Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: lecenje POC spirolaktonom
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 11:16 pm
Postovi: 5
da li je neko koristio spirolakton u lecenju POC sindroma, i kakva su vasa iskustva, da li zaista pomaze u otklanjanju akni i maljavosti na licu. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje POC spirolaktonom
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 5:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
[quote="eleonorabgd"]da li je neko koristio spirolakton u lecenju POC sindroma, i kakva su vasa iskustva, da li zaista pomaze u Постоји много бољих и поузданијих лекова... Нико вам није предложио ништа паметније?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje POC spirolaktonom
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 11:16 pm
Postovi: 5
Zapravo,gin mi je rekla da ne mogu da koristim Diane 35 jer imam povisene vrednosti trombocita,za koje hematolog daje misljenje da nije alarmantno stanje(!?!) tj. da se on bavi samo slucajevima koji su preko 600(ako je granica oko 400),a ovi moji idu od 420-500,kako kad. I u zavodu za transfuyiju su mi,nakon uradjenih faktora koagulacije i drugih vrednosti,rekli da nema znakova trombofilije, i time se ogradili,ne rekavsi zasto su trombociti stalno iznad ref.vrednosti. Onda sam dobila uput kod endokrinologa u KCS,koji je rekao da je za mene resenje upravo taj spironolakton,za koji citam da je steroid, i koji bi mogao da blokira te androgene,ali ne bas u potpunosti. E,sad ja tu dolazim do tacke kad vise ne verujem hemiji,jer sam pre par meseci,nakon pregleda dermatologa, dobila terapiju antibiotika u trajanju od 4-5 meseci (hemomicin) bez znacajnijih rezultata. To kad je cula moja dr ginekolog zanemela je i rekla da je to lose. I kome sad da se obratim kako bih akne,maljavost i policisticne jajnike sada u 33.godini uspela da izregulisem???Treba mi citav konzilijum (ginekolog,dermatolog,endokrinolog,ali i priholog,nutricionista).haha,malo se salim ali u principu tako ispada. A kad shvatite da niko nece vama da se bavi jer im niste bas mnogo zanimljiv slucaj,ili kako mi je rekao ugledni docent hematolog u KCS- "niste nam interesantan slucaj",jer se oni bave malo zescim slucajevima, ali nije znao kome da se obratim dalje i ko se onda ovde bavi prevencijom,jer ipak ne zelim da prerastem u taj zesci slucaj!!!Uglavnom , svima su samo puna usta prevencije,a u praksi to bas i nije tako. I eto,dok cekam da zakazem kod nekog drugog dr preko veze(ne bi li se taj malo zainteresovao za moj slucaj), raspitujem se po forumima, citam o tom spironolaktonu,koji mi se ni malo ne svidja,ali sta ja pa znam.Ukoliko imate neki predlog u kom pravcu da krene moje dalje bavljenje ovim problemom, dragi Zli Doktrore,bicu Vam vise nego zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: