Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Opadanje kose
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 12:23 pm
Postovi: 2
Zdravo! Vec sam procitao sve teme ovde o opadanju kose, ali nisam nasao ono sto me zanima, pa zato otvaram novu.

Naime, ja imam 20 godina. Kosa je pocela da mi opada po malo pre nekih 6 meseci, ali je stvarno bilo zanemarljivo malo. Medjutim, u poslednjih par meseci, intenzitet opadanja kose se povecava. Poceli su da se javljaju i mali zalisci, razdeljak postaje izrazeniji(siri). Meni je otac procelav, pa mislim da je to genetski nasledjeno opadanje kose.

Moje pitanje je, ima li pomoci? Bilo da se uspori ili zaustavi opadanje kose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 11:51 pm
Postovi: 12
ja sam vec pisala negde, ali opet cu.
Moj brat je moje zamorce i za sada eksperiment ide uspesnim tokom, kazu da se ne moze protiv genetike, ali videcemo jos.
napravi sampon sledeceg sastava:
bebi sampon 1l, nemoj kosili, on je previse jak, a i skup, pa mozes Pegu ili ako imas kesa onda sebamed, bitno je da bude 1l
pantenol rastvor
ad kapi, ja sam uljane uzimala
kantarionovo ulje
pomesaj sampon ,ad kapi i kantarion, pa onda dodaj pantenol, najbolje je da uzmes veliku flasu od vode i tu muckas. Tim samponom peri stalno.
Svakog dana prskaj Minoxidil i to po 1ml na svaki deo gde je opala kosa. Moj predlog je da kupis 2% u apotekarskoj ustanovi, kosta 250din jer ga oni izradjuju, a postoji od 5% mada ja kupujem bratu ovaj od 2%, on ti inace siri krvne sudove dlake, pa je bolja prokvrljenost, a suprotno se desava kad izadjes napolje sa mokrom kosom. Svi preparati protiv opadanja su na bazi minoxidila ali su mnogo skuplji, a moraces da ga koristis dugo, pa se pripremi na jednu bocicu nedeljno. Moras da budes uporan, vredi, mom bratu je sigurno prestalo da opada, a i manji su pecati. Trudi se da se sisas cesto, jer bolji je efekat kad je manja kosa zbog boljeg nanosenja na sam koren, a nemoj da stavljas preparate za ucvrscivanje na kosu. Sampon je sam po sebi super, jer ima pantenola, a mozes da vidis i za kapsule NUTRIVAL, mada je obican b vitamin dobar.
nadam se da sam pomogla, a da nisam smorila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 10:41 am
Postovi: 28
Lokacija: serbia
Već sam pisao o ovoj temi i neki su me poslušali ali evo još jednom.Preparat koji sprečava opadanje kose se zove FOLIMAX i izrađen je na bazi bakarnih peptida (5%).Preparat je u stvari losion koji se utrljava vrhovima prstiju u koren dlake.Sam naziv FOLImax nagoveštava da se radi o folikulama dlake i njihovom jačanju odnosno boljoj prokrvljenosti.U losionu se nalazi još korisnih materija kao što su:Aloe vera gel,extrat algi,sorbitol,extrat kestena,alantoin,algin itd.Preparat je delo prof.dr.Slavice Šiler i ona je jedina kod nas (a i mnogo šire) koja je posle Amerikanaca uspela da izdvoji(bakarne peptide).
Folimax košta 875,00 din. i može se nabaviti isključivo preko mreže preduzeća NEONET-Beograd ili kod njih lično.Ko hoće mogu mu uz preparat poslati i CD sa prezentacijom doktorke Šiler.a i za dodatne informacije možete mi se javiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kopriva je zakon!
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 2:06 pm
Postovi: 16
Lokacija: novi beograd
Nakon pranja sa "afroditinim" samponom od koprive,Isprati kosu sa obicnim cajem od sveze nabrane koprive.Prati kosu svega 2 x sedmicno,
ali obavezno svakodnevno malo ovlaziti teme kosmatog dela glave sa pomenutim cajem,sve to uz blago masiranje,nikako ostro!Takodje piti redovno ovaj caj jer sadrzi 10 x vise gvozdja od spanaca,nije lose kombinovati ga sa pivskim kvascem u prahu,jer tako uneses i gvozdje kao i citavu lepezu vitamina B,to jest sve sto je neophodno za rast i dobar kvalitet dlake..Sada je prolece,pravo vreme za dobru koprivu,ako nemas gde da je naberes,dogovori sa sa nekim na pijaci da ti je donosi jedanput sedmicno.Ja,otkako sam otkrila sve blagodeti ove biljke,kao da sam progledala,nema vise depresije iz straha da cu da ocelavim,nema vise mucenja pred ogledalom niti brojanja dlaka po lavabou.Ono sto je takodje vazno da napomenem,to je da vec nakon par dana kosa prestaje da opada,sto je prava stimulacija da se istraje u ovom 100%prirodnom tretmanu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 12:23 pm
Postovi: 2
Hvala puno na odgovorima, probacu vec nesto od ovoga sto ste preporucili.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: