Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: missed ab i neredovne menstruacije
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 8:33 am
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Imam 28 god i pre mesec dana sam imala drugi zaredom mised u razmaku od 9 meseci. Ni prvi put se nije otkrilo sta nije u redu, a sad me ponovo cekaju razne neke analize i brisevi opet :-?
Elem, trazeci razne informacije na internetu, naisla sam na neki sajt www.21dan.com. Verovali ili ne, tamo postoji mogucnost da SMS-om, mejlom ili telefonom postavis neko pitanje i u roku od 24h ti dodje odgovor ginekologa.
Ja sam im poslala mejl gde sam trazila da mi napisu listu pretraga koje moram da uradim zbog misseda, ako je moguce da se ima na jednom mestu- i poslali su mi vec sutradan! :o
Jedino sto nemam pojma ko su ti doktori, ali napisali su mi manje-vise isto sto sam rastrkano videla na vise mesta.
Sad nameravam da sa tom listom odem kod mog novog dr u cetvrtak i da vidim koliko ce sve to da mi ''ugazi'' ionako tanak budzet.
Ocajna sam sto sve toliko kosta, samo su reci politicara za dzabe :evil:
Inace mi i ciklus kasni posle kiretaze, ne znam koliko je to normalno, kazu da jeste, ali svejedno brinem. :(
Da li neko ima slicno iskustvo i kako se borite sa depresijom? Volela bih da znam, posto od straha, depresije i stresa na poslu vec mesec dana ne spavam kao normalan covek i skroz sam na kraju snage.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 6:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Pa koja je lista pretraga koje su Vam poslali sa tog website da treba da uradite ?
Ako zelite da saznate i naucite vise o spontanim pobacajima ( u sto spada i missed ab ), ukucajte u pretrazivac spontani pobacaji i naci cete nekoliko linkova. Kad sve iscitate ako imate jos pitanja, javite se ponovo.

Usput receno ne treba da radite nikakve pretrage, i ne treba da trosite pare, na nesto sto Vam nece donijeti nikakve korisne rezultate. Bilo bi dobro samo da znate koja ste krvna grupa i RH faktor i u slucaju da ste Rh negativni, trebalo bi da dobijete Rhogam injekciju, i to je sve !
Srecno.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 8:33 am
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Draga ObGyn, uopste se nisam nadala da cete mi bas Vi odgovoriti. Hvala Vam sto ste odvojili vreme za mene. Inace, procitala sam sve na ovom ( a bogami i drugim) forumima & medicinskim sajtovima svasta nesto o missed-u. I sama znam da su nove analize skupa i verovatno ne bas korisna stvar, ali plasim se da mi se opet ne desi missed, a da mi posle bude tesko sto nesto nisam odradila kako treba.
Ovaj prethodni post je vise bio namenjen zenicama koje su prosle ( i prolaze) isto sto i ja, jer mi najvise treba da se malo utesim i smirim. Od pre mesec dana, tj. od poslednjeg missed-a, imam problem sa spavanjem ( po 4-5 sati dnevno), depresivna sam, uplasena, reagujem prenaglaseno na neke stvari na koje ranije mozda i ne bih obratila paznju. Radim stresan posao, vezan za rokove (account u PR agenciji) i nisam ni imala vremena za bolovanje. Vidim i sama da nesto nije u redu sa mnom, prosle nedelje sam se brecnula direktoru i posle toga se jos gore osecam- treba da se ponasam kao da se nista ne desava, plus mi i posao visi o koncu. Razumevanja, naravno, nema niko. I tako...
Inace u agenciji radim HealthCare i klijenti su nam iz oblasti zdravstva i farmacije. I svaki dan u clipping-u citam kako drzava radi ovo ili ono kao podrsku radjanju, a iz prve ruke znam da su to male-malecke igrice pred izbore. :evil:
Vama u svakom slucaju hvala sto ste mi odgovorili. Jako me zalosti Vasa najava vezana za napustanje ovog foruma. Puno korisnih stvari sam saznala preko Vas. Puno pozdrava, manaus78


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: