Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: lice
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 4:10 pm
Postovi: 5
Zelim prvo da Vam se zahvalim na korisnim savetima koje dajete.Zamolila bih Vas ako mozete da mi preporucite neki preparat za moju kozu.Imam 35 godina,nemam nikakvih hormonskih problema,bar se ne odrazavaju ni na ciklus ni na ostale organe.Ali imam odvratan problem sa kozom na licu koji traje oko 2-3 godine.Obisla sam vise dermatologa i nikakva terapija mi nije nesto pomogla.Pocev od cink-mixture,pa Normaderm od Vishyja,pa zelena kolekcija od Eucerina,razni kortizoni kao Belogent,obloge od burove vode,Eozini, itd.(ne znam bas dali sam sve ispravno napisala) razumecete me.Sama sam kupila Airol 0.05% i cini mi se da mi on malo pomaze.ali se koza oko promene ljusti.Moj problem je lociran uglavnom na bradi i to na donjem delu,redje oko nosa i izmedju obrva.Radi se o nekakvoj bubuljici ,ustvari prvo se nazire ispupcenje na kozi malo po malo raste,puni se gustom masnocom,ali bas gustom kao mast,zatim ako ga iscedim siri se kruzno,skoro original krug,i luci se sve vise masnoca,moze biti i do 1 cm.malo dublje se nalazi masnoca gusta kao cestice griza i tvrda.Tako moze da traje i 1-2 meseca.Ako je ne diram gornji sloj koze obraste ali ispod ostaje tvrda masnoca,koja ako stegnem pocne jos jace da se luci i tako u krug.Desi se da imam jednu- dve takve promene a nekada i vise.Nisam primetila neku promenu pred menstruaciju ili u bilo koje doba meseca.Na samom dnu je nesto tvdro,masno,mogla bi ga izvaditi ako bih ga pocupala, povukla i malo boli Ta masnoca nije homogena vec je iz sitnih cestica kao griz.Ne znam mozda je to lojna zlezda?Izbegavam da to diram ali nekada ne izdrzim,Posao mi je takav pa sam okruzena ljudima pa onda natrpam korektor i puder,mislim da je jos gore,nemam izbora,ruzno je.
Mislim samo da se iz negog razloga pojaca lucenje masnoce,i to pravi problem.Kosa mi nije masna,ni koza po telu.Cak je i suvlja,hrapavija.Nokti mi se listaju,nikada nisu bas cvrsti niti mogu biti dugi.Ranije mi je lice bilo suvo,zatezalo i perutalo se.sta se dogodilo ne znam.Nemam nikakvu bakteriju,radila sam bris.
Ima li nesto sto smanjuje lucenje masnoce?Molim Vas pomozite ako ima leka!! UNAPRED SE ZAHVALJUJEM I IZVINJAVAM jer napisah citav roman.Srdacno Vas pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: