Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolna ovulacija i menstruacija
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 24, 2006 2:17 am
Postovi: 2
Imam 30 godina i jedno dete, porodjaj je bio normalan. Operisala slepo crevo kao dete. Iako je proslo vise od dve godine nakon porodjaja, ja i dalje imam bolne ovulacije i menstruacije, isto kao i pre toga. Ginekolog mi je rekla kako ce posle porodjaja to da se popravi, ali to se nije desilo. Prosto mi se cini da mi ne veruje. Inace, PAPA je II grupa, sekret OK, eho abdomena b.o. Jedini problem je sto svakog meseca dozivljavam dva puta neprijatnost i bol, kontrakcije ( pred menstruac. i prva dva dana ) slicne porodjajnim, bolove u krstima, imam utisak da mi se kosti karlicne pomeraju, preznojavam se i povracam ponekad, pritom imam i dijareju. Takodje, prilikom ovulacije osecam bol i prolazi me jeza, drhtavica, dobijem dijareju i preznojavam se. Nadam se da postoji resenje za te probleme, jer nisam u stanju da normalno funkcionisem u tim danima. Drugi ginekolog mi je rekao kako bi se to mozda resilo posle druge trudnoce, mada nema garanti za to, a ja ne vidim kako uopste neko ko ima ovakve teskobe uopste moze i da pozeli da ima odnose u tim danima. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 10:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Iz licnog iskustva - probaj svoj problem da resis vezbama. Duge setnje pomazu (ma kako ti izgledalo mucno da setas kada se tako lose osecas), a i neke lagane vezbe za opustanje mogu cuda da ucine. Meni je pomoglo samo nekoliko joga-vezbi (dovoljno je petnaestak minuta za njih) namenjenih bas za probleme sa zenskim organima, radjenih svakodnevno u toku dva meseca. Posle toga, uz povremeno ponavljanje tih vezbi, bolne i neprijatne menstruacije vise nemam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 10:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Eh..taman i meni neko da objasni zasto ja imam krvarenja za vreme ovulacije i takodje neprijatan bol.
Nije toliko bolno kao kod predhodne devojke-zene ali cesto mi se u sekretu nadje i sukrvica ili sam sekret postane veoma tamne boje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 24, 2006 2:17 am
Postovi: 2
Ljubicice, hvala ti na odgovoru, ali ja sam se pre trudnoce aktivno bavila sportom, ali uprkos tome sam imala ove tegobe. Probacu i jogu u svakom slucaju, da radim vezbe za te grupe misica i delove tela. Mozda pomogne.
Zaboravila sam da kazem da imam normalne, redovne menstruacije, da sam nakon porodjaja dobila menstruaciju posle mesec i po dana, iako sam dojila. Ponekad imam malo krvarenje u periodu ovulacije, ali nije tamne boje, vec svetlo i oskudno u trajanju od jednog dana. Lekar mi je rekao da je ovo sto mi se desava zbog prostaglandina, ali nisam dobila nikakav savet, a ni objasnjenje. Dojadilo mi je da cekam da se nesto po tom pitanju samo od sebe resi, kao i da u tim danima u mesecu dozivljavam ove neprijatnosti i ne funkcionisem normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Gdje se mogu naci te yoga vjezbe za bolne menstruacije?
Ja takodze imam bolne menstruacije i jedino sto mi pomogne je Ibuprofen.
Ovulacija mi je takodje bolna tj jedino sto me boli su jajnici u tom periodu, da nekad nisam u stanju da stojim. Da li je to normalno? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 25, 2006 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Hope je napisao:
Gdje se mogu naci te yoga vjezbe za bolne menstruacije?


Ja sam ih nasle u knjizi "Joga u svakodnevnom zivotu", u kojoj je za svaku vezbu objasnjeno i za sta je ona posebno dobra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 28, 2006 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
I ja imam ISTIH problema i sa ovulacijom-ni da sednem, ni da stanem, ne zna se sta je gore, a o bolnim menstruacijama da ne govorim. Ibuprofenom se ubijam svakog meseca prva dva dana, krvarenja braon boje su mi skoro normalna pojava u periodu ovulacije, svi nalazi su mi ok, a dobila sam objasnjenje da se sve to moze srediti pilulama za kontracepciju koje ja bas i nisam voljna da koristim zbog niza negativnih dejstava, iako mi svaki ginekolog(idem i privatno i u DZ)kaze da su to moguci rizici ali da su minimalni . U svakom slucaju ne preporucuje se uzimanje istih "na svoju ruku" bez dogovora sa ginekologom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 28, 2006 9:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Ja vam samo mogu reci sta je pomoglo mojoj sestri Ona je imala tako bolne menstruacije da bi i temperaturu dobila ,povracala , pila puno tableta i injekcija svi su znali kad ona dobija cak u hitnoj cim nas vide znali su reci ,zar je vec mjesec prosao.
Onda od jedne dr nase prijateljice koja se isto mucila dobila caj MACINA TRAVA ILI OCAJNICA
Vjerujte evo 2 mjeseca nije ni tablete popila skroz druga osoba
Sad ga kupuje u normalno apoteci samo kaze za koji problem jer ima 2 vrste pila je cjeli mjesec i bilo je super sad je napravila pauzu i jos je ok
PROBAJTE STVARNO DJELUJE A DOBRA JE I ZA PLODNOST


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 28, 2006 9:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Macina trava zna da poremeti cikluse ako su normalni i redovni. Najvise se koristi u regulisanju hormona kod steriliteta ali ako su ciklusi redovni zna da ih pomeri tako da se sa tom travkom nije igrati.
Mojoj komsinicki su pomogli neki cepici koji se kupuju u apoteci. Zenu su nosili svaki mesec u ambulantu nije mogla da se pomeri kad dodje ciklus. Posle tih cepica sve OK!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 29, 2006 12:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jel mislis na Diklofen cepice? I meni su oni pomogli, ali kazu da ne valja preterivati ni sa njima,pa ih ja koristim kad bas preteram sa Brufenima,iako znam da su tek oni katastrofa al sta cu kad pomaze. A os macine trave mi je menstruacija mnogo obilnija nego inace-sto je i normalno, jer izmedju ostalog,zato manje i boli,jer pravi "bolji protok" pa samim tim manje i boli. Ko ima redovnu menstruaciju-tacno u dan,kazu da pomaze i pet dana pre, poceti sa po 1 andolom dnevno, i piti ga dok ne krene,jer i andol siri krvne sudove. Samo paznja: NIKADA NE TREBA KOMBINOVATI BRUFEN I ANDOL!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 29, 2006 12:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Nemam pojma koji cepici ali koiko sam ja razumela to je nesto na biljnoj bazi. Pitacu je kad je vidim pa cu napisati.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: