Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za DR.OBGYN-tanak endometrijum a bila ovulacija??
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 12:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
U aprilu mesecu hospitalizacija zbog histeroskopije. Primljena treceg dana ciklusa 10.04.kad su vadjeni hormoni FSH, LH, Prolaktin i Progesteron.
FSH- 5,7 (ref. vr.2-15 folikularna faza)
LH- 4,5 ( 1-10)
PROLAKTIN- 08h-777 11h-339 13h-575 23h-362 (od 0-800)
ESTRADIOL- 56,2 (36-251 folikularna faza)
Progesteron- 40,8 ( 1,5-9,5 a u trudnoci od 9,5 do 75) ????
Zanima me kako je mogao da bude tako visok progesteron 3 dana ciklusa i sta bi ja trebala sada da radim?

Nalaz sa histeroskopije je uredu, uzeti isecak sa prednjeg zida materice je poslat na HP koji je takodje uredu.
Juce sam bila kod doktorke na UZ:
Zadnja menstruacija 16.05.
Uterus u RVF
Endometrijum 6mm
Levi jajnik: vidljiv corpus luteum hemoragicum 16mm
Desni jajnik: 31x20mm
Pitala sam je za taj povisen progesteron ona kaze da je to ok i da to znaci da je ovulacija bila mada mislim da je ona tu nesto pobrkala jer je to nalaz 3 dana ciklusa kad svakako ne bi trebao da bude toliki progesteron. Nije delovala ni malo zainteresovano cak je bila iznervirana sto je to pitam, rekla je da doktori postoje da tumace nalaze i da ona kaze da je to ok!!! :cry: Meni sad nista nije jasno.
Nije cak ni prokomentarisala ovaj endometrijum koji je tanak s obzirom da je ovulacija bila. Da li to moze biti od histeroskopije da je endometrijum tanji mada sam jedan ciklus imala posle histeroskopije?
Sta da radim sa visokim progesteronom i tankim endometrijumom? Ja sad ne znam sta dalje? da nije neka laboratorijska greska ovo sa progesteronom?
Naravno nije propustila da me pita kad ce mo u sledeci postupak samo sto zaboravih da joj kazem da kod nje verovatno necu u postupak ! :wink:
Unapred havla,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Dr????? :(

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Dr. Spremovic ne bi nikad uspjela u klinikama IVF na americkom kontinentu sa svojim odgovorima...svako ko placa za svoju uslugu, kao sto je to svuda sa IVF-om ( a i pacijenti koji imaju drzavno osiguranje ) imaju ZAKONSKO PRAVO da saznaju sve informacije o toku IVF i objasnjenje nalaza i problema koji se dese prije, u toku i poslije postupka !!! Iznenadjuje me takav pristup ! ali to je Vas ginekolog !

Prvo...ne znam zasto je dr radila progesteron u toku hospitalizaije kada je to bio Vas 3.dan ciklusa...prosto pitanje...da niste bili trudni ? mala vjerovatnoca za biohemijsku a ne klinicku trudnocu nakon normalne redovne menstruacije ? moguce bi bio povecan progesteron ako Vam je prethocni ciklus bio stimulisan ? a vjerovatno nije prije histeroskopije...to je incidentalni nalaz i ja ga ne bih uzela u dalja razmatranja...to se desilo slucajno, i nemam objasnjenja za to !
Kakav je nalaz histeroskopije ? Kakav je plan za onaj hidrosalpinks, gdje zapravo lezi problem / ili jedan od problema infertiliteta Vaseg braka...ja jos uvijek savjetujem podvezivanje jajovoda jer ce Vam povecati uspjesnost IVF-a...mislim da smo to Pedja i ja detaljno raspravili u jednom topiku.

Postavili ste pitanje 14.juna, rekavsi...juce sam bila na UZ...a LMP je bio 16.maja, sto znaci da je ovo bio kraj ciklusa...pa to Blonde nije vrijeme bitno za odredjivanje debljine endometrijuma ! bitno je toku stimulisane/ indukovane ovulacije for IUI ili IVF, i onda bi trebalo da bude troslojan debljine izmedju 7-9 mm ( razni autori ), dakle mislim da ovo nije vrijednost oko koje treba da brinete...a nalaz Corpus luteum na jajniku
je dokaz da ste ovulirali...problem su jajovodi !

Srecno i javite se opet,

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Sve ja vas razumem sta pricate o kojim pravima ali ja zivim u Srbiji! Ona je tog dana imala preko 40 zena u cekaonici ja sam cekala od 8am do 16h da dodjem na red otuda verovatno i njena slaba komunikacija. Nekako sam se za nju uhvatila bar sto se nekih pregleda tice da ne bi placala kod privatnika (jos ni dug od prethodne VTO nismo vratili). Sledeci postupak planiramo negde na jesen pocetak zime do tada cu se odluciti gde cu.
Sto se nalaza progesterona tice nisam imala stimulisani ciklus niti biohemijsku trudnocu i nemam pojma odakle tolika vrednost. Bice da je zbrka u laboratoriji. Provericu u sledecem ciklusu 21 dan ili kad vec preporucujete.

Evo nalaza sa histeroskopije:
Poslednja menstruacija 07.04.2006.
Histeroskopija uradena 19.04.2006.
Klinicki, laoratorijski i sonografski obradjena.
Nalaz i rad:
Operatio: Histeroscopio facta est et biopsio endometrii.
Nakon pripreme pola za vaginalnu intervenciju, u endotrahealnoj anesteziji uslo se optikom bez dilatacije kroz cervikalni kanal.
Konstatovano sledece:
Cervikalni kanal bledoruzicaste boje, dug oko 3cm, bez patoloski vidljivih promena. Kavum uterusa normalnog oblika, nesto manji, sa vidljivim ostijumima, fundus u centralnom delu oko 1-2mm ispod nivoa ostijuma (valjda je ovo normalno posto sam bila u lezecem polozaju), bledoruzicast sa endometrijumom koji odgovara faz ciklusa. Biopsija uzeta sa prednjeg zida i trazen HP pregled.
Th. Palitrex a 500 2x2

HP nalaz:
U analiziranom uzorku prisutan samo minimalan delic bazalnog endometrjuma bez bitnih morfoloskih promena.

Plana za hidrosalpinks nema jer doktorka tvrdi da on nesmeta i da to kod mene ne stvara problem za VTO i njegovu uspesnost :-?
Kako da je ubedim da me operise kad tvrdi da nesmeta? ne znam samo zasto detaljnije nije opisala onda taj hidrosalpnks u nalazu sa laparaskopije, nema ni velicina ni nista samo da postoji.
Pitanje vezano za endometrijum sam postavila zato sto se ipak nadam da bi mozda moglo doci do prirodne trudnoce. S obzirom da je ovulacija bila smatram da bi endometrijum trebao da bude deblji da bi uopste oplodjena jajna celija mogla da se zakaci. Kad je endometrijum tanji u odnosu na fazu ciklusa mora da nesto nije uredu zato sam pitala da nije mozda od histeroskopije. Naravno da ja nestajem u svojoj borbi i planiram i sledecu VTO ali hocu da dam sebi sansu i da se neko cudo desi. Meni su se ciklusi poremetili malo posle ICSI-ja pa dobijam od 35-40 dana, ranije je bilo tacno na 30 tako da UZ i nije bio na samom kraju ciklusa?? :-? ili ...ja vise nemam pojma.
Radujem se corpus luteum-u :D ali ono hemoragicum... cekam da dobijem :cry: Bitno je da se organizam dovodi na normalu. Ponadala sam se da nije nesto, grudi su bas monogo ranije pocele da me bole u ovom ciklusu crvic radi iako su sanse za prirodnu trudnocu maltene nikakve :-?
Puno pozdrava,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 2:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
:D krenuo ciklus! 31 dan! Skoro pa ko moji stari ciklusi na 30 dana skoro u sat! Kako je lepo opet biti normalan! :D :D :D
Sto opet ne objasnjava malu debljinu endometrijuma :x !

Dr. kad ce te vi u Bg pa i da popijemo po nesto ili opet moramo da otvaramo cyber kafanu? Evo sutra mi dolazi rodjaka iz Kanade popicemo za vas bar jedan Chardoney

p.s. Kad se uzelite Beograda a niste u mogucnosti da dodjete svratite na www.srbovanje.com odmah ce vam biti lakse :D

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: