Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kondilomi-NOV PROBLEM
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 1:04 am
Postovi: 3
Imam kondilome godinu i po.Posle uradjene video kolposkopije,videla sam da ih ima desetak i doktor mi je preporucio da ih ne skidam.Bio je veoma skrt na recima.Meni se oni,izgleda,nisu sirili,ali ih imam dugo,unutrasnji su i mislim da je doktorova preporuka kontradiktorna sa vecitim savetima da se sto pre skinu.Verovatno cu ici na skidanje laserom,valjda kod ovog mog doktora,ali me interesuje misljenje o njegovoj preporuci da ne zurim sa tim-posle godinu i po-rekla sam mu koliko ih dugo imam? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 1:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pitajte koga god hoćete ,ali kondilomi ,moraju da se uklanjaju.Ne vidim ni jedno obrazloženje što bi ih čuvali i godinu ipo dana,ja nisam čula da su se nekom povukli? Super je što se ne šire , ali po meni bi ih trebalo skinuti.
Konkretno kad sam ih ja skidala (laserom ),moja dr.je insistirala da ih ne šaljemo na ''biopsiju'' ili već kako , na prepoznavanje ,jer samo par njih je kancerogeno .Zašto? Objasnila mi je da mi nemamo ništa od toga što znamo da li je ili nije ,jer i da jeste i da nije jedino uklanjanjem istih -otklanja se problem .A da sam saznala , jela bi se i nervirala bez veze a ne bih imala ništa od toga.

Evo javiće se još neko , ali po meni uklanjanje kondiloma je obavezno.

P.S.
Možda je ovo više tema za ginekologiju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 4:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 1:04 am
Postovi: 3
Hvala na slusanju mog problema.Iz svih komentara o kondilomima na ovom sajtu,koje sam citala pre mesec dana,shvatila sam da nema vise odlaganja,i ovo je bilo mnogo.Ali,kad sam na kraju otisla kod doktora koji je najbolji u otklanjanju kondiloma(!),dobila sam odgovor da to uopste nije hitno i ne mora da se radi.Da li neko razume takav komentar?Spremila sam se da odem za neki dan na intervenciju laserom,i pitam se da li uopste da idem kod njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pa to te niko ne može savetovati,valjda .
Po meni ako nemaš poverena u tog ginekologa , onda traži nekog u koga ćeš steći poverenje, smeti da pitaš i osećati se sigurno.
To je najbitnije.Svako ali....nije dobro jer si u nedoumici, i to nije rešenje.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
to sto se tebi ne sire kondilomi, ne znaci da ih ne prenosis partneru...
imala sam ih i ja i nisam mogla mirno da spavam dok ih nisam uklonila... i meni je dr u domu zdravlja rekla da mogu da ih ne diram jedno sest meseci, da vidimo da li ce se siriti ili povuci, ali ja sebi nisam mogla da priustim toliko opterecenje i brigu... lakse mi je bilo da ih uklonim odmah!
to i tebi preporucujem!

ja sam imala dva spolja, i nakon intervencije laserom, nemam vec dve godine nikakvih problema sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Da, a posebno sto tako mogu da se pretvore i u nesto gore... i da sidju na grlic... ali da se ne izrazavam sada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 4:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 1:04 am
Postovi: 3
hvala na komentarima.shvatam da je to ipak HPV virus i ozbiljan problem...samo sam htela da skontam zasto je poznati dr bio tako lezeran sa mojim problemom...svakako cu otici na intervenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 1:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
To sto je dr rekao da nije hitno moze samo da znaci da nije frka da se radi odmah, moze da se saceka nekoliko nedelja. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: