Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Da li se amoksicilin, po sastavu penicilin, smije piti u trudnoci? Inace nisam alergicna, 6.mjesec trudnoce. Grlo crveno, jak kasalj, sad vec sa slajmom, crp 10.6 bez terapije. Temperatura isla do 38 - sinoc, jutros je nemam. Sve ukupno traje 2 dana, danas je treci. Da li je ovo uopste za antibiotik, dr izabrana mi ga je propisala na osnovu pregleda grla i slusanja. Crp sam naknadno izvadila, privatno. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 11:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ево шта сам извадио из упутства Амоксицилина. Шта рећи?! Ево га и линк:
- http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=403
Citiraj:
Trudnoća i dojenje
Pitajte svog liječnika ili ljekarnika za savjet prije nego počnete koristiti bilo koji lijek.
Obavijestite svog liječnika što prije ukoliko ste trudni ili mislite da ste trudni. Ne uzimajte ovaj lijek ako ste trudni osim ako ste prethodno razgovarali o tome s liječnikom.

AMOKSICILIN prolazi kroz posteljicu. U trudnoći je dozvoljena primjena samo kada, prema procjeni liječnika, moguća korist za trudnicu prevladava moguće rizike po fetus.
AMOKSICILIN se izlučuje u majčino mlijeko te postoji mogućnost senzibilizacije, proljeva, kandidijaze i kožnog osipa u dojenčeta. Primjena amoksicilina je dozvoljena samo kada, prema procjeni liječnika, moguća korist za dojilju prevladava moguće rizike po dojenče.

или ово http://lijekovi.krenizdravo.com/lijekov ... ILIN___388 :
Citiraj:
Trudnoća
Amoksicilin prolazi kroz posteljicu. U trudnoći je dozvoljena primjena samo kada, prema procjeni liječnika, moguća korist za trudnicu prevladava moguće rizike za fetus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 3:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
aa_aca je napisao:
Ево шта сам извадио из упутства Амоксицилина. Шта рећи?! Ево га и линк:
- http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=403
Citiraj:
Trudnoća i dojenje
Pitajte svog liječnika ili ljekarnika za savjet prije nego počnete koristiti bilo koji lijek.
Obavijestite svog liječnika što prije ukoliko ste trudni ili mislite da ste trudni. Ne uzimajte ovaj lijek ako ste trudni osim ako ste prethodno razgovarali o tome s liječnikom.

AMOKSICILIN prolazi kroz posteljicu. U trudnoći je dozvoljena primjena samo kada, prema procjeni liječnika, moguća korist za trudnicu prevladava moguće rizike po fetus.
AMOKSICILIN se izlučuje u majčino mlijeko te postoji mogućnost senzibilizacije, proljeva, kandidijaze i kožnog osipa u dojenčeta. Primjena amoksicilina je dozvoljena samo kada, prema procjeni liječnika, moguća korist za dojilju prevladava moguće rizike po dojenče.

или ово http://lijekovi.krenizdravo.com/lijekov ... ILIN___388 :
Citiraj:
Trudnoća
Amoksicilin prolazi kroz posteljicu. U trudnoći je dozvoljena primjena samo kada, prema procjeni liječnika, moguća korist za trudnicu prevladava moguće rizike za fetus.

Vaše stanje nije za antibiotike, bar ne još uvek (ako vam nije bolje ponovite CRP i uradite bris grla i nosa). Inače se smatra da su svi preparati na bazi penicilina (između ostalog i amoksicilin) bezbedni za upotrebu u trudnoći...
Pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Zli doktor je napisao:
.....Inače se smatra da su svi preparati na bazi penicilina (između ostalog i amoksicilin) bezbedni za upotrebu u trudnoći...

А оно што пише у упутству лека ионако нема везе с мозгом. То пишу којекакви ликови који се играју хемије и шта они знају.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Hvala oboma. Citala sam uputstvo ali me moja dr, plus neki drugi izvori koji su pitali doktore a i sami su mladji doktori, uvjeravali da je antibiotik iz grupe B, sto valjda ukazuje na takav odgovor, tj da mogu da ga pijem. Plus, s obzirom da je trudnoca nesto veca, receno mi je da je to dodatan razlog da mogu da pijem. Inace sam stekla utisak da niujednom uputstvu ne pise striktno da je primjena dozvoljena. Mozda grijesim... Inace, isti dan mi se kasalj toliko intezivirao i pored "prirodne medicine" da sam i sama stekla utisak da mi nema pomoci bez nekih lijekova, pa sam pocela da pijem. Takodje je i temperatura pocela da raste, do 38.8 , i bas me namucila, jer prakticno nije padala nekih 1.5-2 dana, osim rijetko i opet rasla, i pored amoksicilina i paracetamola (koji mi je takodje propisan) i pored obloga, brisanja, pa i tusiranja. Pijem i dalje amoksicilin od 500, 3puta dnevno, dok ne zavrsim kutiju. Imam jos 4 kapsule. Mislila sam da nakon toga uradim nalaze. Ono sto me tješi je da se beba aktivirala poslije prolaska temperature, jer se prilično umorila u vrijeme trajanja temprature, sto me dodatno mucilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
*umirila (ne umorila)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам колико је опасно да се парацетамол пије у трудноћи. Читао сам да неки тврде да је канцероген.

Кад већ пијеш штотша, онда бар повећај свкодневни унос воде и чајева. Потребно је да ти се организам што више испира. Провери шта је са уносом витамина и минерала јер сам читао да је важно обратити пажњу на то у трудноћи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Je li moguce da neko odjednom postane alergican na lijek? Meni se pojavio neki osip na donjem dijelu obraza i sljepocnicama, sto me i svrbucka. Ja sam prvo mislila da je rezultat znojenja/oznojene jastucnice , posto sam vise dana lezala i uglavnom sa strane. Ali moze li biti da mi odjednom smeta amoksicilin, iako nikada nije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Алергија и настаје одједном. Имао сам прилике да чујем за пацијенте који су примали десетине инекција антибиотика и онда од тридесет и неке замало нису умрли јер им се јавила алергија.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Ne pijem vise amoksicilin, ali sam sad skoro sigurna da imam alergiju. I dalje imam osip po vratu i licu, i cesto se ceskam. Sta mi predlazete da radim? Da li kao trudnica mogu da uradim test osjetljivosti na pencilin i kada, s obzirom da sam prestala da ga pijem neka 2 dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amoksicilin (penicilin) u trudnoci?
PostPoslato: Uto Sep 19, 2023 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2023 12:30 pm
Postovi: 6
Amoksicilin bez recepta - https://euhealth24.com/sr/drug/amoxil


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: