Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sterilitet - nizak progesteron?
PostPoslato: Ned Feb 26, 2006 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2005 7:27 pm
Postovi: 9
Imam 34 godine, savrseno uredne menstruacije na 28 dan. Ovaj mesec sam krenula u pretrage zasto ne dolazi do trudnoce uprkos sto pokusavamo celu godinu.

Za odredjivanje ovulacije koristila sam LH stapic i on je JASNO POKAZAO da mi ovulacija pada na 11 dan ciklusa, imali smo odnos 24 sata posle. Nista od trudnoce. Ono sto mene buni je sledece: (vadila sam bas ovaj mesec i hormone na 3.dan i na 21.dan): zasto mi je progesteron samo 3,5 na 21.dan ciklusa [ref. vrednosti za fazu luteinsku su: 1,3-24,8](to bi trebalo da znaci da nije bilo ovulacije, zar ne?) a LH test mi je jasno pokazao drugu crtu.
DA LI JE TAKO NIZAK PROGESTERON RAZLOG ZASTO NE OSTAJEM U DRUGOM STANJU - DA LI JA UOPSTE IMAM OVULACIJE?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim Obgyn ako moze da mi odgovori
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2005 7:27 pm
Postovi: 9
Molim Obgyn da mi odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 1:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Vrijednost progesterona visi od 1, govori o tome da ste ovulirali...
Ali ovulacija nije dovoljna da se ostane u drugom stanju...prohodnost jajovoda, normalan spermogram, redovni seksualni odnosi u vrijeme ovulacije...godine...napisite mi da li ste zdravi ? da li pusite ? i sta Vam je radjeno od pretraga u ispitivanju inferitiliteta ?
Pozdrav,
Obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2005 7:27 pm
Postovi: 9
Prvo hvala sto ste nasli vremena za moj problem. Dakle ovako,
mi smo tek na pocetku pretraga. Ja sam nepusac, sem ranice na grlicu pa i sekreta drugih nemam problema. Redovne menstruacije na 24-28 dana. Bez upala jajnika, UZ uvek uredan. Suprug (pusac) jos nije radio spermogram. Ja sam radila bris na chlam+myko+urea - negativan. Pokusavamo oko 6 meseci bezuspesno, ni ranije nije bilo trudnoca. Imala sam kolposkopski pregled u junu prosle godine i tu mi je utvrdjena ranica ali je dr savetovala da je ne diram (misli da to nije razlog).
Pre 5 godina sam imala upalu grlica materice koju sam lecila injekcijama garamicina (valjda se tako pise). Tada, kad me je dr pregledala pitala me je nekoliko puta da li je bilo abortusa. Nije mogla nesto da poveze, kad sam ja rekla da nije sigurno i zasto me to pita, nije htela dalje da objasni. Tada mi je dala tu jaku dozu injekcija. Da li je ona mogla kolposkopski da mi vidi unutrasnjost materice? Kojim pregledom je moguce utvditi stanje unutrasnjih zidova materice?

Ja sam ovaj mesec radila hormone 3. dana. c.:
FSH - 7.12 MLu/ml [ref 3.5-9.2]
LH - 4.64 [ref 1.9-9.2]
PROLAKTIN - 357 [ref.132-498]
ESTRADIOL - 52.6 [ref <112]
TESTOSTERON - 0.37
TSH - 1.9 [ref 0.3-3.6]
T4 - 171.4 [ref 57.3-161.3]
21. dana c. : PROGESTERON - 3.5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Kada vidim ovu recenicu....
Citiraj:
Pokusavamo oko 6 meseci bezuspesno
, nekako bih da sacekamo jos 6 mjeseci do godinu dana redovnih nezasticenih seksualnih odnosa, pa da onda pricamo o infertilitetu.

Sto se tice ranice...i pojacanog sekreta...ako je Papa nalaz uredan, a cervikalni brisevi negativni, i kolposkopski nalaz uredan, nema razloga da se radi bilo kakva intervencija na grlicu, jer jos niste radjali i to moze da kompromituje prolaznost grlica i cervikalne zlijezde, koje luze mukus, koji 'vodi' spermatozoide u matericu.

Da bi se vidjela matericna duplja, potrebno je uraditi HSG ali ne jos !!! nema razloga za to nakon samo 6 mjeseci.

Upala grlica konstatovana kolposkopijom ???? pa injekcije Garamicina ???? bez simptoma ???? no, no, no...

Hormoni uredni...prolaktin na gornjoj normalnoj granici...mora da Vam je stres na visokom nivou...
Preporuka...odmor, ljubav, uzivanje...zabava...pa opet...odmor, uzivanje, ljubav, zabava...pa tako do 2007 u isto doba, ako Vam ne bude pozitivan prognancy test, ...javite se.
Pozdrav,
Obyn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: