Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u levoj nozi i trudnoca
PostPoslato: Pon Mar 04, 2013 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:31 pm
Postovi: 8
U 27.sam nedelji trudnoce. Inace, i u prvoj a i u ovoj trudnoci imam problem sa time sta se pri duzem lezanju na ledjima ukocim u kukovima ali kada se malo razmrdam sve je ok. Medjutim, juce je pocela da me boli leva noga, ne mogu da definisem ni tacno sa kog mesta ide bol, ali ja imam osecaj kao da se nesto zaglavilo i nije se vratilo na mesto. Jutros sam jedva ustala a o oblacenju da ne govorim. Tokom dana je bilo sve manje-vise ok ali predvece nakon duzeg stajanja opet je pocelo. Najveci je problem podici nogu pa i na visinu 2-3cm da obujem papuce. Jedva sam se namestila da bol prestane, ali kako sam ustala opet je pocelo. U cemu je problem i sta treba da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u levoj nozi i trudnoca
PostPoslato: Uto Mar 05, 2013 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 10:57 pm
Postovi: 13
Kad pročitah vaš post i pitanje prisetih se sličnog problema koji sam proživljavala tokom svoje trudnoće. Tačno znam o kom bolu pričate i koliko je sve to nerpijatno u meri da sam tokom jednog perioda imala veliki problem pri hodu, a naročito kod penjanja uz stepenice. Koliko se sećam, počelo je upravo u tom periodu oko 25-27 nedelje trudnoće. Bilo je neprijano i poprilično bolno, trajalo je nekolio nedelja. U početku me je bolela jedna, a potom i obe noge u predelu kukova. Najdnom je bol prestao i ja sam bila "kao nova" do kraja trudnoće. Nisam sigurna, ali kod mene se prestanak bola poklopio sa okretanjem bebe u normalan porođajni položaj sa glavicom na dole. Dakle, gotovo u isto vreme kad su mi rekli da se moja beba okenula i bol je prestao. Mislim da je to slučaj i kod vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u levoj nozi i trudnoca
PostPoslato: Uto Mar 05, 2013 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:31 pm
Postovi: 8
Hvala vam puno! A recite mi da li ste isli negde, da li ste pitali svog ginekologa? Ja sam htela vec da odem kod lekara opste prakse koliko me je jutros bolelo. Jedva sam na posao stigla, morala sam nogu na kvacilo da dizem rukom- sva sreca sto je bilo jako rano i sto je u pitanju kratka relacija. Sada je evo prestalo i vec par sati normalno funkcionisem. Ja za sada ne znam kako je beba okrenuta ali cu ici sledece nedelje na kontrolu pa cu videti. U prvi mah me uhvatila panika da nije tromb ali nemam ni iskocene vene ni otok ni crvenilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u levoj nozi i trudnoca
PostPoslato: Sre Mar 06, 2013 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Вероватно је у питању притисак на нерве у доњем делу кичме. Да ниси трудна препоручио бих ти намештање. :D

Покушај да урадиш следеће. Седи на столицу или фотељу која има наслоне за руке. Треба да седиш петнаестак минута да би ти се леђни мишићи што боље опустили. Онда се подигни на руке тако да ти лактови буду исправљени, стопала буду на поду и дупе у ваздуху али равно испод - ни напред ни назад. Задњица буквално треба да ти виси без икаквог напрезања. Гледај да ти леђа буду што опуштенија. Онда издахни колико год можеш. То опушта мишиће леђа и има шансе да ти се смањи притисак на нерве.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u levoj nozi i trudnoca
PostPoslato: Sre Mar 06, 2013 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:31 pm
Postovi: 8
Kako doslo, tako i otislo! Juce je samo od sebe prestalo da boli... Ja sam ubedjena da me je to beba pritiskala...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: