Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za ginokolaga vezano za pilule
PostPoslato: Sre Jan 18, 2006 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Imam 22 godine, pre 7meseci sam prestala da pijem pilule(Mercilon). Pilule sam pila iskljucivo radi kontracepcije, i na predlog ginekologa, u duzini od godinu i po dana. Medjutim, nakon prestanka, ciklus mi se skroz poremetio. prva 3 meseca sam imala relativno normalan ciklus, sa odstupanjem od nekih 10-ak dana. medjutim, od septembra meseca, sve se pogorsalo. U oktobru mu je menstruacija skroz izostala, u novembru je bilo redovno, a decembar je ponovo izostao. Ovih dana imam neregularna krvarenja(tako je bilo u novembru, pa sam nakon nekoliko dana dobila). sada ocekujem ponovo ciklus, ali je ocigledno da nesto nije u redu. stvarno ne znam sta se desava, uskoro idem kod lekara, ali me zanima: Da li je moguce da pilule naprave ovako nesto, hormonski poremecaj ili sta vec, posto znamo da se one daju kao terapija? Inace da napomenem, nikada ranije nisam imala problema sa aknama, medjutim, od prestanka pilula lice mi je katastrofa. Inace, bila sam jako zadovoljna pilulama, medjutim prestala sam zato sto sam se ugojila 7 kg za godinu i po dana. Molim za odgovor? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hm
PostPoslato: Pet Jan 20, 2006 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
pročitaj DOBRO uputstvo za upotrebu. nisam lekar ali sam promenila par vrsta pilula za kontracepciju i znam da je u svakom pisalo da je moguće da posle prestanka uzimanja istih da će ciklusi biti neredovni.

i inače, pre nego što počneš da uzimaš bilo šta dobro pročitaš uputstvo. nemaju lekari vremena da upozore na svaki detalj. neki i ne znaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 22, 2006 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Veruj mi, sve sam DOBRO procitala. Prostudirala sam celo uputstvo, i da sam videla bilo sta ne bih pila pilule. inace, jako sam detaljna, pa sam i pre nego sto sam se odlucila za taj korak, sve dobro ispitala. Cak mi je i ginekolog u Institutu rekao da one NE MOGU da mi dovedu do poremecaja ciklusa nakon prestanka uzimanja, ali meni se desilo suprotno. Stvarno me zanima misljenje strucnjaka ovde, posto do sledeceg ponedeljka ne mogu da idem kod lekara, a uzasno sam zabrinuta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 8:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Kakvi su Vam bili periodi prije pilula ?
Da li ste promijenili tjelesnu tezinu drasticno ?
Da li imate vise stresa na poslu nego ranije ?
Da li imate ikakvih drugih problema sa zdravljem ?
Da li ste uradili hormone FSH, LH, estrogen, progesteron, prolaktin, TSH ?
Dobro zdravlje,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 8:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Zaboravih da li uzimate ikakve lijekove ?
DA li ste radili test trudnoce ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Hvala vam, Ob Gyn, sto ste nasli vremena da mi odgovorite.
Ciklusi su mi pre uzimanja pilula bili redovni, na 30 dana.
Ugojila sam se 7kg, ali na moju raniju tezinu od 60kg to nije malo(postala sam mali pokretni bumbar :lol: ).
Pre uzimanja pilula radila sam hormone, bili su u redu. Sada moram da ponovim, posto ocigledno da nesto nije OK.
Sto se tice stresa, nista manje i ni vise nego sto smo svi u zemlji Srbiji pod stresom, cak su mi i neke stvari na poslu i faxu krenule na bolje.
Ne pijem nikakve lekove, cak i antibiotike izbegavam kada sam bolesna.
Nemam nikakvih problema sa zdravljem, bar ne da ja znam.
Sto se tice trudnoce, to je iskljuceno, posto od prestanka uzimanja pilula koristimo prezervativ. Uradila sam test kada mi je prosli put izostala menstruacija, i naravno bio je negativan, evo sutra ujutru cu opet da uradim, ali stvarno mislim da nema sanse. Stvarno se cuvam trudnoce, bar dok ne zavrsim fax.
Izvinite na opsirnom odgovoru,
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Samo da dodam jos nesto, uradila sam test, negativan je. Samo sam htela da vas zamolim da mi kazete sta to moze da bude. Moj najveci strah u zivotu je da necu moci da imam decu, zato sam i pocela pilule( da bih izbegla sada nezeljenu trudnocu) i ne smem ni da pomislim da su mi pilule izazvale neki problem. inace uradila sam i test na hlamidiju, negativan je. Redovno idem na ginekoloske preglede, radila sam i papa test. Svi nalazi koje sam radila su dobri, samo mi je zavaljena materica, ali to nije problem? Izvinite, sto vas gnjavim. pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 27, 2006 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Postovana ObGyn,
nadam se da niste zaboravili na mene. Samo sam htela da cujem koje su moguce komplikacije, posto sam uzasno uplasena.
Izvinite na smetnji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: