Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ginekoloski cenovnik
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 20, 2006 6:06 pm
Postovi: 14
Da li neko moze da mi kaze kako se okvirno krecu cene pregleda i kompletnih testova u privatnim ginekoliskim klinikama, kao i u studenskoj poliklinici.
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 8:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Nisi napisala da li je u pitanju trudnoca ili ne. Ja mogu da ti kazem sto se tice trudnoce i pregleda u Novom Sadu. Za studentsku polikliniku ne znam, ali je sigurno mnogo manje para od privatnih ordinacija. Bila sam samo dva puta u dve razlicite privatne ordinacije na ekspertnom ultrazvuku (radi se izmedju 12. i 14. nedelje), u jednoj je cena bila 3000 dinara, a u drugoj 5000. Posle sam otisla kako su me poslali u privatnu medicinsku laboratoriju na vadjenje krvi, da se vidi eventualni rizik u trudnoci i to je kostalo 2400 dinara. Nadam se da si to pitala?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 20, 2006 6:06 pm
Postovi: 14
Heh, puno ti hvala, ali meni za sad trebaju samo opste informacije, jer zelim najobicniji pregled uz onaj test na polne bolesti (papa test ili kako vec). A sto se tice poliklinike, interesuje me Beograd. A za trudnocu ima vremena :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Papa test nije test na polne bolesti, nego test kojim se utvrdjuje stanje grlica.
Cene variraju, ali je UZ i pregled oko 2-3000 dinara. Brisevi se uglavnom placaju dodatno, mozes da pozoves npr. Konzilijum, pa da proveris kod njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Ako sam dobro shvatila , Vas zanima cena pregleda i briseva , kao redovna kontrola. Pa, cene su sarolike, a kod mnogih se formiraju i po klijentu tj. pacijentu na licu mesta, ali to bi uglavnom bilo oko 2000-3000 dinara. Ali, zasto biste ako ste zdravi i mladi, a i svi ostali, na redovni pregled isli u privatne ordinacije?? Da Vam neko bez preke potrebe uzima novac??!!! Malo se strpite u nekoj cekaonici koja nije sjajna i mirisna, i posle od tog novca odete i kupite sebi nesto lepo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 09, 2006 7:54 pm
Postovi: 8
Heh, ovo me je podsetilo kad sam bila student, odem ja na polikliniku da se prekontrolisem. Nakon jedno 2 sata cekanja ulazim u ordinaciju, doktorka pita "Sta je vama?", a ja kazem "Nista, nadam se, dosla sam na redovnu kontrolu." Na to zena iskolaci oci na mene, kao da je videla vanzemaljca. :o

To me, naravno, nije sprecilo da i naredni put dodjem na redovnu kontrolu i slazem se da za takve stvari i nema potrebe ici po privatnim ordinacijama ukoliko imas malo vremena da za to odvojis.

Inace, u Beogradu kod privatnika pregled je prosecno oko 20E, UZ 25-50E, a sto se analiza tice ne znam tacno, ali znam da hexalab na svom site-u drzi neki bajati cenovnik koji moze da posluzi kao orijentir : http://www.hexalab.co.yu/hexalab-cenovnik.html

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Da li je to samo kod mog drzavnog ginekologa slucaj ili i inace pregled UZ ne ulazi u redovan (godisnji) pregled?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 11:22 am
Postovi: 28
Stanje stvari na VMA, poliklinika za civile: 1000 din. pregled, 1000 din. papa test, cini mi se da je bris oko 600 din. Guzvi nema, pa vise ne zakazuju. Doktorka Vesna me je, bukvalno, odusevila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 3:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Mislim da ih u preincipu mrzi da rade ultra zvuk kao sto ih mrzi da rade i redovne kontrole, kao sto je prethodna sagovornica napisala, ili to gledaju na ovaj nacin , sto da joj ovde radim besplatno kad mogu popodne u nekakvoj maloj prdinaciji za 50e. Mislim da treba samo malo insistirati kao iz redovni pregled, bez nekih pratecih tegoba, i to je sve, po potrebi slagati za neki bol u predelu jajnika i garantovano idete ne UZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 20, 2006 6:06 pm
Postovi: 14
Konkretno,nikada nisam bila kod ginekologa, a zelim da se prekontrolisem da nisam zakacila neku polnu bolest ili infekciju, pa sam zato pitala koliko novca treba da odvojim, jer kada sam mami rekla da bih trebala da odem, ona je rekla: "sta ces ti tamo"? :o :o :o
Frapirala sam se, pa sam rekla sebi da ako budem cekala mamu, drugaricu, sestru necu uraditi nista po tom pitanju, a 50e zaista nemam i sad sam u jos vecoj dilemi. Nisam nesto prefinjena i mogla bih i kod drzavnog ginekologa, ili na studentsku polikliniku, pa sta bude bice. Vazno je poceti, a nama studentima je vecito novac problem. To je jedini razlog zasto sam postavila ovu temu. Pozdravljam vas puno i drz'te se zene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 11:22 am
Postovi: 28
onda na studentsku! nisu losi doktori ni tamo. ja imam jako lepo iskustvo sa Velkovskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 16, 2006 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Naravno, a mozes i tvoj dom zdravlja. Budi spremna da malo doskocis lekarima i bice sve ok, insistiraj da dobijes uput za urin, krvnu sliku i bris, najverovatnije ce ti elegantno ponuditi vizit kartu privatne laboratorije, tu se malo snuzdi, osudno je pogledaj, pozali, mi studenti nemamo para i bice sve ok, onda ces krv i urin odraditi elegantno, za bris ces se malo pomuciti, ali za 50 e ides u sopping!!!
Javi nam kako je proslo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 16, 2006 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja ti savetujem da odeš u Dom zdravlja ,ja lično idem u Siminu tu mi je samo ginekolog i jako sam zadovoljna -to je jedini doktor kod koga sam otišla bez veze :oops:

Ne bih se složila ,tj.meni nikada doktorka (pričam o toj gde sam došla regularno bez protekcije) nije nudila ni vizit karte ,ni slala me u privatne laboratorije ,čak se ljutila što bacam pare u Hexalabu na briseve kad mi je ona dala upute u državnom da odradim sve (a naravno ovo mi je bilo lakš nego državno).
Tako da nemoj da se obeshrabruješ na razne priče, imam dosta prijetelja medju lekarima ,i nije sve baš tako ko što se priča ,naravno svuda se radi ''ispod žita'' ali ne polazi tom logikom .Ako ti se i dogodi da ti neko ponudi vizit kartu - znaćeš da na čemu si.Ali veruj mi ima (još uvek ) savesnih ,pa otkud znaš da nećeš naleteti na takvog.

I još nešto ,ja baš ne bih imala poverenja da odem kod bilo kog privatnika(na pregled,bris je ok,ali ovo.....???),jer mnogo njih je pootvaralo ordinacije bez ikakve prakse ,''samo'' su imali love ........ :evil:
Pa sad odluči sama ......................i pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 5:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 5:07 am
Postovi: 1
Da li je za odlazak na VMA potrebna zdravstvena knjzica ili svi placaju preglede.

Ovo pitam jer roditelji moje devojke rade u inostranstvu tako da nema nase zdravstveno osiguranje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 11:22 am
Postovi: 28
nije potrebna knjizica, pregledi se placaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: