Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HSG analiza
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 11:23 pm
Postovi: 5
Imam 26 godina i u braku sam 4 godine. Zadnjih godinu dana pokusavam da ostanem trudna i nista. Isla sam kod ginekologa uradila mi vaginalni ultrazvuk koji je pokazao da je sve uredu.Papa 2, vaginalni sekret 3. Suprug radio spermogram i spermokulturu isto sve ok. Moje analize na hormone doktorka kaze da su u redu a ja mislim da mi je estradiol nesto manji nego sto treba. Sada trazi briseve na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu i cervikalni bris. Kaze ako pokaze da je i to sve uredu onda ce mi uraditi HSG. Cula sam da je to jako bolno i malo se plasim. Zna li neko gde to moze da se uradi sa anestezijom lokalnom ili totalnom jos bolje.

UNAPRED ZAHVALNA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 11:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Ćao Pahuljice, ako se ne snađete, a živite u Beogradu, mogu vam pomoći. HSG se radi se u opštoj anesteziji 8, 9 ili 10 dan ciklusa, a cena je 150€ u dinarskoj protivrednosti. Bris grlića mora biti sterilan.
Možete me kontaktirati na privatnu poruku (pp).

Pozdrav Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
Pahuljice, radila sam Hsg u državnoj ustanovi i bez anestezije. traje jako kratko, a bol je (meni bio) kao kod jačeg ciklusa. Neke žene kažu da je njih jako bolelo, ali možeš uzeti neku tabletu protiv bolova pola sata pre HSG-a i jedan bensendinkako bi ti se mišići opustili. Ja sam bila toliko naplašena raznim pričama pa sam otišla tamo previše uplašena. U BGD-u u višegradskoj možeš raditi i sa totalnom anestezijom. Ja nisam ništa platila, i jajovodi su prohodni. Kad sam čula rezultat toliko sam se obradovala da sam istog trenutka zaboravila sve. Tog dana sam odmah išla kući i malo ležala, nisam čak ni krvarila mnogo. Sutra sam odmah išla na posao. Šta god da odlčiš ja ti želim sreću.

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 11:15 pm
Postovi: 31
Moje iskustvo sa HSG-om je bilo veoma bolno. Kod nas (MK) ga ne rade sa anestezijom, i uzasno me je bolelo. Nalaz je bio uredan. Posle sam jos 2-3 dana imala bolove u stomaku i povracala sam.
Ako imas opciju da ga uradis sa anestezijom, svakako je prihvati, ne moras da trpis takav stres.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 2
Cao!
Ja sam HSG radila prije 7 dana.Moje iskustvo je bilo uzasno.Radila sam bez anestezije(niko me nije ni pitao,hocu li je) i bolilo je jako,jako.Preplakala sam svo vrijeme.Doslo mi je da vristim na sav glas od bola.Ali kad sam cula da je nalaz odlican,zaboravila sam na sve.U bolnici sam bila dan i po,malo krvarila,ali nista strasno.Puno mi je pomoglo sto sam znala da boli i psihicki sam se spremala na jos gore stvari(racimo da su neprohodni,ili da se onesvjestim kao moja poznanica).I ako ti je za utjehu,traje jako kratko.Sve u svemu,nije nepodnosljivo i bitno je da se bez obzira na bol,pokusas opustiti,jer manje boli.
Izvini ako sam te preplasila,ali vjeruj, bolje je da znas kako je.
Sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 11:23 pm
Postovi: 5
Procitala sam vase poruke i ZAHVALNA sam svima sto ste mi se javili, ali posto sam jako osetljiva na ginekologe ipak se ne bi odlucila da to radim bez anestezije. Doktorka mi je rekla odma da je to bolno ali ne i nepodnosljivo. Zato sam saznala za ovaj sajt i resila da popricam sa ljudima koji imaju slican problem i sa njima podelim ovaj strah. Ali kada sam saznala da postoji mogucnost sa anestezijom obradovala sam se jako.

HVALA VAM SVIMA PUNO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 11:23 pm
Postovi: 5
Vanja reci mi molim te gde si ti radila u kojoj bolnici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 3:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
PAHULJA, ja sam prvi put radila HSG u Visegradskoj sa lokalnom anestezijom i vristala sam od bolova. Rezultati su bili onako ni dobri ni katastrofalno losi tj jedan prohodan drugi ne. Letos mi je ta ista doktorka predlozila da ponovimo HSG jer je proslo kao 4 godine pa da se vidi sada kakva je situacija. Pitala sam je da li su poceli da rade u opstoj anesteziji. Rekla mi je da ne rade nasta sam joj ja odgovorila da ja taj bol ne bih ponvo prezivela i da necu da ga radim, pa mi je ona sama rekla da u Narodnom Frontu rade sa totalnom anesezijom. Otisla sam tamo u Oktobru sa nalazima ( privatno u pasteru sam ih radila) Brisevi na hlamidiju, mikoplazmu ,ureaplazmu kao i vaginalni i cervikalni brisevi, papa test, komplet krvnu sliku i urin. Jedino sam u Frontu morala da radim kolposkopiju jer to priznaju samo njihov rezultat. Tako da sam HSG tamo i uradila i sve je proslo bez ikakvog bola jer sam tih 5 minuta spavala i nista osecala nisam. Nazalost rezultati su jako losi tj. jedan jajovod nemam jer mi je izvadjen a drugi je zapusen 100%. Ali sta je tu je to je proslo bezbolno. Posle toga sam radila laparaskopiju na kojoj su mi otpusili taj jedan jajovod , skinuli cistu i gomilu nekih priraslica tako da sam sad komplet remontovana pa mogu cak i prirodnim putem da zatrudnim. Ukoliko zelis mogu ti poslati na PP ime i prezime tog lekara iz Fronta kao i njegov telefon. Do tada pozdrav. :D 8) :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za Pahulju
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 2
Izvini sto malo kasnim sa odgovorom.Ja sam iz Banja Luke i ovdje sam to radila u bolnici.Ako privatno radis,pregled kosta 100 eura,a ja sam radila u drzavnoj ustanovi i platila sam pregled i lezanje samo 3,5 eura.Javi kako je proslo.Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 10:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
U narodnom Frontu se HSG ne placa nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 25, 2006 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 11:23 pm
Postovi: 5
Majo hvala ti puno izvini sto malo kasnim nije mi internet radio. Jesi videla poruke poslala sam ti na PP i putem maila.

POZDRAV.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 9:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
Nema na cemu ja se nadam da sam ti bar malo olaksala samim tim sto sam ti rekla kod koga bi mogla da odes , a da se ne razocaras. Pozdrav i posalji mi mail kad budes otisla kod njega pa da mi kazes kakvi su ti prvi utisci , a do tad puno srece i veliki pozdrav. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HSG analiza
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 1:56 pm
Postovi: 3
Ajde malo da dignem ovu temu! Da li iko može da mi pojasni šta znači dijagnoza sa HSG nalaza;
PERISALPINGITIS SUBOKULSIVA L.SIN.
Rečano mi je da je sve u redu i da su jajovodi prohodni. Ali ipak volela bih znati šta gore navedeno tačno znači.
I još nešto, dr. je napisao "Materica u potpunosti dextroponirana". Te objasnio da se nalazi potpuno na desnoj strani tela i da to nema neke veze i smetnje za začeće itd.
Šta vi mislite o tome?
Pozdravljam sve na forumu, i nadam se da će neko popričati samnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HSG analiza
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 8:13 pm
Postovi: 10
Ako si iz Beograda,trazi upu za Narodni Front. Za doktorku Biljanu Arsic,savetovaliste za sterilitet,tamo mozez da uradis i briseve.Neki se placaju,a neki idu na uput.Ako je sve u redu,vrlo brzo ce ti zakazati HSG. Vec posle menstrucje 10-ak dana. Radi se u totalnoj anesteziji,i traje 10-ak minuta,i posle toga nista ne boli. Lezis u bolnici 3 dana. Doktorka prima samo cetvrtkom. Broj svetovalista je 206-83-35.Najbolje ti je da zoves,da se raspitas.Ja sam HSG radila u aprilu,a u avgustu sam ostala trudna. Ako ti treba jos nesto,slobodno pisi. I srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HSG analiza
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:24 am
Postovi: 2
Poštovani,radila sam HSG,neophodno mi je vaše tumačenje
U normalno razvijenoj i oblikovanoj maloj karlici nativno nema patoloških promena.
Uterus je normalno razvijen i oblikovan, adheezijama sinistroponiran u AVRF.
Obe tube(više leva) su u ampularnim segmentima okludirane postinflamatornim mukusnim čepovima koji se potisnu u peritonealnu duplju ubrizgavanjem kontrasnog sredstva, a tube se time dezobliterišu. Kontrasno sredstvo u peritonealnoj duplji ostaje zarobljeno među periovaričnim i periuterinim adhezijama a delom se sliva u Douglas-ov špag.
Da li su mi jajovodi prohodni ili ne?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: