Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ima li kraja...?
PostPoslato: Pon Okt 24, 2005 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 9:39 am
Postovi: 13
Molim vas za neki savet..

Prvo mi je vaginalnim brisom izolovana eserihija koli, pa sam pila antibiotike (cefaleksin).

Od antibiotika sam dobila gljivice.

Posle terapije vaginaletama je ustanovljeno da su gljivice izlecene, ali je izolovana bakterija enterococcus spp.

Stvarno nemam vise ni snage ni vremena da idem po lekarima.... :(

Sta je u stvari enterococcus spp?
Kako vec jednom da se izlecim od svega?

Pokusavam da ostanem trudna.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 9:55 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Ako nemate strpljenja da dalje tragate za bakterijama ( Enterococous spp. je anaerobna bakterija i najcesce se leci lokalno Orvagyl vaginaletama), bar koristite preparate za intimnu negu, jer pravilno odrzavanje PH vagine , odrzava bakterije u ravnotezi i sprecava preterani porast patogenih oblika. Preporucujem Multigyn femi wash penu za pranje intimnih delova, a za lokalnu aplikaciju Multugyn gel actigel. Ovi preparati su vise od kozmetike , a manje od leka, jer su na bazi biljaka i smeju da se koriste i u trudnoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 27, 2005 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 9:39 am
Postovi: 13
Hvala lepo na odgovoru!

Poslusacu savet.

Prijatan dan svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dio odgovora na drugu temu koji i vama moze da koristi
PostPoslato: Ned Okt 30, 2005 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
E bas se ja rasprica ovog vikenda...valjda ce neko imati koristi od ovog piskaranja...
Sto se tice Klomida, progesterona i antibiotika za " vaginalne i cervikalne infekcije "...to se na podrucju bivse Yu, dijeli kao zvakaca guma !!! cesto bez ikakvog naucnog razloga i opravdanosti. Mislim da Srbija, BiH, Hrvatska i ostale juznije republike...pardon drzave...vode nesumnjivo u broju dijagnostikovanih vaginalnih i cervikalni infekcija !!!
iako znamo da VAGINA NIJE STERILNA !!!
I DA SVAKI PUT KADA URADITE BRIS ISTE CETE SIGURNO DOBITI POZITIVNI REZULTAT !!!
AKO JE PACIJENTKINJA BEZ SIMPTOMA, OSTAVITE NJENU VAGINALNU MIKROBIOLOSKU RAVNOTEZU NA MIRU !!!
SVAKI PUT KADA NJENOJ VAGINI PREDSTAVITE NEKI ANTIBIOTIK, POBICETE SVE NORMALNE BAKTERIJE KOJE ZIVE TAMO I NARUSITI PH RAVNOTEZU I POSLIJE TO POSTAJE ZACARANI KRUG KOJI JE CESTO NEMOGUCE PREKINUTI, I KOJI TRAJE GODINAMA, GINEKOLOG IMA HRONICNOG PACIJENTA, A PACIJENT HRONICNI SEKRET KOJI POCINJE DA SVRBI, PECE, SMETA I NA KRAJU POSLIJE 2-3 GODINE PRESTANE DA IDE KOD GINEKOLOGA !!! STO JE POTPUNO ISPRAVNO !!!
Ne dajte da Vam odredjuju ikakve briseve ako nemate nikakve tegobe !!! jedino sto je potrebno jeste bris na Hlamidiju i Gonoreju.

Klomid...drugi carobni lijek...ako se daje klomid, onda mora da znate zasto ga dajete, jer je jedino opravdanje anovulatorni ciklusi uzrokovani razlicitim problemima, da nastojite da dokazete ovulaciju ! jer ako pacijentinja ne ovulira na klomidu niti nakon promjene doza, nema potrebe da lijek dajete duze od 6 mjeseci, nego se terapija mijenja...ako pored dokazane ovulacije ne ostaje u drugom stanju poslije 6 mjeseci do godinu dana, mijenjajte menadzment, jer vrijeme prolazi, i zena stari, i smanjuje se njena sansa da ostane trudna !!! ne gubite tudje vrijeme !
Zena treba da se upozori na nus pojave koje klomid izazove i kada da prestane uzimati lijek...

Progesteron je najvelikodusnije davan lijek, cesto bez ikakvog razloga, da cak nemam volju niti da pisem o njemu, mozda drugi put.

Puno pozdrava.
Obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 31, 2005 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 9:39 am
Postovi: 13
Zahvaljujem na tako iscrpnom i poucnom postu. :)

Cinjenica je da nikad nisam imala tegoba, pojacanog sekreta,peckanja....

Bila sam sasvim zdrava dok nisam otisla na redovan godisnji pregled.

I dok su mi nalazili razne bakterije i gljivice, JA NISAM IMALA AMA BAS NIKAKVIH TEGOBA!!

Samo jos da napomenem da sam bris na kraju svega nosila u tri razlicite laboratorije, i dobila sam tri potpuno razlicita nalaza!!

Toliko o nasim lekarima i laboratorijama.


Prijatan dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ima li kraja...?
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 4:18 pm
Postovi: 1
ja sam imala neke vaginalne infekcije koje sam lecila 6 meseci...ali najvise su mi pomogle tablete laktogyn one su dobre za sekret i neprijatan miris...takodje sam koristila i multigyn gel koji je takodje jako dobar....jovana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ima li kraja...?
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
I ja se pitam ima li kraja...... :/
Odem jednom na pregled zbog uzasnih bolova u donjem desnom delu stomaka, dobijem dijagnozu Adnexoparametritis desni hronican i pored peroralnih lekova koristila sam Polyginax vaginalete....
Odem drugi put na pregled iz istog razloga (jer se nakon prvobitne terapije stanje uopste nije promenilo) i dobijem dijagnozu Subakutni Adnexitis i Colpitis... Od lekova Hemomycin i Gino-daktanol vaginalete... Doktorka kaze da imam gljivice i iz tog razloga mi prepise antimikotik.... MEDJUTIM...
Ja promenim doktorku koja mi samo na osnovu manuelnog pregleda kaze Dg: Bakterijska vaginoza i prepise mi Orvagil tablete i vaginalete.... I kome sad da verujem? :(
Jedna doktorka kaze da su gljivice, druga da su anaerobne bakterije a mene problem ne prolazi.... :/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: