Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trudnoća
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 5:25 pm
Postovi: 32
dali je moguće dobiti menstruaciju a imati sve simptome trudnoće?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 7:17 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Moguce je. Moze se raditi o laznoj menstruaciji , a da je trudnoca prisutna, ili pak o hormonalnim efektima, a da nije u pitanju trudnoca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 5:25 pm
Postovi: 32
Ja sam vam već pisala a niste mi odgovorili.Dobila sam menstruaciju 4 dana ranije prvih nekoliko dana menstruacija je bila jako slaba i braon boje tek četvrti dan krvarenje je bilo normalno.Inače menstruacija mi je redovno tačna na 28 dana.A nekoliko dana javljaju mi se mučnine i osećam svrab u bradavicama.Dali je to trudnoća?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Prvo kupite test trudnoce u apoteci, i javite nam rezultate, da li ste trudni ili ne...zar nije jednostavnije od ovog nagadjanja sa nama i Vase neizvjesnosti ?
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Draga Djpaja,

Kao sto Ob Gyn kaze, najjednostavnije je da kupis u apoteci test za rano utvrdjivanje trudnoce (bar ih sada ima nekoliko, a nisu ni skupi) i tako ces najlakse i najbrze saznati da li jesi ili ne u drugom stanju.
Sasvim je moguce i ako si dobila menstruaciju, jer sam ja u prvoj trudnoci imala prva cetiri meseca redovno svakog meseca, a sada u drugoj trudnoci sam imala u drugom mesecu krvarenje! Doduse, sva ta krvarenja su bila oskudnija od menstrualnog i nekako "neobicnija".
Jos jednom, najbolje je da odmah kupis test.
Pozdrav!

Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 5:25 pm
Postovi: 32
Test je negativan,nažalost HVALA POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Najbolje je sto si uradila test, sada bar znas na cemu si.
Ako si zelela bebu, ne sekiraj se, bice, polako... Obicno kada se opteretis sa tim, onda nece da se desi. Mislim da sve to ide iz glave.
Srecno!
Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 5:25 pm
Postovi: 32
HVALA MAŠO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Trudnoca
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 19, 2006 2:30 pm
Postovi: 2
Postovani doktore,
imala sam vanmatericnu pre godinu dana. odstranjen mi je levi jajovod kao i priraslice od operacije slepog creva u 13.god. Inace imam 33g. a muz 30. apre mesec dana mi je na cervikalno/vaginalnom brisu nadjena esherihija koli pa smo pili cefaleksin 10 dana. Interesuje me kako se najuspesnije leci ova bakterija posto se spremam za HSG i dali se HSG radi pod anestezijom. Takodje bih Vas zamolila za savet o daljem lecenju. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Nati
PostPoslato: Sub Jan 21, 2006 5:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Osim HSG za koji nije potrebna opsta anestezija / ja svim svojim pacijentima radim bez anestezije i niko ne skace od bolova ali moram reci da imam poseban alat...ne stavljam nista na grlic materice, nikakav instrument koji "stipa" tako da je jedini bol ili nelagodnost koji pacijentkinja osjeti vezan sa prolazak katetera krzo os grlica materice i prisustnost spekuluma u vagini, dok ne postavim kateter. Poslije toga izvadim spekulum, zena sastavi noge, ulazi radiolog i ja ustrcavam kontrast, pregledamo tube...u toku injekcije kontrasta desi se da neke pacijentkinje osjete kao menstrualne grceve, ili kratkotrajni bol na jednoj strani, i poslije toga ti grcevi mogu da ostanu do nekoliko sati.
Prije nego dodjete na intervencije savjetujem svim pacijentinjama da popiju 400 mg brufena i 500 mg paracetamola, ako nisu radjale dam im lijek za 'sazrijevanje' grlica materice, koji omeksa grlic i napravi ga lakse prolaznim, tako da nema mnogo otpora kateteru.
U toku intervencije odmah vidimo rezultat i kazemo ga pacijjentinji. Treba neko da dodje sa Vama na intervenciju i odveze Vas kuci. Moze da se javi 'spotting' ili smedji iscjedak taj dan...i to je sve.
Uvijek se radi poslije menstruacije, da s izbjegne postojanje trudnoce...i Vasi cervikalni brisevi moraju biti negativni na hlamidiji i gonoreju...nista drugo !!! nikakve mikoplazme, ureaplazme i sve ostale briseve koji se rade, ne bacajte pare i vrijeme na to, jer je nepotrebno !

Ako je Vasa jedna tuba prohodna, onda Vi imate odlicnu sansu da ostanete trudni spontano, pod uslovom da Vas partner ima normalan spermogram, da vi imate normalne ovulatorne cikluse i da imate redovne seksualne odnose u vrijeme ovulacije. Ne znam sta se desavalo ovih prethodnih 5 godina ??
Javite se sa nalazom HSG.
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vanmatericna trudnoca
PostPoslato: Sre Feb 01, 2006 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 19, 2006 2:30 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru, mada se pitam zasto moramo da prezivljavamo stresove i trpimo bolove prilikom HSG-a i drugih intervencija? Mozete li mi objasniti razloge vanmatericne trudnoce? Kakav uticaj ima velika zelja za decom sa nemogucnoscu da dobijem istu? Da li je istina da posle HSG-a mogucnost za oplodnju veca.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: