Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hlamidija igg
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 10:41 pm
Postovi: 12
Da li mi neko od strucnijih moze objasniti citanje rezultata na hlamidiju radjeni elisa metodom.
Nalaz iz brisa je bio pozitivan i po zavrsetku terapije koja je trajala 15 dana igg je posle dva meseca bio 2.1 ( pozitivan nalaz je iznad 15 ) pa opet nakon mesec dana je bio 2.2 opet negativan.Da li to znaci da je sa sigurnoscu hlamidija izlecena ili postoji mogucnost da je hlamidija prisutna a da je igg negativno?Posle koliko vremena Igg moze pokazati postojanje hlamidije?Procitala sam negde da se igg u roku od cetiri nedelje ucetvorostruci ukoliko je prisutna infekcija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:03 pm
Postovi: 6
IGG znaci stanje stare infekcije, a IGM trenutacno aktivne...znaci, IGG znaci da je nekad postojala infekcija ali ukoliko je IGM negativan, onda je trenutacno nema u organizmu. Sto se tice visine IGG-a, oko toga nemam previse saznanja....Ja sam imala herpes simplex IMG i IGG, pa sam se nekoliko puta zaredom testirala na njega, s razlacima od otp. 3 mjeseca, i IGG je bio u smanjivanju.... A ne znam da li je ista situacija i kod hlamidije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 26, 2006 10:41 pm
Postovi: 12
Hvala ti na odgovoru koliko sam razumela tebi su i igm i igg bili pozitivni pa su se smanjivali.A da li ti se desilo da si imala herpes a da ti je igg bio negativan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:03 pm
Postovi: 6
Ne, IGG je uvijek bio pozitivan, a IGM je prestao biti pozitivan (vremenom), dok se vrijednost IGG-a smanjivala (zaboravila sam koja je bila vrijednost i u kojim jedinicama...).
Npr, imala sam i IGG pozitivan za rubeolu (na tom prvom testu na kom je IGM herpesa bio pozitivan), pa mi tad tako i objasnise sta je sta :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: