Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Proredjena kosa na temenu
PostPoslato: Uto Apr 25, 2017 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2017 2:10 am
Postovi: 1
Pozdrav,

prosle godine negde krajem jula primetio sam da mi kosa opada pri pranju, kao i vezivanju repa(vezivao sam onaj "man bun"), i ubrzo zatim negde vec sredinom avgusta sam primetio da mi se kosa znatno proredila na gornjoj strani glave, na stranama se nija proredila. Pocetkom oktobra sam se osisao na kratko posto mi je tako receno od strane starijih(imam 19. god.), da je to dobro za pocetak. Od tada do pre dve nedelje kada sam bio kod dermatologa sam uz sisanje na kratko uzimao i kalcijum i cink. Takodje sam neko vreme koristio pantenol. Nisam video neko znatno pogorsanje posle toga, tj. nisam primetio vise da mi kosa opada tokom pranja, ili da imam dlake po stolu(receno mi je, od strane frizera da cu slabije to primetiti posto mi je kraca kosa), za poboljsanje(malo) sam cuo nekoliko puta od strane rodbine, ali sam ipak odlucio da odem kod dermatologa.

Kada sam otisao kod dermatologa, on mi je preporucio monoksidil 5% i Alpecin C1. Od kad sam poceo da koristim monoksidil, primecujem dlake pri koriscenju, tj. prilikom utrljivanja i pranja kose, ne puno ali primecujem.

Zeleo bih da znam da li to opadanje moze biti samo privremeno posto sam mesec i po, dva pre nego sto se pocelo to dogadjati, bio pod velikim stresom zbog prijemnog, takodje sam bio i nervozan dosta sto je uticalo na to da manje jedem(bukvalno sam jeo samo kad se setio, smrsao sam 5kg za to vreme)? Fakultet (naravno)nije pomogao u vezi stresa posto sam samo nedelju posle odlaska kod dermatologa, doziveo bas snazan mentalni krah, toliki da se i moja mladja sestra uplasila da mi nece nesto biti.

Kao zavrsnu rec, razlog zbog kog pitam je da ne zelim da koristim monoksidil ako je moguce da se sa regulisanjem stresa i zdravom ishranom moja kosa vrati na staro, posto sam cuo da posle koriscenja monoksidila kosa opet pocne da opada.

Hvala na pomoci!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: