Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: najbolje sredstvo za odrzavanje intimne higijene?
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 7:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
posto ovih dana cujem svakakve price,volela bih da mi neko strucan kaze koje je to sredstvo najbolje za odrzavanje intimne higijene i koje ne remeti prirodnu vaginalnu floru ?

Neki kazu samo voda,neki sapun,neki soda bikarbona,a neki intimni gelovi za pranje...????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 12:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Ja nisam stručna, ali sam zbog svojih sklonosti alergijama isto pitanje postavila svojoj doktorki, a kasnije se i konsultovala sa još par njih i odgovori su otprilike slični.
Idealno bi bilo samo vodom, ali svi znamo da je to gotovo nemoguće, jer se niko ne oseća dovoljno čist. Sledeća preporuka su bili preparati sa niskim ph, po mogućstvu do 4. Bitno je što su mi uvek naglašavali da svi ti preparati služe samo i isključivo za SPOLJNU upotrebu, nikako za unutrašnju ili ispiranje. Sapun je obično bivao na poslednjem mestu.
Naravno, zavisi i koliko tebi šta prija, pa ćeš se verovatno time i voditi.

(ja, silom prilika, a ispostavilo se kao pun pogodak, izbegavam i sve namirisane uloške, bilo dnevne, bilo redovne. Uvek izaberem one obične, bez mirisa, bez dodataka, od prirodnih materijala)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 5:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Neverending je u pravu !

Ne ispirajte vaginu nikakvih rastvorima, ako imate neki sekret i ako je neprijatnog mirisa, onda to zasluzuje ginekoloski pregled.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 8:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
ne ispiram ja rasvorima...nego me zanima sta je najbolje kad je svakodnevna higijena u pitanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
ja koristim neki od intimnih sapuna Neutro Roberts ili Nivea. Dnevne uloske ne koristim, a i kad dobijem koristim uloske samo dok sam na poslu i prva dva eventualno tri dana kod kuce. Za ostalo - ne.

Jednom mi je jedna lekarka (ginekolog) na Studentskoj poliklinici rekla da se ispiram sapunom... Jedno vreme jesam, pa sam procitala i da tamo na sapunima pise samo za spoljnu upotrebu....

Sad se ispiram cistom vodom, nista vise a i to ne svaki dan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 1:24 pm
Postovi: 1
slicno pitanje postavljeno je na dermatologiji pa je doktorka goranai preporucila: Dercome Femme (sa surutkum, preporucen od mnogih ginekologa) , Femylin i Sebamedov gel za intimnu higijenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 10:42 pm
Postovi: 10
Najbolje je nekim sapunom za bebe, i to jednom dnevno, prilikom tusiranja. I nemojte se non stop zapirati, to je kontraproduktivno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
Meni se cini da me iritira sve sem vode.Jedna doktorka mi je savetovala da prilikom tusiranja samo vodom gurnem vrh prsta u vaginu i na taj nacin se malo operem. E sad, jedan divan ginekolog koji je sada u penziji mi je pre dve-tri godine kada mi je ginekolog na studenskoj svaki cas prepisivala vaginalete razne u krug, rekao da prestanem sa svim i da eventualno mogu da se ispiram zalfijom ili kamilicom pomocu irigatora jednom u 2-3 nedelje, mozda i redje, ako slucajno osetim neko peckanje ili neprijatnost a ne da trcim kod lekara koji po inerciji prepisuje vaginalete (imala sam jednog partnera i uvek smo koristili kondom a svaki cas me je nesto svrbelo i peckalo). Ili rastvorom vode (1/2l) i sode bikarbone(kafena kasicica) ako sumnjate na gljivice a da ne bi svaki put koristili vaginalete. Od tada sam nekako pocela da osluskujem svoje telo i da pratim mesecnu promenu sekreta. Ako sam u pravu , a molim dr. ObGyn da me ispravi ako gresim, sekret uvek postoji ali ako ne pravi problem i nema neprijatnog mirisa onda je to normalno. ja sam svaki put ranije za beli ponekad gusti sekret mislila da su gljivice a u stvari je normalna mlecna kiselina(ako sam dobro zapamtila naziv). Ja takodje posle svake menstruacije unazad pola godine stavljam 2 veceri za redom vaginalete od kantariona i to mi prija. Ne znam da li bih trebala da prestanem sa tim i moze li to da skodi? I moje licno iskustvo je da dnevni ulosci jako stete i pogoduju razvoju gljivica i infekcija. Ja sam jedno vreme svakodnevno koristila vatu kao nesto prirodno ali sam prestala jer ona moze da seta i prenese bakterije iz analnog otvora u vaginu. Ovo je samo moje iskustvo, nadam se da ce Dr. dati neki komentar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 6:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Tantum rosa irigatorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Moze li mi neko objasniti kako se to vi ispirate? Ja predjem nasapunjanim sundjerom spoljai isperema vodom spolja a ovde se spominje unutrasnjo ispiranje :o . Kakvo je to ispiranje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 7:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
ni ja se ne ispiram iznutra..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
Moj savet je da se ne sapunjas. Samo obicna voda. A da koristis ponekad irigator sa zalfijom ili kamilicom. Irigator se kupuje u apoteci, ja imam jedan koji izgleda kao decija flasica samo je od gume a vrh je od plastike,u njega se sipa taj caj i vrh se lagano uvuce u vaginu. Boca se stisne (najlakse je da cucnes u kadi posle tusiranja) i na taj nacin se ispiras. Vodi racuna da caj ne sme biti vruc vec mlak. Vidjala sam i drugacije irigatore , ali neki su neprekticni jer zahtevaju lezanje u kadi ili imaju taj vrh od 10 cm ali je on kao cevcica tanak. Meni ovaj moj odgovara jer je taj vrh bukvalno kao decija cucla , mozda 1 cm se gurne u vaginu. Naravno ja taj vrh pre svake upotrebe prokuvam par minuta.
I tantum rosa moze da se stavi u irigator. Medjutim , ja sam jednom probala i uzasno me je peklo, suze su mi isle na oci a spremila sam rastvor po upustvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 5:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Hvala na objasnjenju Nato. Sramota me ali prvi put to cujem. Bolje ikad nego nikad :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
To što do sada nisi čula za irigator samo znači da ti NIJE bio potreban. Neka na tome i ostane. NEma potrebe da se na svoju ruku "laćavate" ispiranja.
Preporučeni preparati su ok kada su potrebni, ali tek tako, preventivno, nema potrebe za njima, jer menjaju floru i kiselost, a to zaista može više da šteti nego što koristi.

Napisah gore, a neko je pomenuo i kasnije da koristi kupke za intimnu higijenu. Možda je samo potrebno pomenuti da PH treba da je kiseo, negde oko 3.8-4.0. I opet - ne ispirati se iznutra, samo za spoljašnju upotrebu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 06, 2007 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 6:13 pm
Postovi: 32
Ja koristim Sebamed gel i jako sam zadovoljna. Skroz je blag i prijatan. Kad mi nestane, pa se operem dečjim sapunom, osetim promenu (gel je mnogo blaži). Ph mu je 3,8. Piše da je namenjen ženama u reproduktivnom periodu, da sprečava infekcije itd... Postoji i neki za žene u menopauzi, njemu je Ph 6,8.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: