Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pronizon i moguca trudnoca!
PostPoslato: Pon Avg 08, 2005 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 08, 2005 8:48 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,evo novi sam ovdje i imam jedan interesantan problem,ako se uopste moze nazvati tako! Ovako cura mi je dobila fobiju da je trudna,pa je i mene prepala,jer stvarno ako iko pazi onda,ne znam! Logike nikako nije bilo pazili smo,kao i uvijek! Ona je dobila menstruaciju da ne bude zabune,a odmah sledeci dan imala je lagane mucnine i tako vec 5 dana, i juce mi je rekla za to i ja odmah odem do apoteke i uzmem test,test je pokazao negativno,sto sam i ocekivao! Ali ima jos jedna stvar djevojka mi je prije par mjeseci imala reumatsku groznicu(ustanovljena joj je isuficijencija mitralne klape) i propisan joj je pronizon,kojeg vec pije oko 2 mjeseca i lagano smanjuje doze,a trebala bi sledece sedmice i prestati! E sad sve je pokazalo da trudnoce nebi trebalo biti ,ali nas brine ta lagana mucnina! I interesuje me dali slucajno kortikosteroidi (posto uzima pronizon) mogu utjecati na neke od ovih navedenih cimbenika koji su nam pokazali da trudnoce nema,odnosno dali mogu utjecati na razinu hcg u urinu,pa da nam slucajno test nije lagao! Eto toliko! Usput djevojka ima 18 godina

Znaci jos jednom ukratko
menstruacija nije kasnila
test je pokazao negativno
tokom seksualnog odnosa niej se dogodilo nista sto bi nas trebalo zabrinui(kondom je ostao citav,ejakulacija je kao i tokom naseg svakog seksualnog odnosa bila vani sa kondomom)
jedini problemi su :
-lagana mucnina
- i cinjenica da mi cura pije proinizon

POzdrav i HVALA unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 7:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Proninzon zna da izazove mucninu, cak i povracanje, ako se uzima u velikim dozama ili ako terapija dugo traje. Nisam nikakav lekar niti mi je to struka, ali svojevremeno sam morala da pijem 6 proninzona dnevno, puna dva meseca, i znam da sam ih uzasno tesko podnosila i stalno sam imala mucnine (a uz to i neke hormonalne poremecaje koji su posle prosli).

Ovo je samo moje iskustvo. Ipak, treba da ti odgovori neko strucan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pronizon i secer
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 11:37 pm
Postovi: 2
Zna li neko da li se pri uzimanju pronizona moze dobiti secer? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 8:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa evo ja godinama pijem razne kortizone. Sad kad planiram trudnocu, uhvatila me je mala panika oko toga. Medjutim ubedise me svi moguci: ginekolog, gastroentorolog i ostali, da iako nije preporucljivo, kortizon ne pravi probleme bebi. Vise moze da utice na podbacaj. Toliko ja kao nestrucno lice znam o kortizonu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 5:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ako je pronizon, prednizolon ( zaboravila sam tvornicka imena lijekova tamo ), onda ne steti trudnoci jerbo NE PROLAZI POSTELJICU, IMA PREVELIKE MOLEKULE.

Sto se tice metabolizma glukoze, na to moze da utice, ali ne da izazove secernu bolest, nego da mijenja nivo secera u krvi, uzrokujuci hiperglikemiju...tako da trudnoca u kojoj je prednizolon neophodan za kontrolu osnovnog oboljenja, pripada VISOKO RIZICNIM TRUDNOCAMA I POTREBNO JE DA JE PRATI I NADGLEDA AKUSER ZA VISOKORIZICNE TRUDNOCE ( nastojte da izbjegnete one u Bgd koje su kokain ovisni,moram da cutim jer mi kolegijalna etika zabranjuje da ga imenujem, ali on je veoma poznat, i svi koji zive u Bgd, znaju za cuvenog specijalistu, koji to 'cuveni' nicim ne zasluzuje ).
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: