Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje u vezi kondiloma
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 02, 2006 12:21 pm
Postovi: 3
Vec godinu dana imam kondilome. Znam sve o njima i vise puta sam krenula na kliniku da ih skinem, ali svaki put sam odustala od te namere iz razloga sto imam neverovatnu fobiju od bola. Kada bih videla devojke koje izlaze iz sale nakon zavrsetka te intervencije, istog trenutka pocinjem da osecam mucnine, bolove u stomaku i skoro sam gotova da se srusim. To mi se desava i kada neko prica o nekoj bolesti ili operaciji, takodje ne smem ni da izvadim krv i sl. Znam da je ovo problem za psihologa, ali zbog ovog problema, tj. zbog straha od bola, ja se jos uvek nisam resila kondiloma. Sekret mi je bio cetvrta grupa, radila sam biopsiju i sve je bilo o.k. tako mi je rekao moj ginekolog, trenutno nemam kod sebe nalaz da napisem tacnu dijagnozu. Imam kondilome spolja, na ulazu u vaginu i na grlicu materice. Cini mi se da mi se spolja povlace, neki cak nestaju. Imam 21 godinu. Imam odnose. Najgore od svega je sto skoro nisam ni bila kod ginekologa jer se plasim da ce mi reci nesto strasno.
Jedino sto ne znam i sto me interesuje je to da li kondilomi mogu jos negde da se prosire i kakve jos posledice mogu da izazovu?
Resila sam da s tim zavrsim sto pre, vec sledeceg meseca i jako sam uplasena! Molim vas ako neko moze nekako da mi pomogne, neka mi odgovori!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Koliko ja znam, kondilomi su manifestacija HPV virusa čiji neki tipovi mogu da izazovu rak. Mogu ali ne moraju, to najviše znači da treba redovno da se kontrolišeš (što bi inače svaka seksualno aktivna devojka i trebalo da radi, bez obzira na to da li ima HPV virus ili ne).

Ono što je bitno, sve dok imaš vidljive kondilome ti si zarazna, ni kondom nije neka pouzdana zaštita.

Drugo, četvrta grupa sekreta je gonoreja i to mora da se leči.

Ja razumem tvoj strah jer se i meni tako nekad desi da dramatično reagujem na neke stvari. Popričaj sa psihologom (mislim da ga ima na studentskoj poliklinici), pokušaj da ostvariš dobru komunikaciju sa ginekologom koji će ti raditi intervenciju, biće ti mnogo lakše. I kasnije pokušaj da taj svoj strah korisno upotrebiš time što ćeš biti malo opreznija u seksu. Pozdrav, Cat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje u vezi kondiloma
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
ksu je napisao:
Najgore od svega je sto skoro nisam ni bila kod ginekologa jer se plasim da ce mi reci nesto strasno.





Ako se ne ode kod ginekologa da ne bi culi nesto strasno, to ne znaci da problem nije i dalje prisutan!
Neka neko podje sa Vama kod ginekologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 02, 2006 12:21 pm
Postovi: 3
Svesna sam ja svega, ali uvek odlazem iz razloga sto cu se uzasno potresti, da necu biti u stanju da o bilo cemu drugom razmisljam. Ali, zdravlje je najbitnije i ne mogu vise da zivim sa cinjenicom da imam to, jer ne prodje dan da ja ne pomislim na to. Sada nakon zavrsetka oktobarskog ispitnog roka, i nakon zavrsetka menstrualnog ciklusa, idem kod ginekologa u privatnu kliniku gde ce mi sve analize biti istog dana gotove, tako da cu odmah i ugovoriti termin za skidanje kondiloma.
Isla bih i kod nekog dobrog psihologa, jer ne mogu ceo zivot provesti tako, narocito sto me jos svasta ceka u zivotu (npr. porodjaj). Isla sam na studentsku polikliniku kod psihijatra, ali zena nije normalna, njena preokupacija su bili kondilomi, a ne moj problem straha od bola. Ako neko moze da mi preporuci nekog dobrog psihologa, bila bih vam zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Za psihijatra ne znam, ali znam da na studenskoj radi jedna divna zena psiholog, magistar je i ima dugu crnu kosu, pa valjda ve Vam to pomoci da je nadete, ako tamo uopste ima vise od jednog psihologa!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 6:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Razumijem Vas strah, i evo dacu Vam jednu drugu opciju...vanjski kondilomi odnosno kondilomi koji se nalaze na kozi a ne na sluznici ( unutrasnjost vagine i grlic ) se mogu skidati i kremom koja se zove Aldara ili imunoquid genericki, koju je potrebno nanositi 3 x nedjeljno prije odlaska u krevet ! staviti kremu na kondilome ostaviti kremu do ujutro ( treba da djeluje izmedju 6-10 sati ), a onda je potrebno da se ispere. Duzina terapije je u prosjeku oko 3 mjeseca. Ako osjetite pecenje, promjenu boje koze, iritaciju, ili opet svrat nakon nekoliko nedjelja, bol...prestanite je koristiti, mada se ove nus pojave javljaju rijetko.

Kao sto rece CAT, grupa IV vaginalnog sekreta je uzrokovana Gonorejom i potrebno je lijeciti antibioticima kao i Vaseg partnera. Isto tako je potrebno da se uradi cervikalni bris na hlamidiju ( koja moze svojim upalnim promjenama da blokira jajovode i uzrokuje neplodnost na duge staze ), jer infekcije cesto dolaze u 'paketu', dakle, po sadrzaju Vaseg pisma vidim da ste bili kod ginekologa, ali on Vam bas nije dao mnogo opcija...kako bi bilo da nadjete nekog drugog, ko ce Vas lijeciti sistematicnije !!! Isto tako kondilomi u periodu adolescencije cesto ponekad sami nestaju ! Niste mi napisali rezultat papa nalaza, sto je jako vazno kod seksualno aktivne osobe...dakle...vi ste na potezu !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 02, 2006 12:21 pm
Postovi: 3
Sve rezultate cu vam napisati u toku sledece nedelje, jer trenutno nisu kod mene.
U pravu ste sto se mog ginekologa tice, zato sam i ja odlucila da ga promenim, preporucena mi je jedna zena, nadam se da ce me ona mnogo bolje razumeti. Uradicu sve potrebne analize.
Ja sam dobila kondilome od mog prvog seksualnog partnera. Prvo me je dugo mucio sekret, imala sam kandidu. Redovno sam isla kod ginekologa, koristila sve vaginalete koje mi je prepisao, ali se pojacan sekret ponovo javljao. Ginekolog mi je dao objasljenje da je to normalno. Nakon toga, pocele su da mi izlaze "bubuljice", njegova prva asocijacija je bila da su to kondilomi. Kada sam uradila kolposkopiju i papa test, on je bio ubedjen da to nisu kondilomi, vec samo mala ranica na grlicu i lek za to vaginalete sa kantarionom. A "bubuljice"? Od depilacije!
U samom startu je pogresio!
Inace, ne osecam nikakvo peckanje, svrab, bol pri odnosu, bukvalno, da nemam kondilome spolja, ja bih mislila da je sa mnom sve u redu. Sve mi je normalno, cak mi je sekret pojacan samo pred menstruaciju, pa se nadam da nisam zakacila i hlamidiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NEMAS CEGA DA SE PLASIS!!!!
PostPoslato: Pet Okt 13, 2006 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 12, 2006 11:34 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Znam :( , nije prijatno, ja sam uklonila kondilome u jednoj privatnoj ordinaciji , i licno sam trazila da mi daju totalnu anesteziju, da nit vidim , nit cujem, dodaj sestro ovo, daj mi ovo isl.....
Cak sam se busom vratila kuci, :roll: dobila sam sterilne gazice, koje sam morala natapati Acidi borici kiselinom i gurnuti ih u vaginu, ali ne skros i Flogocid mast, osetila sam , samo blago , blago peckanje na ula zu u vaginu, a imala sam i h i na ulazu i na grlicu itd....
Jedino sto je meni bilo najgore, to je bilo sutradan kada sam tu anesteziju pocela da povracam, inace, nakon 3 meseca sam otisla na redovnu kontrolu da se vidi :o , da nije slucajno izbio koji novi, medjutim, bilo je sve ok! :D
Moras da budes sigurna u sebe i da se trudis da svoj organizam dovedes u najbolje stanje, naravno oni hoce da se vrate padom imuniteta, zato ja stalno rokam c vitamine, Imunal kapi, Imunactiv sumece tabl. , naravno u nekim merama i ne smes dozvoliti da ti imunitet opadne!
meni su tada pod totalnom anestezijom, uradili i biopsiju grlica materice, zbog straha da nemam malignig celija..... Zamisli tek, kako mi je bilo ceklanje tih rezultata...... :cry:
Plakala sam kad niko ne vidi, jer me uzasno nerviralo.......
Istina je da se dobija seksualnim putem, ali....ALI to nije jedini nacin da se dobiju!
Zato, glavu gore, naoruzaj se strpljenjem i samopouzdanjem i osecaces se kao nova!
Jedino, proveri.....kako podnosis totalnu anestezija, ako se odlucis ovako kao ja, i neka sutradan ili vec kad te sastvi povracanje, neka neko ipak bude pored tebe!
AJDE BRE, JAKA SI TI! STA SAM JA, PA BOLJA OD TEBE!
Imam stalnog partnera i kontrolisemo se oboje!
Nista to nije strasno, samo rokaj vitamine, da ti imunitet ne oslabi, onda, kazu hoce da se vrate!
SVE NAJLEPSE TI ZELIM!
BICES KAO NOVA!
VERUJ MI!

_________________
POMOZITE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: