Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KOZA KOJA BEZ RAZLOGA SVRBI
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2011 1:26 am
Postovi: 2
Molim vas za savjet,
na obje podlaktice, sa kornje strane ruke koza me konstantno svrbi. Nekada je to tako intenzivno da cesuci ostetim i kozu. Na kozi nema nikakvih drugih promjena osim sto me svrbi. To mi se desava unazad godinu dana. Isla sam ljekaru opste prakse i on mi je dao Eurax kremu za mazanje po kozi. Kada je namazem samo kratko mi bude malo bolje ali nakon toga imam osjecaj da mi ta krema jos vise smeta i moram da je operem. Nakon pranja svrab se par sati smiri, pa sve ponovo. Hacu jos da kazem da sam prilicno stabilna osoba te da nije upitanju nervoza. Dali je moguce da je u pitanju nedostatak cinka u organizmu i sta mi vi preporucujete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOZA KOJA BEZ RAZLOGA SVRBI
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:36 pm
Postovi: 46
Moja je koleginica imala gotinama taj svrab. Uglavnom vrat i ruke, ali je rekla da je sve svrbi. Rečeno joj je da je to od nervoze i da pije B vitamin. I prošlo je. S vremena na vreme se opet javi , pa onda ponovo počne piti kompleks B vitamina i sve prođe . Nije dobijala nikakve kreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOZA KOJA BEZ RAZLOGA SVRBI
PostPoslato: Sub Dec 03, 2011 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2011 1:26 am
Postovi: 2
Hvala vam na vasem odgovoru i savjetu. Slucajno sam pronasla na jednoj stranici o vitaminima u covjecijem organizmu gdje se kaze da nedostatak cinka izaziva jak svrab koze. Kupila sam vitamine cinka i B12 kako bi malo dohranila svoju kozu. Pijem ih 2 dana i neznam jos dali ce biti ikakvih rezultata jer mislim da je jos prerano za neku ozbiljniju promjenu. Vec sada se ne cesem ali ipak neznam dali je to to ili je to samo privremeno. Nadam se da ce mi to pomoci posto kod mene nije u pitanju nervoza
Drugarski pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: