Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Uto Maj 13, 2014 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:08 am
Postovi: 7
Postovane sapatnice,
statistike su neumoljive kod zena starije zivotne dobi ( zivotna dob preko 40 godina) . Uspesnost IVF je jako mala ( 13%)
generalno uspesnost IVF zavisi od broja i kvaliteta jajnih celija.
Broj jajnih celija se pre IVF procenjuje preko hormonskih analiza ( FSH, estradiol/ treceg dana menstruacije, AMH) kao i odredjivanjem broja antralnih folikula.
Na osnovu pretpostavljenog broja jajnih celija, lekari se oducuju za protokol stimulacije ( kratki protokol, dugi protokol, protokol sa antagonistima...)
Kvalitet jajnih celija ( da li postoje genetske promene) je moguce odrediti samo genetskom analizom. Statistike ukazuju da 75% jajnih celija zene starije od 40 godina ima genetska ostecenja.
Kod starijih zena ne samo broj, nego i kvalitet jajnih celija je smanjen, sto je i razlog smanjenog uspeha IVF
Raznim vitaminima, hormonima (DHEA, koenzimQ, vit D...) kao i izborom protokola stimulacije moze se ipak dobiti dobar broj jajnih celija. Ali ne upustajte se u IVF bez genetske provere jajnih celija. Obzirom da je 75% celija u samom startu osteceno, genetska analiza nam ukazuje koji embrion je genetski normalan, a upravo taj ima najvece sanse za implantacijom i mogucom trudnocom.
to vam je moj savet. pitajte ako vas jos sta inteteresuje. Upravo sam prosla kroz IVF, nacitala sam se raznih sajtova, od medicinskih do iskustva sa foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Uto Maj 27, 2014 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 2:23 pm
Postovi: 6
Danima već pokušavam da pronađem nešto na ovu temu.
Kao da nas nema, a znam da nije tako.
Draga Mladunce :D, nisam shvatila najbolje da li ti je ova IVF uspela?
ja pokušavam da se psihički pripremim na drugi pokušaj, ali kao izbezumljena ne znam ge bi radila.
Punim 45-tu, imam iza sebe neuspesan IVF , i mnooogo izgubljenog vremena..jer zaboga naš problem je ‚‚samo‚‚ smanjena pokretljivost i broj sperm. kod mm
Ako dozvoljavaju pravila foruma napiši gde si radila vantelesnu, naročito zbog genetskih ispitivanja, pošto mi je sve to veoma logično.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Uto Maj 27, 2014 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 2:23 pm
Postovi: 6
Danima već pokušavam da pronađem nešto na ovu temu.
Kao da nas nema, a znam da nije tako.
Draga Mladunce :D, nisam shvatila najbolje da li ti je ova IVF uspela?
ja pokušavam da se psihički pripremim na drugi pokušaj, ali kao izbezumljena ne znam ge bi radila.
Punim 45-tu, imam iza sebe neuspesan IVF , i mnooogo izgubljenog vremena..jer zaboga naš problem je ‚‚samo‚‚ smanjena pokretljivost i broj sperm. kod mm
Ako dozvoljavaju pravila foruma napiši gde si radila vantelesnu, naročito zbog genetskih ispitivanja, pošto mi je sve to veoma logično.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Uto Maj 27, 2014 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 2:23 pm
Postovi: 6
Danima već pokušavam da pronađem nešto na ovu temu.
Kao da nas nema, a znam da nije tako.
Draga Mladunce :D, nisam shvatila najbolje da li ti je ova IVF uspela?
ja pokušavam da se psihički pripremim na drugi pokušaj, ali kao izbezumljena ne znam ge bi radila.
Punim 45-tu, imam iza sebe neuspesan IVF , i mnooogo izgubljenog vremena..jer zaboga naš problem je ‚‚samo‚‚ smanjena pokretljivost i broj sperm. kod mm
Ako dozvoljavaju pravila foruma napiši gde si radila vantelesnu, naročito zbog genetskih ispitivanja, pošto mi je sve to veoma logično.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Uto Maj 27, 2014 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 2:23 pm
Postovi: 6
naravno morala sam tri puta da pošaljem poruku :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 8:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:08 am
Postovi: 7
Postovana Uto Maj,
na zalost nije mi uspela vantelesna. Lekari planiraju da ponove imunoloske testove i da odradim histeroskopiju sa biopsijome endometrijuma. Pitala sam i za alternativne nacine. Obzirom na dobar odgovor na stimulaciju, nije mi preporucena akupunktura nego ortopatija. isam jos bila pa ne znam sta je to.
IVF sam radila u Becu, pogledaj na sajtu Wunschbaby Institut, imas opciju i na srpskom, a imaju saradnju kako sam videla i sa nekom privatnom klinikom u Pozarevcu za konsultacije i pripremu. Moguce su konsultacije i putem skajpa, a priznaju sve donete nalaze, nema dupliranja.
Sta si ti do sada odradila i gde? kakva su ti iskustva? koliko folikula si dobila kao odgovor na stimulaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 8:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:08 am
Postovi: 7
o boze, ja sam nepopravljiva,
prethodna poruka je bila upucena Natasad69
izvini
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:08 am
Postovi: 7
Postovana Natasad69,
ne znam kako ovo funkcionise, pa cu ponoviti ono sto sam do sada napisala.
nije mi uspela IVF, na zalost. Sada sam se oporavila i idem na sledeci pokusaj. Proverice ponovo imunoloske analize, histeroskopiju cu uraditi i slicno.
Moj supug nije imao problem sa spermatozoidima, ali su nam ipak odradili PICSI, to je selekcija jednog, najboljeg spermatozoida. Mozda je to resenje i za vas?
IVF sam radila u Becu, pogledaj na sajtu Wunschbaby Institut, imaju opsiju i na srpskom( hrvatskom) i saradnju sa privatnom klinikom u Pozarevcu za prethodnu pripremu.
Srecno.
Kakav je tebi odgovor na stimulaciju bio? gde si prethodno radila IVF?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 2:23 pm
Postovi: 6
Draga,
nikada ne znam šta da odgovorim kada nekome ne uspe..da mi je žao..da znam kako je...

Idemo dalje. Ja sam IVF radila u Ljubljani, tada mi je bilo 37 godina i odlično sam odgovorila na stimulaciju...što se tiče folikula, šok je usledio na aspiraciji pošto je većina bila prazna, dr. mi je opsao da kao da su bile ciste a ne folikuli, sve u svemu vraćen mi je jedan embrion i nije uspelo.
Tada pošinje moja agonija, odjednom imama polipe (ubeđena sam da su od stimulacije), ciste u levoj dojci..i kruna -ešerihija i to samo u vag. i cerv. brisu. Da bih odstranila polipe moram na histeroskopiju, a da bih to uradila moram da imama sterilne briseve i tako upadam u začarani krug koji je trajao do sada. U februaru najzad radim histeroskopiju u Beogradu, odstranjena masa polipa, rezultat hp sve u redu..hvala Bogu, endometrijum odličan, hormoni ok, osim amh, koji pada ali sam rešila da se ne opterećujem sa njim, pošto su mi pratili antralne folikule itd.

osnovna moja dilema je šta dalje, odnosno koju ordinaciju u Beogradu odabrati,pošto ne mogu da odsustvujem sa posla, i ne želim da iko zna da smo ponovo krenuli zbog jako loših iskustava od prošlog puta...ljudi su strašni!

Eto napisah nešto konfuzno..ne zameri :oops:

Svu sreću ovog sveta ti želim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:08 am
Postovi: 7
Draga Natasad69, polipi jesu posledica hormonske terapije. Dobro je sto si to zavrsila. Koliko sam ja proucavala ovu temu, prazni folikuli na aspiraciji mogu biti posledica nezrelih jajnih celija, tj. Mozda nisu dobro izabrali vreme aspiracije?ja sam se u Bgd javljala prof Vujovic. Ona je reproduktivni endokrinolog a i sama je dobila dete u 49 godini. Ona zajedno sa Ljubicem vodi stimulaciju. Razmisli. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:08 am
Postovi: 7
Draga Natasad69, polipi jesu posledica hormonske terapije. Dobro je sto si to zavrsila. Koliko sam ja proucavala ovu temu, prazni folikuli na aspiraciji mogu biti posledica nezrelih jajnih celija, tj. Mozda nisu dobro izabrali vreme aspiracije?ja sam se u Bgd javljala prof Vujovic. Ona je reproduktivni endokrinolog a i sama je dobila dete u 49 godini. Ona zajedno sa Ljubicem vodi stimulaciju. Razmisli. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IVF i starija zivotna dob zene
PostPoslato: Čet Maj 29, 2014 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 2:23 pm
Postovi: 6
Ja sam bila kod Ljubica posle Ljubljane i on mi je otkrio polipe i prokomentarisao da verovatno nije dobro ``pogodjeno`` davanje stop injekcije...onda krece eserihija...

Mislila sam da se prosetam ovih dana do Jevremove gde on radi, hvala na informaciji!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: