Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudna?
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:47 pm
Postovi: 14
Citajuci vase teme i vase probleme rijesih i ja da napisem svoj.
Naime, u pitanju je strah od trudnoce.

Imam decka sa kojim sa oko 2. godine, i naravno, stupili u odnose. Kako smo zeljeli da isrobamo i bez zastite, tacnije kondoma,to smo uradili 2-3 puta. Kako ja imam neredovne cikluse od svoje prve menstruacije (sada mi je 18 g) stvar je puno delikatna.

Posle prvog odnosa, vjerovali ili ne dobijem menstrucaju sledeceg mjeseca u isto vrijeme. Posle se svaki mjesec mijenjao datum,bilo to 3 dana,nedelju...Jednom sam se cak uplasila da nisam ostala trudna iako smo koristili kondom,meni "kasnilo" duze nego inace pa sam umislislila ko mnoge od vas da sam trudnoca smisljajuci razne simptome za to i stvarajuci jos veci pritisak...

Rijesili smo da to uradimo prvi put bez zastite negdje posle moje menstruacije.Jos 2 (cini mi se) puta smo imali bez zastite,ali nije svaki rezultirao njegovim svrsavanjem (oprostite na izarazima). Ali, meni se javi cudan iscedak, tacnije sekret braon boje i bogami trajalo vise dana, u maloj kolicini. 2-3 dana nestalo i opet se pojavilo negdje posle nekoliko dana kada bi trebalo da dobijem kao proslog mejseca.Napomenucu i da sam imala simptome pred menstruaciju. Nisu svakog mjeseca isti, moze da se desi da me bili stomak 2 dana pred dobijanje a nekad nista.
I sad ne znam jesam li imala menstruaciju tog mjeseca, da li je taj braon sekret bio ispoljen u vidu menstruacije ili...?
E sad, nemam neke simptome za trudnocu (sto naravno nisu isti kod svake trudnice), nemam mucnine ujutru niti me grudi bole. Jedini simptomi su sto cesto idem da mokrim i sto imam neki osjecaj nadutosti. Tako cudan osjecaj stalno... A znam da taj braonkasti iscedak moze biti znak trudnoce.Desavalo mi se to ali uvijek u danima pred pocetak ili kraj menstruacije, sasvim malo pojavljivanje.
Razmislite sad kako je moje stanje... Neredovne menstruacije da ne znam kada su mi plodni dani a kada ne. Sigurno imam neki hormonski poremecaj...

Sjutra ce mi decko kupiti test da znam na cemu sam,da se ne ubijam od nervoze... A vas molim, ako imate kakvo iskustvo ili znanje prenesite jer mi bi bilo od velike pomoci.

P.S.Izvinjavam se na ovako dugom i sazetom problemu. Nisam imala namjeru ali moradoh da iznesem neka vaznija stanja. Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 2:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja ne znam sta da ti kazem a da ne zvucim kao da sam ti mama.
Ako vec imas neredovne menstruacije i ako ne znas kada su ti tacno plodni i ne plodni dani ( a malo zene zna, ja dok nisam kupila spravicu za testiranje kada je ovulacija ne bi mi na pamet palo da mi je ovulacija 10-tog dana!!!), sto se igrate? Jesi li spremna da imas dete ili da ides na abortus?
Na osnovu svega ovog sto si napisala niko od nas ne moze ne znam koliko da ti sa sigurnoscu kaze: nisi trudna!
Odlazak ginekologu ili test su dve jedine sigurne metode da to utvrdis.
Drzim ti fige da nisi, a sta drugo da ti kazem, nego ubuduce pamet u glavu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 12:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Slozila bih se sa Deom u svakoj reci :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 8:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 11:56 am
Postovi: 65
Ne pisem ovo sa namerom da te uplasim, tek moje iskustvo je ....

I ja sam neredovno dobijala (i na 6 meseci) dok sam bila nevina, ginekolog mi je rekao da je fizioloski sve u redu i da neredovan period nije neobican kod nevinih devojaka, i da ce se sve srediti kad stupim u odnose (sto se dokazalo kao potpuno tacno)...

Mnogo godina kasnije, tacno u vreme kad sam trebalo da dobijem pokaze mi se taj braon iscedak (a tako mi i pocinje period), i ja kupim uloske, ali sem toga nista... Posle cetiri dana kupila sam babyrapid, kad ono 2 crte... Moj decko je bio najsrecniji na svetu, tako da sada imamo Niksu.


Sve zbog jednog nezasticenog odnosa, tako da moze da znaci, ali i ne mora.

P.s. Ja sam redovno dobijala do cetvrtog meseca trudnoce, sto je jako stresno.

P.s.s. Obavezno kod lekara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:47 pm
Postovi: 14
Decko je 100 % siguran da nije nista...Ali isto tako znam da je dovoljna mala kap i ode sve u ... Nista, kupicu test i otklonim brigu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
100% siguran je veoma relativna stvar kod muskarca. Uostalom, kako je 100% siguran? Bio je tamo sa mikroskopom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: