Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: visok prolaktin -- obgyn ?
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Uradila sam analizu hormona i sve je uredu osim prolaktina koji je povisen :-? Kod mene j oko 600 a trebalo bi biti oko 300 :-? ne razumem se u ovo,prenosim sta mi je dr rekao.
Imam iregularne/anovulatorne cikluse.
Pre 7 meseci sam imala spontani (prva trudnoca-12 nedelja)
Imam 21 godinu.
Pre trudnoce mi je sve bilo uredu...

Dr me pita ''sta ja mislim sta je najbolje da radimo'' :-? :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 12:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Koji ostali hormoni su u redu ? navedite mi vrijednosti i referentne vrijednosti laboratorije ?
kako zna da su Vasi ciklusi anovulatorni ?
Sta je uradio da se vidi da li ovulirate ?
Koliko dana prodje od 1.dana jednog ciklusa do 1.dana drugog u poslednjih godinu dana ?

Pa sta ste rekli doktoru ?...lepo cemo da se zagrlimo i da zapevamo doktore " nesretaaaaaaaaaaaan sam od maleeeeeeeeeeena"...izes menstruaciju i ovulaciju i prolaktin !!!...tako bih ja i otisla kod drugog...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
obgyn je napisao:
Koji ostali hormoni su u redu ? navedite mi vrijednosti i referentne vrijednosti laboratorije ?
kako zna da su Vasi ciklusi anovulatorni ?
Sta je uradio da se vidi da li ovulirate ?
Koliko dana prodje od 1.dana jednog ciklusa do 1.dana drugog u poslednjih godinu dana ?

Pa sta ste rekli doktoru ?...lepo cemo da se zagrlimo i da zapevamo doktore " nesretaaaaaaaaaaaan sam od maleeeeeeeeeeena"...izes menstruaciju i ovulaciju i prolaktin !!!...tako bih ja i otisla kod drugog...


Ne zna 100% da su anovulatorni ali ja znam :roll: ne mogu da napisem koliko prodje od 1 dana ciklusa do 1 dana drugog ciklusa u poslednjih godinu dana jer mi se ovo pocelo desavati nakon spontanog (pre 6 meseci)do tada je bilo sve uredno dobijala sam na 28-30 dana svakog meseca.

Nasla sam negde zapisano za mens. u aprilu

1 dan ciklusa mi je bio 29 aprila a 1 dan drugog ciklusa je bio 21 jun

Da napomenem da kada nemam ovulaciju pocnem da krvarim (vise je spotting nego krvarenje,jer nema normalne krvi) to se pojavi tacno 2 nedelje nakon prvog dana ciklusa i traje oko 3-4 nedelje,nekad manje nekad vise..ali nikako nema krvi. Onda nakon sto to prestane primetim ov. sluz i temperatura mi skoci sutradan i 2 nedelje posle toga dobijem normalno.Znaci svaki drugi mesec ispada da imam taj spotting,jedan mesec bude ov. drugi ne i tako vec 6 meseci!

Ne mogu napisati tacno level svih hormona jer je samo rekao sve je uredu osim prolaktina koji je 582 :-?
(estradol,fsh,thyroid,testostorone i jos neki na thyl..something :oops: ne znam tacno :roll: )


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: