Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 456 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Brijanje masne osetljive kože sa bubuljicama
PostPoslato: Pet Apr 13, 2018 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 31, 2017 10:59 am
Postovi: 12
Pozdrav,
Interesuje me da li postoji neko rešenje u vezi sa ovim problemom. Nakon svakog brijanja stanje licu se dosta pogoršava tako je praktično nemoguće brijanje bez većih posledica. Problema s aknama i masnom kožom imam poslednjih 8 godina, s tim da su poslednje 2 godine se taj problem je postao mnogo ozbiljniji. Trenutno koristim Noreva Global 6 kži to mi koliko toliko drži problem pod kontrolom. U mlm. Da skratim, interesuje me da li postoji neki preparat posle brijanja koji je efikasan a nije komodogen i pogodan je za masnu i osetljivu kožu ili bilo kakav drugi vid rešenja koji bi bio od pomoći


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brijanje masne osetljive kože sa bubuljicama
PostPoslato: Sub Apr 14, 2018 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Проблем може да буде у пени, креми, четкици, ножићу и на крају лосиону - дакле у свему. А кожа може да буде додатно осетљивија због проблема са јетром.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brijanje masne osetljive kože sa bubuljicama
PostPoslato: Uto Jul 24, 2018 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 9:06 pm
Postovi: 2
Zdravo Dejane,

Mozda postoji resenje za tebe. Moj muz je imao slican problem kao ti, kod njega je pored bubuljica bio i neuro dermatitis. Sasvim slucajno smo pronasli neku prirodnu kozmetiku jer smo sve zivo probali iz apoteke i na preporuku u drogerijama.

U pitanju je Royal Balm kozmetika https://royalbalm.rs/prirodna-krema-za-masnu-kozu-lica i njihova krema za masnu kozu.

Jako su korektni poslali su nam probni uzorak od 500din dobili smo i tonik gratis. Cim je poceo to da koristi znacajno mu se smirila koza. I ja sam godinama imala problem sa osetljivom kozom pa sam i ja postala njihov verni korisnik.

Moj muz je koristi posle brijanja a ume cesto da koristi i njihov serum ujutru kao zastitu jer se lako upija. Treba proveriti i hormone da nije nesto u pozadini jer je moj muz imao problem sa stitnom zlezdom i kandidom u crevima.

Vredi probati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brijanje masne osetljive kože sa bubuljicama
PostPoslato: Sre Jul 25, 2018 11:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А шта је са оним пронизоном у препарату?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brijanje masne osetljive kože sa bubuljicama
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 21, 2018 7:53 pm
Postovi: 5
Zdravo!
Ako imas generalno problema sa aknama po mom misljenju bolje otici posavetovati se sa dermatologom koji ce potencijalno indikovati Roacutan. Jedino je on preparat koji naravno da ima nezeljenih dejstva ali kod mladjih osoba (ako si 97) je to u vrlo malom broju... a inace to je preparat vitamina A , koji na vise nacina dovodi do toga da se ta upaljena lojna zlezda smiri i slepi te da vise nikad nema mogucnost da bude akna... a to svakako je znacajno ako ce ti lice biti u oziljcima od akni zar ne....
a i znas da je lojna zljezda direktno povetana sa otvorom folikula dlake tako da je to sve usko povezano i sa brijanjem i potencijalnim unosom bakterija iz spoljasnosti...

ako se pak ne odlucis za posetu dermatologu , probaj LaRoche effaclar duo ima i losion i krem ...to je ono sto je meni poznat odlican dermatolog preporucio...

Ja sam medicinske struke pa zato tako sigurno o tome govorim.

Srecno i nadam se da ces resiti problem! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brijanje masne osetljive kože sa bubuljicama
PostPoslato: Ned Jan 27, 2019 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 31, 2017 10:59 am
Postovi: 12
Hvala svima na odgovorima, problem sa bubuljica imam i danas, inače lečio sam se kod nekoliko dermatologa više od 5 godina,a sam problem imam oko 10 godina i koristio sam baš dosta različitih preparata. Koristio sam i effeclar duo plus jedno vreme, pomogao me je malo oko fleka mada je starija verzija imala jači efekat. Što se tice brijanja pronašao sam da mi trenutno najbolje odgovara gel za umivanje koji koristim inače (Noreva je proizvodjač) umesto pene, brijac sa 2 oštrice I pantenol krem-gel nakon brijanja, mada dešava mi se ponekad u predelu iznad usana iritacija u vidu novih akni ali ništa strasno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 456 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: