bratu nisu. Mozda je njen bio dublji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2005 1:55 am
Postovi: 27
mozda bi bilo dobro da konsultujes prof.Dunkica o kome je vec bilo reci na ovom forumu...zivi i radi u kragujevcu i uspesno uklanja mladeze ubrizgavajuci u njih neki hemijski koktel nakon cega oni sami otpadnu posle kratkog vremena, bez ikakvog oziljka...barem su takva iskustva ljudi koji su bili kod njega...cena je,kada sam se ja raspitivao, bila 100 evra po tretmanu bez obzira koliko mladeza imas...br. telefona ti je 034 367 604...srecno pa pisi kako si prosla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2004 7:40 pm
Postovi: 21
imas moju temu ovde na dermatologiji na 2. strani, pa procitaj moja iskustva iz Beograda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Lola* je napisao:
imas moju temu ovde na dermatologiji na 2. strani, pa procitaj moja iskustva iz Beograda


Lola,nisi ostavila kontakt telefon ili barem adresu klinike pa ako ti nije problem ...takodje,da li nam mozes reci,sada posle izvesnog vremena,da li se ipak primecuje oziljak?

Jelena 001,prosto mi je neverovatno da takva intervencija ne ostavlja iza sebe oziljke,ali ako je tako kao sto ti kazes onda je klinika koju navodis dobro resenje.Mozda bi mogla da nam napises koliko kosta intervencija kod pomenutog doktora.

Ja sam pre 4 godine skinula 2 mladeza u ordinaciji "Diva",i tada su bili jako skupi,a oziljci su naravo ostali.Sada bih htela da skinem preostali,treci koji se nalazi kao kod Jelene na desnoj strani lica,odmah pored usana,ali ovog puta kod nekog drugog sve u nadi da oziljak ipak nece biti toliko vidljiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2004 7:40 pm
Postovi: 21
Andjela je napisao:
Lola,nisi ostavila kontakt telefon ili barem adresu klinike pa ako ti nije problem ...takodje,da li nam mozes reci,sada posle izvesnog vremena,da li se ipak primecuje oziljak?.



Prvo, za oziljak jos nisam sigurna :-? Otpala mi je krastica, ali mi je ostalo kao neka crvena flekica, koja sad polako dobija boju koze..Meni ne izgleda da ce da ostane oziljak, ali mi i nije toliko bitno jer je noga u pitanju, a ne lice.
Vama posto je lice u pitanju, pitajte doktora, ipak to zavisi od slucaja do slucaja, od tipa koze itd..

Kao sto sam vec rekla, ja sam to obavila za citavih 10 minuta u ordinaciji LDI (Laser Derm International), kod doktora Lazovica, cena je bila 4300 (50 e), a adresa je Simina 21, tel. 328 50 75, i sajt www.ldi.co.yu

eto, napravih im besplatnu reklamu, al vi ste trazili ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Hvala Lola

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 11:53 am
Postovi: 23
Proslo je dosta vremena, zaboravila sam tacnu cenu, ali mislim da je operacija kostala oko 180eu + histopatoloska analiza.

Meni je mladez bio jako dubok, cak mi je i igla pukla kad su me prvi put uboli kako bi mi dali anesteziju, ali oporavak je bio kratkotrajan i zaista nemam nikakav oziljak. Razumem tvoju zabrinutost, ipak je rec o licu. I sama sam se upravo tako osecala, ali bice sve to OK.

Pozdrav

Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Hvala ti Jeco.

I zasto ne reci,ako skidate mladeze sa mesta koja su vidljiva,izbegavajte Divu u sirokom luku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dosadni mladezi
PostPoslato: Pon Mar 06, 2006 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 6:27 pm
Postovi: 5
imala sam jedan jako ruzan mladez na dojci,tacnije bradavici.Otklonila sam ga hirurskim putem.Trajalo je citavih 45 min.Mjesto je bilo komplikovano a ljekar je morao obratiti paznju na mlijecne kanale kako bi kasnije nesmetano mogla dojiti djecu.Ljekar je fantasticno obavio posao apsolutno nema nikakvog traga niti se mladez ponovo pojavio a prosle su 4 god. od tad. Za razliku od mog pozitivnog iskustva moja sestra od tetke nije bas tako dobro prosla.Ona se odlucila za laserski metod.Ljekar cak nije ni rukavice obukao.Jako je boljelo i dosta je krvarila.Danas poslije 9 mjeseci i dalje ima oziljhak.Naravno nisu nalaz poslali ni na histopatoloski pregled, a to definitivno ne treba zanemariti.Mislim da je to jako vazno cak i ako ljekar kaze da mladez ne izgleda sumljivo.
U svakom slucaju preporucila bih svima koji imaju problem ove vrste da se odluce za hirursko uklanjanje jer se u mom slucaju pokazalo kao prava stvar.Sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Joj, ima li neko neka iskustva a da je iz NS-a?
Ja imam dva gadna na stomaku i jedan na licu za koji svi misle da mi je bubuljica.....

prvo bih skinula taj sa lica???

Zna li iko nekog dobrog ( po mogucstvu jeftinijeg ) a da je iz NS????

I da li uopste ici kod drzavnog????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 6:27 pm
Postovi: 5
Ja sam zahvat radila kod drzavnog ljekara i kao sto sam vec rekla prezadovoljna sam.Kao prednost nad privatnim ljekarom je to sto se svaki otklonjeni mladez salje na analizu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: