Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: prva trudnoca - rh negativan faktor, ali prisutna antitela!?
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 9:24 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Imam 29 godina, ovo mi je prva trudnoca, nisam imala nikakvih pobacaja niti abortusa. Nikakvih vecih zdravstvenih problema u proslosti.

Pre dve godine sam radila analizu krvi, i izmedju ostalog proveravala koja sam krvna grupa i faktor. Nalazi su bili odlicni (tako su mi objasnili), a ono sto bih ovde da naglasim je da je za krvnu grupu pisalo sledece:

"AB Rh(D) - (neg) ! Rh-D antitela nisu nadjena. PRIMEDBA: prisutna iregularna anti A1 antitela !"

Inace, sada sam u 9.nedelji trudnoce, doktorka mi je dala samo da pijem folnu kiselinu i treba za nekoliko dana da dodjem na ultrazvuk.

MOJE PITANJE: kakva su ovo iregularna antitela i da li treba pod hitno zbog toga sada da radim analizu krvi (iako mi je doktorka rekla da to radim tek u 4.mesecu?). Da li ta iregularna antitela mogu da stete mojoj trudnoci?

Molim vas da mi sto pre odgovorite, posto sam se tek danas setila ovih podataka , pa sam se bas zabrinula.

Pozdrav i hvala svima koji nesebicno odgovarate na razna pitanja, forum je odlican !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 9:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
evo samo da ti podignem temu, ali mislim da bi trebala da zovnes svog dr i da mu ispricas ovo.
Meni su radili Antitele od 11 nedelje pa na svake 4 nedelje, i sve je bilo ok, bilo je podeljenih misljenja da li da Rogam primim jos u toku trudnoce, pa posle porodjaja ili samo posle porodjaja, medjutim posto nije bilo problema sa antitelima ostala je druga varijanta jer su obe bebe bile Rh +

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 9:24 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Hvala ti Veki na odgovoru,

Juce sam bila na pregledu kod jednog doktora koji vazi za najveceg strucnjaka kada je ultrazvuk i ginekologija u pitanju, i njemu sam pomenula ovo - ali on nije tome pridao posebnu paznju?!? U svakom slucaju, rekao mi je da uradim sve analize, antitela itd.. pa da se opet pojavim kod njega u 13.nedelji, a da je ovako sve ok...

Nego, da li dr pedja odgovara na ove poruke - bas sam se nadala da ce mi neko od doktora odgovoriti? Primetila sam da je davao sjajne odgovore na neka prethodna pitanja, a sad ga nema...

jos jednom tebi hvala i pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 12:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Rogam bi se trebalo dati nakon porodjaja ukoliko je dete Rh+, jer ako je dete Rh- nema potrebe jer nema reakcije na relaciji bebe-majka.
Sto se tice ostalih iregularnih antitela
U eritrocitima ne postoji samo Rh i ABO sistem kao faktor reakcije antigen antitelo vec i drugi koji su u prakticnom zivotu malo manje poznati i opasni.
Konsultacija sa transfuziolozima.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: