Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 456 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pityriasis Rubra Pilaris PRP
PostPoslato: Sre Mar 06, 2013 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 06, 2013 5:57 pm
Postovi: 1
Postovani,imam veliku potrebu da sa vama podelim svoje nekadasnje iskustvo.

Vec sam zagazio u petu deceniju zivota i nisam osoba koja je sklona bilo kakvim bolestima. Zato mi, verovatno,ova od koje trenutno bolujem pada veoma tesko.
Pre par meseci, nakon raznih dijagnoza, ustanovljeno je da bolujem od Pityriasis Rubre Pilaris, teske kozne bolesti nepoznatog uzroka. Prepisan mi je Neotigasol, koji mi,mogu slobodno reci, pomaze. Ova bolest mi je zahvatila vise od 70 % tela. Prvo su mi se pojavile tackice na grudima, koje su rasle ogromnom brzinom i prosirile se na vrat, ruke, glavu, zatim na butine, pa dalje sve do stopala. Tako mi je, evidentno zahvaceno celo telo, koje je bilo uzasno crveno, svrbelo je neverovatno, peklo, bolelo...
Takodje sam imam problema sa unutrasnjom temperaturom, bilo mi je strahovito hladno, pa strahovito vruce, nokti su bi otpali sa ruku i nogu,kao i dlake po telu. Kosa mi se proredila... Slabo sam izlazio iz kuce, prvo zato sto se bolest pojavila u oktobru 2012. (bilo mi je hladno) a drugo zato sto sam imao zadebljanja na tabanima koji su mi otezavali hodanje. Lek Neotigasol, koji mi je prepisan, je jak lek, koji podstice kozu da se peruta i tima obnavlja u novu, zdravu kozu. Od njega mi je koza nakon perutanja jako suva i glatka, pa sam cesto morao da se mazem raznim kremama. Nervoza je bila jako izrazena, suvoca ustiju, slab vid, promena u temperaturi tela itd. Bilo mi je jako tesko, strasno lose sam podnosio sve to.
Nakon prve kontlole, nije bilo nekakvog pomaka u izlecenju.

Medjutim, jedan prijatelj mi je preporucio da odem u jednu banju sa toplom mineralnom vodom. Ne mogu vam opisati kakvo olaksanje sam osetio kada sam usao u vodu.
Ona me je smirila,nervoza je skoro nestala, prestalo je uzasno peckanje i dosadni svrab. Koza mi se jos vise peruta, sto zbog leka sto zbog vode a temperatura tela mi se stabilizovala. Nokti mi ponovo rastu i mnogo mirnije spavam.
Nakon druge kontrole, lekar mi je smanjio dozu leka, a osip se povukao za 20%.

I dalje sam u banji i ne planiram da odem dok ne vidim vidljivije rezultate.

Ako neko pati od ove bolesti neka razmeni sugestije, savete i iskustva. Bicu vam zahvalan od srca.

Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pityriasis Rubra Pilaris PRP
PostPoslato: Ned Jul 07, 2013 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 7:12 pm
Postovi: 1
Slican slucaj je kod mene. Od nove godine sam se samo osuo, krenulo je od glave. Kako sam ga lecio tako se prosrilo na ostatak tela. Sve je zahvatilo osim tabana i dlanova. Probao sam 2 privatna dermatologa, 1 drzavnog, jednog travara i trenutno sam na PUVA terapiji i kortikosteroidima vec 3 meseca i sa tim ga drzik da ne ode dalje. Povuklo se sa lica i jos nekih delova ali generalno iskace i dalje po celom telu. Sad treba da probam sa Neotigasonom koji je opasan i specifican lek. Nadam se da ce da se povuce od toga po celom telu pa posle samo da tretiramo one koje izadju nove.

Nalazio sam po internetu razne stvari od ishrane do klime koja moze da neodgovara. Ali cinjenica je da mi nesto smeta i da je u jednom trenutku prosto puklo i nas imuni sistem se poremetio. Dal je neka intolerancija na nesto sto jedemo, pijemo, udisemo... ko ce ga znati? Recimo dosta ljudi pominje gluten kao okidac psorijaze. Tj intolerancija na gluten. Meni ovo i izgleda na oko kao neka alergija po celom telu posto pocinje kao sitan osip. Pa je onda tu i akupunktura za koju sam cuo da pomaze i da se kod nekih povuklo skroz... Pa recimo caj od pirevine i koprive koji se pije neko vreme, mozes da pogledas po netu. Ja sam poceo skoro taj tretman.

Sta je tu je pa cemo probati sve redom...

PS. imam 28 godina i tezi sam slucaj psorijaze po misljenju doktora koji me lece poslednjih pola godine koliko i imam psorijazu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pityriasis Rubra Pilaris PRP
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Глутеном су данас свима пуна уста. Он је крив за све па и светску кризу. И не само он. Ту је и фреон и да не набрајам даље.

Ја бих само хтео да препоручим књигу "Алкализуј се или умри". Тако једноставно, а веома моћно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pityriasis Rubra Pilaris PRP
PostPoslato: Ned Nov 19, 2017 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2017 1:10 am
Postovi: 1
Dobio sam istu dijagnozu,imam slicne simptome vec seda mjeseci,pa me zanima o kojoj se banji radi.
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pityriasis Rubra Pilaris PRP
PostPoslato: Pon Nov 20, 2017 11:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
sinisa.p je napisao:
... o kojoj se banji radi.

То сам баш и ја хтео да питам али видех да је текст стар четири године.

Иначе, проблеми са кожом су најчешће узроковани проблемима јетре.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 456 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: