Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Test trudnoce!
PostPoslato: Sre Dec 29, 2004 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:19 am
Postovi: 5
Da li je tko od nazocnih (zena,djevojaka) na forumu radilo test trudnoce sa testerom i on pokaze Pozitivan rezultat a da to ustvari nije tocno,i koji su razlozi tome?Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 29, 2004 6:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Ja mislim da se taj rezultat javlja samo ako je stavljeno vise urina nego sto treba ili se razlije, posto u uputsvu pise da test treba drzati vodoravno. Mada, koliko ja znam, ti testovi su osetljivi na BHCG hormon koji se javlja iskljucivo u trudnoci pa greske mogu da se jave samo u slucaju kada test pokaze da trudnoce nema,a zena je u stvari trudna(znaci da je suvise rano za odredjivanje trudnoce ili je taj hormon smanjen pa ga test ne prepoznaje). U drugoj opciji, mozda taj test nije ispravan.
Mada, ipak doktori znaju vise o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 30, 2004 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
postoji mogućnost ali je zaista, zaista mala :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 30, 2004 1:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 1:52 pm
Postovi: 73
Moja drugarica je radila test pre par godina. Test je bio negativan a na UZ pregledu joj je potvrdjena trudnoca. Lekar joj je objasnio da je najverovatnije test uradila dosta rano.
Takodje, nekim od mojih drugarica test je potvrdjivao trudnocu, sto se ispostavilo i na pregledima kod ginekologa. Uglavnom su to bile zeljene trudnoce i one jednostavno nisu mogle da cekaju da im lekar i zvanicno potvrdi radosnu vest.
Sve u svemu, mislim da bi bilo najsigurnije da odes kod lekara i razresis dileme, bez obzira kakav odgovor bi zelela da cujes.
Veliki pozdrav i svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 30, 2004 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 24, 2004 3:13 pm
Postovi: 19
Ja sam pre par godina radila test tako sto sam mokracu nosila u apoteku,oni tamo rade rezultate nekom njihovom metodom.Mislim da je bilo rano,ali ja sam bila nervozna zurilo mi se da znam jesam ili nisam trudna.
Test je glasio pozitivan,a ispostavilo se da nisam u drugom stanju.
Pitala sam kasnije apotekarke kako je to moguce i dobila sam neverovatno zapanjujuci odgovor,posto one kazu da je test 99% tacan i najbolje odredjuje trudnocu,da onda mozda imam tumor??!! :o
NE,ja nisam imala tumor,ali stres posle toga jesam. :x
Zato je najbolje bez ikakvih testova,sacekati!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 31, 2004 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:19 am
Postovi: 5
Andrea je napisao:
Ja sam pre par godina radila test tako sto sam mokracu nosila u apoteku,oni tamo rade rezultate nekom njihovom metodom.Mislim da je bilo rano,ali ja sam bila nervozna zurilo mi se da znam jesam ili nisam trudna.
Test je glasio pozitivan,a ispostavilo se da nisam u drugom stanju.
Pitala sam kasnije apotekarke kako je to moguce i dobila sam neverovatno zapanjujuci odgovor,posto one kazu da je test 99% tacan i najbolje odredjuje trudnocu,da onda mozda imam tumor??!! :o
NE,ja nisam imala tumor,ali stres posle toga jesam. :x
Zato je najbolje bez ikakvih testova,sacekati!!!! :wink:



Da vidis,,tako je i moja frendica prosla prije godinu dvije..sve je ukazivalo na trudnocu,kasnila joj mjesecnica i jos stvari koje idu uz to...napravi test on pokaze pozitivno a ginekolog utvrdi suprotno..sad me zanima sto je uzrok tome?? kako dolazi do tih kontra informacija,mislim to radi temelju nekih hormona??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Ako zelis pouzdan test uradi beta HCG. Rade ga u skoro svim privatnim klinikama i laboratorijama, a cena je oko 600 din. Uzima se krv iz vene, a rezultati su gotovi u toku dana i pouzdani su! 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: