Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: belilo
PostPoslato: Pon Avg 07, 2006 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
moram da pitam ne mogu da sedim u neznanju! ovako: ja imam sekret od kad sam usla u pubertet, nekad je jacu ( pre nego sto treba da dobijem) a ostale dane ga ima ali u manjim kolicinama! problem: od juce imam neku tecnost, ali bukvalno tecnost koja kaplje, bele je boje, skroz bele, imam malo peckanja, i dosta te tekucine, ne znam kako drugacije da je nazovem! a ako nekom nesto znaci imam momka sa kojim imam odnose i ne koristimo kondome ili neku vrstu kontracepcije, ako to pomaze da mi neko da neki savet. tipa da li da koristim neke vaginalete ili da odem kod ginekologa!?
molim vas ako neko zna o cemu govorim neka mi pomogne!
hvala!

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 07, 2006 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 5:02 pm
Postovi: 24
Ginekolog ti ne gine. Neko se na ovom forumu vec zalio da je imao slicne simptome koliko se sjecam...Ali necu sad da se prisjecam dijagnoze mozda grijesim.Ali,pregled, pa ces da budes sigurna.
Djelujes zacudjena i zbunjena,ali sa deckom ne koristis zastitu,a ukoliko si ti vjerna ne mora da znaci da je i on. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Gustina i boja sekreta se menja u toku ciklusa (na sredini je više proziran dok inače može da bude i beličast pa čak i da vuče na bledo žućkasto). Neko ga jedva primeti a kod nekoga je pojačan ali ni to ne mora da znači da je u pitanju infekcija. Sa druge strane, ima polnih bolesti koje ne daju nikakve simptome.

Ako nije ozbiljna veza u pitanju onda je nekorišćenje zaštite totalno nezrelo. Zbog "opuštenosti" i stava "neće valjda" danas svaka druga devojka ima kondilome, polnih bolesti koliko hoćeš a neželjenih trudnoća takođe.

Dzibily je u pravu, ginekolog ti ne gine. A i dečko bi trebalo da ode na pregled.

Vaginalni sekret i infekcije:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... trihomonas

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... trihomonas

Pozdrav, Cat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala!
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
veza je ozbiljna treba da se vencamo na prolece tako da nema ni traga ni glasa o vezi za nekoliko dana, meseci ili sl.! on nije od onih koji to rade sa strane, bar se nadam i verujem mu ali isto tako verujem i da postoji mogucnost da mi smeta nesto kod njega, posto prilikom prvih odnosa zaradila sam gljivice ili nesto sl, ne znam jer mi doktorka nije rekla o cemu se radi samo sam dobila ginodaktanol na koriscenje bez objasnjena sto,papa test je bio u redu, i grupa sekreta je bila VI cinio mi se! posle toga mi je rekla da koristim kansen i sve je bilo u redu! ujutru idem kod dr Cirakovic u dom zdravlja na Vozdovcu pa cu videti sta ce mi reci! ja pre toga ni nisam imala odnose pa zamislite u kom sam se cudu nasla kad me sve to snaslo!
btw: ovi odnosi i sve sto ide uz njih je bas komplikovano! :-?

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bezobrazno
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
zovem juce i pitam kada mogu da dodjem na pregled sve lepo objasnim i sestra mi kaze sutra ujutru tj danas! odem ja i doktorka nece da me primi! kaze dodji sutra ili prekosutra u smenu tvoje doktorke i to primamo samo hitne slucajeve! znaci ako jos uvek mogu da hodam i ne krvarim da tragovi ostaju za mnom onda mogu i da cekam! probacu sutra opet pa cu videti da li ce da me primi!
stavila sam sinoc kansen vaginalete posto nisam vise mogla da izdrzim peckanje, kazite mi jesam li pogresila!?a to sam uradila jer mi je juce sestra rekla da to uradim! sto sve ovo mora da bude tako komplikovano! btw: tecnost je skoro nestala ali je peckanje ostalo!

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 4:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: BG
Ciao,

mnogo me nervira kad sestre daju savete i dijagnoze. Ok, rade one tu i sigurno dosta i znaju, ali mislim da je osnovno da se prvo uradi laboratorijska analiza sekreta pa da se onda da terapija.
Ranije si imala VI grupu sekreta sto zanci da si imala Candidu - gljivicu koja inace zivi u organizmu. Ne brini, to ima maltene svaka druga devojka ili zena, pa cak i one koje nemaju seksualne odnose. Ona zivi u telu ali kada se namnozi, najcesce usled pada imuniteta, ili zbog toga sto joj pogoduje vlazna i topla sredina - narocito leti kad je vruce i kad se znojimo, onda zna da pravi neprijatnosti - peckanje, svrab i grudvast beli sekret. Ukoliko opet imas Candidu to sto si stavila Cansen vaginaletu pretpostavljam da je ok jer Cansen leci Candidu. E sad, zbunjuje taj tecni sekret, tako da ne znas sta je. Mozda nije Candida vec npr. isto tako cesta III grupa sekreta kod seksualno aktivnih zena. U tu grupu spadaju infekcije bakterijama.
Sta god da je, pitaj dr. da li treba i partner da se leci, jer neke od tih gljivica i bakterija se prenose izmedju partnera pa ako se ti izlecis a tvoj decko ne moze da ti vrati, pa sve ponovo. Muskarci vrlo cesto nemaju nikakve simptome, ali to ne znaci da nemaju gljivice ili bakterije.
Verujem da ti je neprijatno zbog peckanja, ali isto tako verujem da nije nista strasno jer su takvi zenski problemi vrlo uobicajeni.
Takodje, bilo bi vrlo korisno da trazis od tvoje dr. da uradi test na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, posto se cesto desava da u drzavnim ustanovama doktori uopste ne predlazu te analize vec moras sama da trazis. Te bakterije su vrlo opasne, narocito hlamidija jer je ona vrlo opasna posto nema simptome a u najgorem slucaju moze da dovede i do steriliteta. To bi i decko trebalo da uradi.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
hvala za ovako lep odgovor! mnogo mi znaci kad neko ima nesto da ti kaze i da te posavetuje! bila sam na pregledu i predlozila da mi urade analizu za ovo sto si nabrojala, doktorka me mrko pogledala i " pozdravila sa recenicom" : " Valjda ja znam sta treba , a ne vi da mi govorite" ! sutra su rezulktati pa cu videti sta ce mi reci! ali imam jos jedno pitanje! da li smem da imam odnose, ja sam koristila vaginalete kasnen, a moj momak mast, imajuci u vidu i da nismo imali odnose 5 dana, pa me zanima da li smem sad, ali ne pre nego sto vidim sutrasnje rezultete!?

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 4:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: BG
Nema na cemu, i ja sam ovde dobila puno korisnih saveta, tako da cu rado i drugima da pomognem pricom o svom iskustvu.
Eto vidis kako je to u drzavnim ustanovama, doktori su toliko sujetni, da ocekuju da samo cutis i klimas glavom. Cast izuzecima. Dr. je vrlo cinicna, bez potrebe... zasto je problem da trazis neku analizu?
Moja iskustva su takva da sam bar 7 godina redovno isla kod gin. na preglede a da nikad cula nisam za Hlamidiju, Mikoplazmu i Ureaplazmu, kao ni vecina mojih drugarica. Dr. u studentskoj poliklinici i domu zdravlja mi nikad nisu uradili a kamoli predlozili te analize!
Tek kad sam shvatila da godinu dana ne ostajem u drugom stanju pocela sam da razmisljam sta su razlozi, pa me je drugarica (farmaceut) posavetovala da uradim te analize, samoinicjativno u privatnoj laboratoriji. Srecom, nalazi su bili uredni, problem je negde drugde. Kasnije sam se malo vise informisala i shvatila da su to vrlo opasne bakterije. Ako te ne mrzi, potrazi na forumu o hlamidiji, i videces koliko ima slucajeva da ljudi nisu znali da imaju hlamidiju, zene ostaju u drugom stanju sa hlamidijom, pobace a onda im kazu... pa, hajde da uradimo test na hlamidiju, mozda je to razlog sto ste pobacili??? Znaci, bolje i da trazis pa da dobijes takav cinican komentar doktorke, nego da posle bude kasno.
Nadam se da te nisam uplasila ovom pricom, ali mislim da svaka odgovorna osoba treba da uradi takve analize ukoliko ima "nezasticene" odnose.
A posto ti planiras da se udas, pa verovatno i da radjas decu, bolje je da sve sumnje na vreme otklonis.
Sto se tice sex. odnosa, ne znam sta da te posavetujem, mozda da ipak sacekas taj jedan dan, ako nije bas frka :-)
Javi da su rezultati u redu :-)
Pozdrav,
M


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rezultati?
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
samo da vam prenesem sta je bilo. Dobila sam jos jednu kutiju kansena i jednu kanestena! To je bilo sve sto sam dobila kao odgovor na to sta nije u redu, ali i sama mogu da zakljucim da se radi o candidi posto i jedne i druge prvenstveno se koriste zbog nje! o tome sta i kako dr. nije imala vremena da mi kaze samo da kad zavrsim sa koriscenjem dodjema na kontrolu!
sad mene zanima da li i momak da koristi isto ( kanesten mast ) ili mu je dosta kansen mast? i uopste jel ja to njemu prenosim ili ja to dobijam od njega! kako u opste da prestane taj , kako ga ovde na forumu nazivate ping-pong efekat? molim vas neka mi neko odgovoti! jer ja pre nisam imala takvih problema! ni sa gljivicama ni sa bakterijama!

i M hvala na odgovorima, ako umes i znas pomozi mi i sa ovim!

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Kakvi su rezultati? Nije ti valjda doktorka samo isporučila lekove i rekla da dođeš na kontrolu, bez da ti kaže šta ti je? Šta si uradila od testova?

Kansen i kanesten su antimikotici, čak mislim da je to jedno te isto samo ih proizvode druge firme pa je ime različito.

Što se tiče ping-pong efekta...teoretski, lečenje "izbacuje" kandidu iz vagine a seksualni odnos je "vraća" unutra (bilo da ti momak ponovo prenosi kandidu jer ne koristite kondom, bilo da ti mehanički vraća "tvoju" tokom odnosa sa kondomom). Tek kad oboje završite sa lečenjem i oboje odete na kontrolu i utvrdi se da ste zdravi možete da nastavite sa odnosima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
nista mi nije rekla sta je radila samo je juce uzela bris ( sekret ) a sta je uradila od testova nista mi nije rekla! niti sam ja imala sansu da pitam! isporucila mi je cedulu na kojoj je pisalo sta treba da kupim i kad zavrsim sa tim da dodjem na kontrolu to je bio sav razgovor koji smo vodile!
znaci milina Bozija sa candidom! samo jos jesto! ako ja ranije nisam imala probleme sa tim , imam ih tek od kad imam odnose sa sadasnjim momkom jel to znaci da sam ih ja od njega dobila a on od njegove bivse!? ili ih je on jednostavno imao ili ja a tek su sad "isplivali na povrsinu" ?
ako imas neki savet da idem negde i sta da radim rada sam da ih cujem!

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Uradila ti je grupu sekreta, nju često brkaju sa brisom, evo linka:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ne+bolesti

Ako imaš samo VI grupu (a verovatno imaš čim si dobila samo antimikotike a ne nešto kombinovano) kad se izlečiš bićeš zdrava i nema potrebe za dodatnim brisevima.

Ako si ti zdrava uprkos nezaštićenim odnosima sa dečkom onda je verovatno i on zdrav mada mu neće pasti kruna s glave ako za svaki slučaj ode kod urologa i proveri. :-P

O kandidi:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ht=kandida

Dakle, ako imaš kandidu ne mora da znači da si je dobila od dečka, ona se ne prenosi samo seksualnim putem i jedan običan pad imuniteta može da je izazove. Nije ništa tragično i uglavnom se brzo leči ali treba biti disciplinovan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 12, 2006 2:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja prvi put cujem da se uzima bris dan nakon stavljanja vaginalete??!!!! :o :o :o


Jel to moze tako?? Mislim, jel onda dobar rezultat??!!



Vidim, moj interni naziv "ping pong efekat" je zaziveo na forumu!!! :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 12, 2006 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
majja je napisao:
Ja prvi put cujem da se uzima bris dan nakon stavljanja vaginalete??!!!! :o :o :o




Pa i ne uzima se. Ne znam u kojoj meri utiče na rezultat ali svejedno komplikuje stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 12, 2006 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Cat je napisao:
majja je napisao:
Ja prvi put cujem da se uzima bris dan nakon stavljanja vaginalete??!!!! :o :o :o




Pa i ne uzima se. Ne znam u kojoj meri utiče na rezultat ali svejedno komplikuje stvari.



Zato i pitam...... :o .....to mu valjda dodje isto kao sto ne treba pocinjati sa antibiotikom pre uzimanja bilo kog brisa ili analize!! :o


Pa dobro.......nisam dezinformisana!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: