Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kremovi za sunčanje
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2006 8:13 am
Postovi: 15
Mnoge žene spremne su da potroše pravo malo bogatstvo na navodno delotvornu kremu protiv bora. Nažalost, mali je broj onih koji će izdvojiti kudikamo manje svote za kremu za sunčanje, koja zapravo postiže željeni efekat.

Frederik Brandt, dermatolog koji naplaćuje stotine dolara za injekcije botoksa i terapije laserom za podmlađivanje lica, kaže da su kreme za sunčanje dokazano najefikasnije kreme protiv starenja kože koje poznajemo. Stručnjaci tvrde da su dokazi svuda oko nas. Pogledajte osobu čije je lice redovno izloženo suncu, a zatim pogledajte kožu na njenoj zadnjici. Garantovano je da ćete pri tom videti dve sasvim različite stvari. Ovako kaže Erik Bernštajn, profesor dermatologije na Univerzitetu Pensilvanija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kremovi za sunčanje
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
A gde da pogleamo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kremovi za sunčanje
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
mirja je napisao:
A gde da pogleamo?

:D :D dobro pitanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 6:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2006 8:13 am
Postovi: 15
Ma to je tekst koji sam nashla na netu, pa me interesovala rech nashih struchnjaka po ovom pitanju, jer ako je zaista tako shto da se ne mazem sa kremama za sunchanje i kad se ne suncham, zar ne?!

Tako sam i stavila u naslov (shta kazu nashi doktori/kozmetolozi na ovo?) a moderator je promenio naslov. Pa eto, josh uvek cekam komentar nekog upucenog u sastav tih krema za sunchanje i da li se zaista mogu stalno koristiti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 12:44 pm
Postovi: 7
da, po svim istrazhivanjima, uva zraci su najodgovorniji za starenje kozhe
oni prodiru svuda, chak i kada nema sunca, i zato je bitno nositi kremu sa zashtitnim faktorom i zimi i leti, kad god izlazite iz kucce (chak i u stanu!)
jedini sastojci koji koji pruzhaju kompletnu zashtitu od uva zraka su zinc oxide, titanium dioxide (prirodni) i avobenzone (sintetichki), tako da potrazhite te sastojke na kremi za sunchanje kada je kupujete.
zinc oxide i titanium dioxide, poreklom minerali, cce bolje odgovarati osetljivijoj kozhi, dok cce avobenzone bolje odgovarati kozhi sklonoj aknama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Potpun,strucan i opsiran odgovor u vreme kada je ovaj forum licio na mesto civilizovanog dijaloga pacijenata ,a narocito doktora:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... a+od+sunca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
offtopic

PS. Slazem se. Na zalost, ne mogu da nadjem pravilnik foruma ali sam sigurna da u njemu ima i ove stavke, ako ne, treba je postaviti i svakog ko krsi ovaj pravilnik treba upozoriti a zatim i banovati na (ne) odredjeno vreme. Samo na taj nacin ovaj forum moze da opravda svoj sustinu , a to je uzajamna saradnja i pomoc a ne prezentacija licnog prostakluka:


"ZABRANJENO JE NAPADATI ILI VREDJATI KORISNIKE FORUMA PO NACIONALNOM, VERSKOM, GEOGRAFSKOM, RASNOM ILI NEKOM DRUGOM OSNOVU KAO I NEOVLAŠĆENO REKLAMIRANJE I KOMERCIJALIZACIJA PROIZVODA ILI USLUGA"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 11:14 pm
Postovi: 1
Zanima me jedna stvar...Poshto imam svetlu kozu , a ne volim & ne smem da se suncham, a ipak ne bih zelela da fluoresciram na plazi kao najbelji primerak ljudske vrste, da li bih smela da koristim kreme za samopotamnjivanje preko mladeza ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Andjela je napisao:
offtopic

PS. Slazem se. Na zalost, ne mogu da nadjem pravilnik foruma ali sam sigurna da u njemu ima i ove stavke, ako ne, treba je postaviti i svakog ko krsi ovaj pravilnik treba upozoriti a zatim i banovati na (ne) odredjeno vreme. Samo na taj nacin ovaj forum moze da opravda svoj sustinu , a to je uzajamna saradnja i pomoc a ne prezentacija licnog prostakluka:


"ZABRANJENO JE NAPADATI ILI VREDJATI KORISNIKE FORUMA PO NACIONALNOM, VERSKOM, GEOGRAFSKOM, RASNOM ILI NEKOM DRUGOM OSNOVU KAO I NEOVLAŠĆENO REKLAMIRANJE I KOMERCIJALIZACIJA PROIZVODA ILI USLUGA"



Hvala admine sto ste dopunili moj komentar. Sad svi mi, stalni posetioci ovog foruma, ocekujemo da postupite u skladu sa navedenim pravilnikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 5:50 pm
Postovi: 33
Lokacija: nis
Naravno da mi mislimo da su ljudi na zapadu uvek u sve upuceniji od nas ali to uopste nije tacno. Ja sam sada na Pacifuku sa gomilom Amerikanaca i Engleza koji krstare i verujte mi toliko strasnih opekotina na jednom mestu u zivotu nisam videla. Oni se jednostavno prze na suncu a onda se uvece pojave sa plikovima i traze nesto da se spase. Pogotovu je jos strasnije kada je malo oblacno onda jednostavno nemaju osecaj da ce da izgore. Sto se Dr. Branta tice trenutno koristim njegove preparate za masnu kozu i mogu da kazem da su jako dobri. On inace vazi za najboljeg ovde. Mada magicni stapic ne postoji i sa tonom sun screena cete pomalo pocrveneti ako ceo dan budete na suncu a narocito u tropskim obastima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Doktore, a jel bolje koristiti faktor 40 ili 50 i zasto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ok. A za koliko procenata krem sa npr zastitnim faktorom 60 vise stiti kozu od krema sa zastitnim faktorom 30?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ok. Ocigledno nemate odgovor.

Onda procitajte nesto sto je mr Silvio ovde napisao.

Bice korisno svim posetiocima foruma,a nece ih dovoditi u zabludu.


Poslao: Ned Jun 05, 2005 8:11 pm Naslov: Antisolarna zaštita
mr ph. Silvio
Saradnik

Sada su u trendu preparati koji u sebi sadrže 2 vrste sirovina za zaštitu od sunca: hemijske UV filtere i fizičke UV blokere. Njihovom kombinacijom, u određenom odnosu, koža može dobro da se zaštiti od sunca. Novija istraživanja su pokazala da preparat čiji je faktor zaštite veći od 30 (SPF 30) štiti kožu samo 5% više od ovog 30. Znači, 40,60 i 90 štite kožu samo 5% više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SPF
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 3:04 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
SPF=Faktor zaštite od sunca i njegova numerička vrednost govori za koje vreme on može produžiti izlaganje suncu. Ovo nije samo prosto računanje (množenje), jer ovaj broj zavisi i od foto tipova kože prema Ficpatriku. Pošto prema Ficpatriku imamo 6 fototipova kože, faktor npr.
8, ne štiti isto tip I,III ili VI.
Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: