Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OPET STERILITET
PostPoslato: Uto Nov 01, 2005 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
U braku sam četiri godine i ni jednom nisam ostala u drugom stanju.Evo šta sam sve uradila:
-suprugov spermogram:105 000 000,50 posto pokretljivih prvi put.88 000 000,20 posto pokretljivih drugi put.Dijagnoza oligoastenospermija(ne znam kako se tačno piše).Imao je e.coli ali je to izlečeno.
Kod mene:
-PAPA 2.grupa
-Vag. bris 3.grupa
-UTI-kanali prohodni
-hormoni:hiperprolaktinemija 7.dan(35.6 ng/ml);snižen estrogen 14.dan(29.2 pg/ml)
-imam ovulacije
-jedna neuspešna inseminacija.
-kolposkopija-pokazuje neku malu promenu na sluzokoži vagine koja se ne boji
Pošto imam 23 godine rešila sam da odustanem od pretraga i da se malo opustim.Ali,doktor mi je dao uput za bolnicu zbog povišenog prolaktina.Da li je to opasno i koja se ispitivanja u takvim slušajevima rade?Uz to stalno imam obilan sekret normalne boje i mirisa a sluzokoža vagine mi je jako suva.To mi strašno smeta.Kako to da rešim?
Znam da je ovo puno podataka ali pokušajte da mi odgovorite,molim vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 02, 2005 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Hej Erika,
Ne znam sta znaci UTI ?
U analizi spermograma je bitno...
- koliko je mililitara sperme bilo u ejakulatu,
- koliki je procenat pokretljivih, i
- koliko miliona spematozoida se nalazi u 1 ml ejakulata...
da bismo rekli nesto o kvalitetu sperme ?

Hiperprolaktinemija sa 35.6 ng/ ml ??? Ako nemate nikakve simptome ja bih bila vrlo oprezna da postavim dijagnozu hiperprolaktinemije.
Prije nego sto bude uzrok infertiliteta, prolaktinemija obicno uzrokuje neredovne cikluse, ili izostanak istih, pa tek onda infertilitet...pacijentkinja se zali na glavobolje, smetnje sa vidom, mlijecni iscjedak iz bradavica,...i tako dalje...Vi niste naveli niti jedan simptom !!!

Prolaktin se izlucuje u prednjem reznju hipofize i izlucuje se pulsatilno tokom dana i noci a kolicina izlucenog hormona se mijenja prema spoljnjim stimulusima...koji mogu biti podrazaj bradavica, seksualn odnos, stres zbog bilo kojeg razloga / trcanje na bus, tramvaj, svadja sa svekrvom....salim se / zato se preporucuje odrediti prolaktin level u bazalnim uslovima, sto bi bilo...ustanete lagano, ne jedete i ne pijete, i bez frke odete do laboratorije...

Interesuje me postupak pripreme sperme za inseminaciju ? Gdje se to radi ? U kojoj se laboratoriji vrsi priprema ? Kada Vas suprug donosi spermu za inseminaciju ? Da li je kod Vas ispitivana prohodnost jajovada i kako ?

Puno pozdrava...
Umorni Obgyn
Vrijeme je da se napusti bolnica i ide kuci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 02, 2005 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Hej,već sam ti jednom odgovorila ali očigledno ne kako treba(nova sam na forumu),zato ako dobiješ dva odgovora izvini.
UTI je ubrizgavanje lekova kroz jajovode(urbazon,neki antibiotik i fiz. rastvor) čime se ispituje prolaznost istih.Kako mi je dr objasnio ako su jajovodi zapušeni onda taj postupak boli.Ja nikakve bolove osećala nisam tokom intervencije,osim što su mi ti lekovi kasnije izazvali strahovite grčeve u stomaku i grozne,i jako obilne serije povraćanja.
Spermogram moga muža(2. koji je lošiji) glasi:3ml ejakulata, 88 mil. spermatozoida u jednom mililitru,10 odsto pokretnih,50 odsto slabopokretnih,40 odsto mrtvih.Prepisan mu je PROXEED ali mi za njega trenutno nemamo para(treba mi 23 000 din.) pa smo primorani da to odložimo za kasnije.
Spermu za inseminaciju uopšte nisu pripremali u laboratoriji,već je moj muž doneo u običnoj sterilnoj bočici.Pošto je naš lekar bio u Nišu,a mi živimo 70km odatle,od trenutka ejakulacije do inseminacije prošlo je tri sata.Misliš li da postupak nije bio pravilan?
I molim te,ako znaš,kako da se rešim ovog obilnog sekreta i suvoće sluzokože vagine?To mi jako smeta.Ponekad to dođe dotle da je odnos prosto nemoguć.Izvini ako previše pitam,i hvala ti na odgovoru.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 03, 2005 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Moram da kazem JOOOOOOOOOOOOOJ, prije nego pocnem....

Sperma sadrzi spermatozoide, seminalnu tekucinu, i dijelove koje cine mrtvi spermatozidi, bijele krvne celije, sluz, masne kapljice...Kada se radi inseminacija IUI / Intrauterine insemination /, mi smo zainteresovani da dobijemo sto pokretljivije, mobilne i zdrave spermatozoide i ubrizgamo ih u uterus.

Medjutim MI NE MOZEMO I NE SMIJEMO, da ubrizgamo direktno svjezu nepripremljenu spermu iz bocice u kojoj je pohranjena direktno u uterus ! Zasto ? Smermatozoidi plivaju u tecnosti sjemena tekucina, koja se uglavnom produkuje u prostati, i posjeduje supstance koje zovemo prostaglandini. PROSTAGLANDINI su odogovorni za kontrakciju glatkih misica koji se nalaze ne mnogim mjestima u tijelu kao sto su krvni sudovi, jedan dio jednjaka, materica ! Prostaglandini su odgovorni takodje za menstrualne bolove. Oni se nalaze u organizmu svuda u vrlo maloj koncentraciji. Kolicina prostaglandina u sjemenoj tekucini je veoma visoka !! Kad sperma biva izlucena u vaginu tokom seksualnog cina ne uzrokuju problem, zato sto bivaju neutralizirani sa vaginalnim PH.
Ali ako se nepripremljena / sirova / sperma ubrizga direktno u matericu, u namjeri da izazovemo inseminaciju, zena moze da dozivi snazan bol !, da kolabira ! pa i da umre !

Zato je cilj postupka 'pranja sperme' da se odstrani potencijalno otrovna seminalna tekucina. To se radi na nekoliko nacina. Najjednostavniji nacin je razrijediti spermu u hranljivom medijum, staviti u pipetu, i centrifugirati. Dobri spermatozoidi ce biti na dnu posude i mogu da budu usisani u spricu koja sluzi za inseminaciju. Ostale metode koriste razlicite tecne medije za koncentrisanje spreme. Ovim nacinom se selektuje i dobija najaktivniji spermatozoidi. Vrijeme potrebno za ovaj proces je u prosjeku oko 30-90 minuta.

Zasto se radi IUI ?
Zato sto na ovaj nacin pacijenti koji imaju problem da ostanu trudne, zbog neotkrivenog razloga / idopatski /, ili muskog faktora, ili endometrioze, ili cervikalne stenoze, ili koji imaju antitijela protiv spermatozoida, imaju mnogo vecu sansu da ostanu u drugom stanju.

Draga Erika, zao mi je sto je moj stav u suprotnosti sa ovim sto mi ovdje radimo, i sto to uopste ne popravlja Vasu sansu da ostanete u drugom stanju, i uzrokuje Vama takve tegobe. Propuhvanja jajovoda sa kortikosteroidima i antibioticima ??? To prvi put cujem, pa ocigledno da imate prohodne jajovode, jer Vam je sve dospjelo u trbusnu supljinu i uzrokovalo mnogo tegoba, a dr Vam jos nije rekao da li su vam jajovodi prohodni ili ne.

Mozete da isprintate ovo moje pismo i date Vasem ginekologu, ako to moze da nesto promijeni, i ako se ne slaze sa mnom, dacu mu ja imena knjiga u kojima moze da se upozna sa IUI metodom.
Mnogo pozdrava i srece !

ObGyn

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 03, 2005 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Doktoru koji mi je uradio taj UtI i inseminaciju ne odlazim više od godinu dana.Posle neuspele inseminacije i uopšte svog maltretiranja koje sam doživela rešila sam da odustanem tj. da sačekam neko vreme pa možda se sve samo od sebe sredi.Ipak,zbog sekreta sam morala opet da se javim DRUGOM lekaru koji me je uputio u bolnicu,znaš već zbog čega.Iskreno hvala na iscrpnim odgovorima,samo sada još više nemam poverenja u ovdašnje doktore.Ali,šta da se radi,tako je kako je.Hvala na lepim željama,biće valjda sreće!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
UTI=utero tubarna instilacija je davno prevaziđen terapeutski postupak ubrizgavanja kortikosteroida i antibiotika najčešće Rifamor-a. Ne služi u dijagnostičke već terapeutske svrhe, bolje reći služila je. HSG obavezan, a često i laparaskopija.
IUI jedino nakon obrade semena tzv.ispiranja recimo Medicult rastvorom itd. Transvaginalni ultrazvuk zlatni standard praćenja rasta folikula, čim vam prate folikule preko stomaka bežite od takvih doktora!
35h pred inseminaciju Amp Pregnyl 5000-10.000 IJ im. Itd itd.... :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: