Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Clomifen?
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Posle godinu dana neuspelih pokusaja da zatrudmin, ginekolog je kao prvi korak krenuo od folikulometrije i dosao do zakljucka da imam neuredne ovulacije, pa od sledeceg meseca pocinjem terapiju clomifenom (5 dana, pola ujutru, pola uvece). Nisam radila nikakve analiza hormona, briseve.. Koliko je opravdana ovakva terapija i koliko ona moze pomoci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 6:17 pm
Postovi: 29
clomifen ti je stimulator ovulacije. on pomaze da se stvore 1,2,3, ili vise folikula. ja sam prosli mesec pila i pocela s najmanjom dozom dnevno 50 mg. jedna tableta delis na dve i pijes ujutro i uvece 5 dana. nakon toga ides svaki drugi ili treci dan da ti prate folikule i kad su one zrele onda ti daju PREGNIL (ovo ti je ja pucanje folkula ) i imas ciljane odnose i cekas do pocetka sledece mesecnice. inace nisam imala neke nus pojave od klomifena osem sto mi se udebljao trbuh. SRETNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 6:17 pm
Postovi: 29
clomifen ti je stimulator ovulacije. on pomaze da se stvore 1,2,3, ili vise folikula. ja sam prosli mesec pila i pocela s najmanjom dozom dnevno 50 mg. jedna tableta delis na dve i pijes ujutro i uvece 5 dana. nakon toga ides svaki drugi ili treci dan da ti prate folikule i kad su one zrele onda ti daju PREGNIL (ovo ti je ja pucanje folkula ) i imas ciljane odnose i cekas do pocetka sledece mesecnice. inace nisam imala neke nus pojave od klomifena osem sto mi se udebljao trbuh. SRETNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Rekao mi da krenem sa terapijom treceg dana menstruacije, a na ultrazvuk 11-og dana. Jesam te dobro razumela da je tebi terapija uspela vec prvog meseca primene?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 11:44 am
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Draga,

Ja sam prošla 3 ciklusa sa klomid-om i nisam zatrudnela. kod mene razlog klomida je takođe neredovne ovulacije. Ja već imam jedno dete koje mi se na našu radost ne planirano dogodilo. Iz neobjašnjivih razloga ne uspevamo da zatrudnimo već neko vreme. Ja sam uzimala klomid 100mg od 2 dana ciklusa bez pregnila. Trenutno sam na 3 mesečnoj pauizi i naj verovatnije ćemo početi sa klomidom sledeći mesec.

moje nuspojave su se desile treći ciklus klomidom. Imala sam valunge, bila sam jako neraspoložena i bilo mi je muka, mislila sam da sam trudna.

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 11:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Suprug i ja se lečimo od steriliteta poslednjih dve godine. Iz tvog pisma nisam mogla da zaključim da li je tvoj suprug išao na kontrole. Jer, mogu tebe da kljukaju hormonima, ali ukoliko i on ima problema, a da to ne znate, džaba ti sve. U svakom slučaju, kao što znaš, Clomifen je hormon za stimulaciju ovulacije. Ja sam ga uzimala u dva ciklusa pre insemenacija i u kombinaciji sa Pregnilom pomaže ovulaciji...
Da sam na tvom mestu, prvo bih insistirala da mi se urade sve analize hormona, briseva, kao i spermogram i spermokultura kod supruga. Tek na osnovu ovih podataka bih pristala na uzimanje bilo kakvih hormona, ma koliko oni "bezopasni" bili.

Sa srećom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
I ja se potpuno slazem sa Natocom.
Pre bilo kakve terapije,potrebno je uraditi i ostale neinvazivne metode dijagnostike.Pre svega mislim na briseve (ureaplazma,mycoplasma i hlamidija),a onda naravno i hormonski status.
A isto tako,ne manje vazni su i rezultati tvog muza,jer nista neces postici stimulacijom,ako kod njega nesto nije ok.
I nije mi jasno kako nakon 2 godine lecenja nisu odradjeni ti opsti regledi. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Ja sam tek ovog meseca krenula sa analizama, a nesto je manje od godine kako pokusavam da zatrudnim. On je radio spermogram i OK je. Po mom ginekologu naisli smo problem na prvom koraku, sa ovulacijom , tako da ce ostale analize biti potrebne kad sredim ovulaciju?! Jako sam zbunjena, on vazi za jednog od najboljih lekara..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 6:17 pm
Postovi: 29
draga mina nisam trudna tek mi je bila prva terapija s clomifenom sad treba da uradim neke dr. pretrage da se ne punim hormonima bezveze .Treba da uradim HSG al nemogu dok mi ne spadne sedomentacija moja je 22 a treba da bude 10. sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 6:17 pm
Postovi: 29
da napomenem kad sam rekla udebljani trbuh nisam mislila na to da sam trudna vec na to da taj clomifen je imao takvu reakciju da sam se osecala poduveno ( ono trbuh ti raste ko da si u drugom stanju, )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Ja, recimo, od Clomifen-a nisam imala nikakve nuspojave. Pošto je problem kod mog supruga, moj ginekolog je rekao da ga i on uzima. Ni on nije primetio ništa neobično.
Bitna napomena: logično je da osećaš malu nadutost, jer ti Clomifen pomaže da jajnik napravi nekoliko dominantnih folikula, a ne samo jedan, kao što je u većini slučajeva. Jedan folikul treba da naraste, pred samo pucanje, do 24-26mm, kako kome. Sama možeš da predpostaviš, da ukoliko imaš jedno "balonče" od 24mm, nije isto kao kada imaš 2-3 ista takva "balončeta". Logično je da osetiš neki pritisak, naboj, kako ko već definiše. Kada budeš primila Pregnil, e onda ćeš osetiti i bol. Ne veliku, ali neprijatnu i to u predelu jajnika. E, to znači da ti pucaju folikuli. Ima žena koje i u prirodnim, uobičajenim ciklusima imaju male bolove u toku sredine ciklusa. To je upravo trenutak kada pucaju folikuli. Ja o tome nisam razmišljala dok nisam počela da pratim ovaj naš problem.
Takođe, dok sam kucala ove redove setila sam se da je i moj suprug, kao što sam već napomenula, pio Clomifen. A sada, sa povećanim znanjem o našem slučaju, shvatam da nije trebao. Clomifen povećava dozu estrogena u organizmu. A suprug ima nizak nivo testosterona i upravo je na terapiji koja mu blokira proizvodnju estrogena. Računajući 2+2 dolazim do zaključka da nije ni čudo što je posle Clomifena ima jedva nekoliko vidljivih spermija, pa smo stopirali proces veštačke oplodnje, koja je trebala da krene tih dana.

Izvinjavam se ako sam malo zbrkala ove redove, ali misli i zaključci su mi se rojili.

Ufff, kako u ovim trenucima postanem besna na lekare koji ne razmišljaju sveobuhvatno. Nisam završila medicinu, već mašinstvo, ali smo nas dvoje došli do zaključka, da ukoliko hoćemo da rešimo naš problem, moramo da se edukujemo o problemu i o mogućim pravcima rešenja istog.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Evo me na sredini ciklusa, posle terapije clomifenom. Pocela sam od najmanje doze, ujutru i uvece po pola tablete (50mg dnevno), od treceg dana ciklusa, pa u narednih pet dana, nisam osetila nikakve promene, mislila sam da na mene ne deluje.
Sada idem na folikulometriju - 11dc - u desnom jajniku jedan folikul 15mm
12dc - u desnom DVA folikula po 16mm
U ponedeljak idem ponovo, tada ce biti 14 dan ciklusa. Kakva su vasa iskustva sa rastom folikula? Ginekolog mi kaze da sam burno odreagovala na lek, i da nije bas povoljno sto sada imam dva veca folikula. Nije pominjao nikakve injekcije za prskanje istih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Ista prica kao tvoja :)
3 meseca klomifena, 4. prestala i 4. ostala trudna :)
sada 4. mesec trudnoce !
Srecno :wink:

samo sto sam ja pila po celu tabletu ujutru i celu uvece e sad ne znam koja doza, mislim 0.5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 8:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
minna je napisao:
Evo me na sredini ciklusa, posle terapije clomifenom. Pocela sam od najmanje doze, ujutru i uvece po pola tablete (50mg dnevno), od treceg dana ciklusa, pa u narednih pet dana, nisam osetila nikakve promene, mislila sam da na mene ne deluje.
Sada idem na folikulometriju - 11dc - u desnom jajniku jedan folikul 15mm
12dc - u desnom DVA folikula po 16mm
U ponedeljak idem ponovo, tada ce biti 14 dan ciklusa. Kakva su vasa iskustva sa rastom folikula? Ginekolog mi kaze da sam burno odreagovala na lek, i da nije bas povoljno sto sada imam dva veca folikula. Nije pominjao nikakve injekcije za prskanje istih...


ma kakva burna reakcija, ako imas hiperstimulaciju to nije dobro, ali dva folikula su super ! :)
ja sam imala od 18 mm i od 21 mm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Fimka, a jesu ti folikuli sami pukli ili si nesto primala? Evo kako kod mene stoje stvari: 14dc - dva folikula 19x19, 18x18
danas -15dc - dva folikula 22x22, 28x22, treci zanemarljiv
Sutra idem opet, ginekolog ocekuje da ce puci, ali i dalje tvrdi da mu se ne svidja sto su dva folikula, jer se plasi spontanog, ako dodje do blizanacke trudnoce :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: