Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta sa nama koje imamo preko 40 ?
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 23, 2006 7:16 pm
Postovi: 9
Ima li neko pozitivna iskustva ili saznanja o lecenju steriliteta kod zena koje imaju preko 40 godina?Nisam sedela i cekala do sada da se desi cudo,isla sam na VTO mnogo puta,neznam ima li smisla vise pokusavati.Citam da je procenat uspesnosti minimalan u ovim godinama,da mnogi lekari nece ni da primaju pacijentkinje koje imaju preko 38...Doduse i drzava je odredila granicu od 38 godina za besplatnu VTO.Sto rece moj doktor,oni bi voleli da im dodju sve mlade i po mogucnosti zdrave,,,Kod mene je problem "SAMO" neprohodnost jajovoda,uvek sam dobro odgovarala na stimulaciju,bilo je i dosta dobrih embriona,ali bebe nema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 11:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Napisite pitanje kako je objasnjeno u ljepljivoj...sa rezultatima ispitivanja koja su radjena, HSG,laparoskopija, spermanalysis,...isto tako Vasu mediicinsku istoriju, koji je protokol koristen kod IVF-a, u kojoj ste ordinaciji radili procese, koliko ste para do sada platili ( ovo je moj kuriozitet ), i kada ste radili IVFs...po godinama...ukljucujuci i poslednji.
Sto vise podataka...kvalitetniji odgovor.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 23, 2006 7:16 pm
Postovi: 9
Imam 43 godine,pre 12 godina sam pocela sa ispitivanjima uzroka steriliteta(jer sam tada shvatila da imam problem)HSG radjen na klinickom centru-Nebojsa Radunovic-dijagnoza-neprohodni jajovodi,obostrani hydrosalpinx.Ddoktor kaze resenje je IVF,za operaciju je kasno,obicno ne daju rezultate,oporavak traje dugo-sto samo odlaze IVF.Terapija Bactrim 2x2 i nakon 3 meseca krecemo u postupak.
Protokol suprefakt,humegon,metrodin,medjutim prekidamo jer suprug u medjuvremenu dobija upalu prostate.Lecenje kontrola,doktor odlazi u inostranstvo,menjamo kliniku.Odlazimo kod Dr Slobodana Radulovica-Specijalna bolnica-Jovanova.Pokazujem snimke,otpusnu listu,dijagnozu,,,Kaze IVF.Krecemo u postupak uz predhodno odradjene analize,hormonske,bakterioloske,,,sve OK.Protokol tzv dugi,Suprefakt,humegon,metrodin.Aspiracuja -12 jajnih celija-12 embriona,transfer 4 E,zamrzavanje ostalih.Nije uspelo,transfer ostalih embriona u narednih nekoliko meseci i nista.Pauza od 2 godine,ponovo Radulovic,stimulacijom dobijeno 8 jajnih celija od toga 6 embriona-transfer 2 puta po tri...Pauza od dve godine menjam doktora i odlazim kod Goce Ivanovic.Ista procedura ,posle pregleda i analiza krecemo u postupak protokol isti ,tzv dugi,razlika je bila samo u vremenskom razmaku kod primanja injekcija,nesto ujutru,nesto po podne.Aspiracijom dobijeno 10 jajnnih celija-embriona samo dva dobra,koja se takodje nisu zadrzala.Pauza od 4 godine (da bih se oporavila psihicki i finansijski) i ponovo krecem u postupak kod Radulovica(ne umem da objasnim zasto bas tamo).Protokol ponovo dugi,dobijeno 3 jajne celije radjen ICSI,3 embriona i ponovo nista.Spermogram supruga je ovog puta bio nesto losiji zbog toga je predlozen ICSI.Niko nije predlagao laparoskopiju,svi su kretali u postupak trazeci samo hormonske i bakterioloske analize.Poslednji put je kod Radulovica radjena i genetika,i rezultat je normalan zenski i normalan muski kariotip.Endometrijum je skoro uvek za transfer bio 12-14 mm.Po hormonskim analizama jajnici imaju jos dosta kapaciteta.Svih cena se ne secam vise poslednji put je ICSI bio 1400 eura,lekovi oko 900,analize oko 600...Sada citam da svi predlazu obavezno uklanjanje hydrosalpinxa pre IVF,i to govore doktori koji su meni postupak radili sa tom dijagnozom.Radicu laparoskopiju ovih dana,otklonice mi i hydrosalpinx,samo mi nije jasno kako su meni svi radili postupak sa tom dijagnozom.Zanima me kakve su mi sanse posle toga,razmisljam ima li smisla i upustati se u novu borbu za potomstvo,jer sam u nase strucnjake za VTO potpuno razocarana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 4:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ako ukucate u pretrazivac hydrosalpinx izaci ce Vam nekoliko linkova na kojima sam nadugacko i nasiroko raspravljala na temu hydrosalpinx and IVF/ICSI...jedan od njih sa % uspjesnosti je ovaj

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... drosalpinx

Nazalost u bivsoj Yu se svako bavi lijecenjem infertiliteta, ne postoji subspecijalizacija i IVF kliniku moze da otvori svako ko je ginekolog...najbolja reklama je kad ljudi odu negdje na 3 mjeseca ( kao posmatraca u najbolju ruku, bez prava da uradi i 1 IVF) a onda se vrati u Bgd, Zgb, Nis...i kaze...bio sam na specijalizaciji !?! Za te ljude koji odu van na takav nacin U SVIJETU NIKO NIJE ODGOVORAN, KAO NITI ZA NJIHOV PROGRES U ZNANJU I VJESTINAMA, I OSIM TEORETSKOG ZNANJA AKO SU VRIJEDNI I UCE, NJIHOVE PRAKTICNE VJESTINE OSTAJU NA ISTOM NIVOU SA KOGA SU KRENULI IZ DOMACE SREDINE.

Dakle...jako je tesko ustanoviti ko je tamo dobar a ko ne, jer se reputacija kvaliteta gradi bazirano na kafanskom marketingu ( rekla mi jedna zena ?) a ne na data bazi uradjeni IVF postupaka, broju klinicki dokazanih trudnoce, broju porodjenih beba...et cetera...ono sto svaka ozbiljna IVF klinika u svijetu ima.

Zaista mi je zao da ste izgubili sve ove godine tragajuci za trudnocom, i ne znam da li bi Vam odstranjivanje hydrosalpinxa bilo rjesenje, ali je vrlo racionalno otkloniti hydrosalpinx prije nego se radi IVF ( kao sto sam navela u tom linku ) i znacajno popravlja uspjesnost procesa IVF-a.
Da ste potpuno zdravi i nemate nikakve probleme infertiliteta poslije 40 godine sansa da ostanete trudni je oko 10 % ! ne po ciklusu, nego 10% ukupno ! Ako ostanete trudni imate veci rizik za spontane pobacaje, jer su veci rizici za embrion/ fetus sa hromozomskim anomalijama...ako je sve u redu do 12 nedjelja potrebno je uraditi prenatalni screening za hromozomske anomalije...ali ajde prvo, ako zelite jos jednom da pokusate da odete kod nekog kome ste dali pare !!! puno para...koji Vam je radio IVF sa hydrosalpinxom da otkloni isti i uradi IVF sa dzaba ! jer su od Vas vec uzeli toliko para za nista, da ste zasluzili 3 IVF-a gratis.

Ako ne dodje do trudnoce, razmisljajte o usvajanju djeteta !

Zelim Vam dobro zdravlje i srecu u IVF-u ako se odlucite da idete jos jednom kroz proces.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 23, 2006 7:16 pm
Postovi: 9
Znam ja da su mi sanse minimalne!!! Nema sanse da bi neko radio IVF za Dzaba ,kako kazete,sve i kad bih navela dobre razloge koje predlazete.Kakav bih tretman mogla da ocekujem posle takvog eventualnog zahteva.Uostalom i ne trazim to samo bih volela da se malo vise potrude oko nas koje smo im toliko vremena ( i para)dale.Sto rece jedan doktor:"Oni bi voleli da im dodju sto mladje i ako je moguce zdrave pacijentkinje pa da se onda hvale uspesima".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 15, 2006 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 23, 2006 7:16 pm
Postovi: 9
Postovana ObGyn!
Ja poslusah savet,,,uradila laparaskopiju,,,i uklonila hydrosalpinx.
Molila bih Vas da mi protumacite ovo:
OpDg Videolaparascopio facta est
Adhesiolysis
Salpingotomio tubae bill.
Lavage et draenage

Hvala sto imate vremena za nas !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 16, 2006 1:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ova operacija
Citiraj:
Salpingotomio tubae bill
sa jednom malom greskom - salpingoStomio - nije otklanjanje jajovoda, nego pravljenje vjestackog otvora na zatvorenom jajovodu...sto znaci nisu Vam otklonili hidrosalpinkse nego ostavili u unutra.
Odklanjanje hidrosalpinksa se kaze - salpingectomio !

Trazite da Vam objasne sta su uradili u detalje !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor za Nadju
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 7:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 6:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Nisam detaljno citala Vase poruke, ali otprilike sam shvatila problem! Preporucila bih Vam dr Maletica koji radi u bolnici Zvezdara! Zaista vrsni ginekolog u koga verujem! Da li ste mozda probali lecenje cajevima ili terapiju Slobodana Tesica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 23, 2006 7:16 pm
Postovi: 9
Draga Edelina
Kasno je sada za bilo kakve prirodne terapije,moji jajovodi nisu imali nikakvu funkciju,samo su smetali.Tu smetnju smo otklonili,sada krecemo sa novim postupkom IVF.Sto se Tesica tice nista lepo o njemu nisam cula,sve te placene reklame,,,i neznam nikoga ko je koristio a da je pomoglo.Radi li taj doktor na Zvezdari IVF?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: opet edelina
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 9:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 6:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Ne znam tacno sta je to IVF! Dr Maletic je sjajan dijagnosticar i mislim da je pomogao mnogima, pre svega je izuzetan u dijagnozi, ali i u operativnim zhvatima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Mislim da se IVF u Beogradu radi samo iu Narodnog fronta i u privatnim klinikama, dr MAletic je odlican akuser, ustvari u KBC Zvezdara ih ima jako puno i cak i oni mladi su vrlo ozbiljni, dovoljno obuceni i najvaznije nisu sujetni

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 152 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: