Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebno misljenje lekara!
PostPoslato: Uto Okt 10, 2006 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 9:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Belgrade
Postovani,
u junu mesecu sam Vas zamolila za misljenje o mojoj inseminaciji( dr. obgyn mi je odgovorila) a sada mi je potreban drugi savet!
Posle neuspele inseminacije u maju, promenila sam lekara, koji je pronasao cistu na desnom jajniku 45x45 ispunjenu opaloscentnim sadrzajem, koja se tu nije nalazila pre inseminacije. Medjutim, tog meseca juna ostanem potpuno prirodnim putem u drugom stanju.

Poslednja menstruacija 09. 06., 31. godina, bez abortusa i spontanih, jedna neuspela inseminacija ( suprugu pronadjena ASA-a ), posle tri godina braka trudnoca!
Trudnoca do sada sa nalazima urina i krvi, UZ i krvnog pritiska, potpuno normalna. U osmoj nedelji posle odnosa, bledo crveni ( roze) tragovi na vesu, doktor utvrdio da je sve u redu sa plodom, nema tragova kontrakcija, uterus uvecan i razmeksan a grlic cvrst i zatvoren.

Radila sam NT=1,5mm u 12 ng. i 3 d.
CRL= 63mm, posteljica na prednjem zidu.
fb-HCG=41,1ng/ml , corr. MOM=1.08
PAPP-A=1,27mlU/ml, corr. MOM=0,43
tezina 61 kg
Biochem. risk + NT, 1:2578
Double test 1:478
age risk 1:748
trisomy 18 + NT <1:10000

Amenorea 16+1 HBD, BPD 35mm, AC 105mm, FL 21mm, srcana frekvencija 145/min, posteljica prednji zid i bocno levo, dovoljno plodove vode.
Biohemijski prenatalni skrining, dual test za drugi trimestar trudnoce:
trudnoca 16+4, 62kg
AFP 26,94 IJ/ml:MOM 0,83
Slobodni beta-HCG 45,64 IJ/L:MOM 3,68
DS rizik (DPM) za godine: 853
godine+biomarkeri: 165

Na institutu Majka i dete za ovakve moje analize kazu da nisu u redu i da trebam doci u ginekolosko savetovaliste, gde bi se uradile dodatne analize i videlo sta dalje sa ovom trudnocom???

Molim Vas za misljenje, jer za mene je ovo zaista bio sok a niko od tih lekara nije hteo blize objasniti, sta je to sto ne valja??!!!
Unapred zahvalna, Pantelejmon!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 11, 2006 12:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Da li su Vas pozvali u ginekolosko ili u genetsko savetovaliste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 11, 2006 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 9:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Belgrade
Pozvana sam u genetsko savetovaliste na Institutu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 11, 2006 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
godine+biomarkeri: 165

Mislim da je ovo razlog zasto su Vas pozvali u genetsko savetovaliste, cut off za Down sy. je 1:200.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 12, 2006 12:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pantelejmon, samo bez panike i lagano...........ovo pricam jer je skoro moja drugarica isla na Institut, taj test joj je dao rezultat 1:117, uradili su triple, on je 1:101 i na kraju amniocintezu i sada ceka rezultate.

U medjuvremenu je isla na 4d UZ, i receno joj je da je sa bebom sve u redu (nesto mi je objasnjavala da se gleda po nosu-izmedju ostalog, ali ne zameri mi, nisam je dobro skapirala, a ona je premorena od svega pa nisam htela da je smaram da mi detaljno objasnjava) i resila je da zadrzi trudnocu bez obzira na rezultate amnio.

E sad, ovo je oblast koju ja nikada u zivotu nisam "proucavala", malo sam se sada raspitivala zbog te drugarice i izvini ako sam ti dala neku pogresnu info i iskreno se nadam da ce sve to kod tebe biti ok!



Vazno je samo da se ne traumiras, jer tako ugrozavas bebu, idi tamo i verovatno ce ti raditi triple i na osnovu njega odluciti sta i kako dalje! Znam da je ovo mnogo lakse reci nego uraditi, ali isto tako znam koliko se ova moja drugarica traumirala i koliko joj je bilo lose zbog svih tih strahova!!

Samo hrabro i javi sta si uradila!!


Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 15, 2006 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 9:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Belgrade
Cao, Majjo!
Hvala na lepim recima!
Ja sam se danas vratila sa amniocenteze i misljenja sam da dete treba roditi bez obzira na sve. Malo je bilo nezgodno cekati to savetovaliste, ali prodje i to.
U genetskom su mi rekli da su malcice napravili zbrku kod mene, dabl test je potpuno uradjen sa uracunatim NT-om i bio je preko 2000! Njegova tacnost je 85 %.
Drugi test je trebao da bude tripl, ali oni na institutu rade nesto `krnje`, tj. neki nepotpuni test, bez NT-a i to je zato sve promenilo. On je sa mnogo manjim procentom tacnosti, oko 60%.
Malo je nezgodno sto se rezulatati cekaju 3 nedelje i to je ono sto sve mame cini nervoznima.
Mislim da je milost Bozija velika, te se ne opterecujem preterano!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 16, 2006 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 7:13 pm
Postovi: 13
Drago mi je da neko misli kao ja t.j. da dete treba roditi bez obzira . Ja nisam isla ni nakakve analize da bih utvrdila jeli beba u tom smislu o.k. Iskreno sinoc sam sanjala da sam rodila dete sa D.S. valjda zato sto sam opterecena sa tim razmisljanjem i kao da sve prelazi u psihozu. Ali ne bih najiskrenije mogla da uradim abortus u tom dobu bebe. Ne osudjujem nikog ko to uradi . Cak stavise mislim da je za to potrebna veca hrabrost. I nadam se za tvoju bebu kao i za moju da ce biti male slatke zdrave bombonice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 19, 2006 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 9:57 pm
Postovi: 14
Lokacija: Belgrade
Ja verujem da je milost Bozija velika, te verujem da cemo nas dve biti srecne mame dve zive i zdrave bebice! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: