Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2007 12:35 am
Postovi: 9
Koristila sam magistralno izradjene vaginalete sa ciprofloksacinom 5 dana.Na samom ulazu kao da su se prilepile za sluzokozu i ne meogu ih skinuti ni vodom,niti se tope kao sto obicno biva.Jako je bolno i verovatno je fizicki ozledilo pa ima i malo krvi.Sta bih mogla da pokusam pre nego li se javim lekaru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Ned Jun 06, 2010 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Zanima me sta si uradila na kraju?
Da li su ti te vaginalete napravili mozda u apoteci Sveti Sava?
Ja sam kod njih narucila vaginalete sa Dovicinom i isto to mi se desilo.Od tih vaginaleta su mi se napravile zive rane,sve mi se slepilo i 7 dana posle toga su mi ispadali delici tih vaginaleta.Prestala sam da ih koristim 4. dan i otisla u GAK da mi taj ostatak vaginaleta ociste i posle njihovog ciscenja,jos mi je ostalo,a da ne pricam da sam i kod njih navukla V grupu sekreta,pa se sad lecim i od toga.UZAS!
Isla sam u apoteku Sveti Sava da ih pitam od cega su napravljene te vaginalete i rekli su mi da stavljaju neku supstancu koja vezuje vaginaletu i pcelinji vosak.I ranije su mi pravljene vaginalete,ali ovo mi se nikada nije desilo.Znaci njihova je krivica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Pet Jun 11, 2010 8:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 9:48 am
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Ja imam slican problem. Zbog upotrebe antibiotika doktorka mi je savetovala da koristim vaginalete Nistatina sa amracinom. Ne bih komentarisala kako izgleda trazenje istih, i nasu poznatu neljubaznost i nekulturu, mada neko mora i to pitanje i odgovornost zaposlenih vec jednom da pokrene. Kao da vam neko nesto poklanja i svoj posao radi pod najvecim pritiskom..Najzad, laknulo mi je kada su u Sv.Save prihvatili da ih naprave. Iste noci, negde oko 4 krenuo je najpre svrab, da bi se nastavilo sa nemogucim bolovima i grcevima. Koristila sam vaginalete i pre, ali ovakvo cepanje i ovakav bol nisam dozivela. Pomislila sam da je od tog amracina, ali sada vise ne verujem, kako sam procitala prethodno iskustvo. Na moju srecu ili ne znam sta vec, sutradan sam dobila ciklus, iako dosta rano, posle 18 dana..
Volela bih da neko strucan i odgovoran pre svega, objasni o cemu se radi, i ima li ovo veze sa gore pomenutom apotekom. Ovo je koliko vidim drugi slucaj, cini mi se. Ja sam, vec poucena iskustvom, dosla do saznanja da ne treba imati poverenje u nase proizvode, na zalost, jer posle ovakvih i slicnih stvari, a imajuci u vidu kakvi ljudi ih prodaju, nadobudni, bez trunke samilosti i postovanja prema pacijentima i sa puno mrznje, mogu misliti kakvi ih prave i sta ustvari koriste pri izradi. Svaka cast, ali posle svega treba veliki trud da se vrati vise puta izgubljeno poverenje. Naravno, ukoliko im je stalo do toga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Pet Jun 11, 2010 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2007 12:35 am
Postovi: 9
:lol: Da nije tuzno bilo bi smesno.Ja nisam iz Bg,ali isto tako bilo iz jedne drzavne u drugu jedva sam nasla gde hoce da ih naprave i eto specijalno za mene:).Najgore mi sto verovatno nisu svoj posao ni obavile cekam da mi stignu kontrolni brisevi,pa pitanje sta posle,ako ponovo bude potreban antibiotik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Pet Jun 18, 2010 7:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 9:48 am
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Ne razumem, zar bas niko iz ove struke ne moze da odgovori zasto se ovakve stvari dogadjaju, ili smatrate da ovo nije nikakav problem??...

Zar cemo samo da se dopisujemo?! A odgovornih nema?

Neko ce ipak morati napokon da objasni i odgovara, pa nije apoteka vezbaonica a mi zamorcici..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Pet Jun 18, 2010 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ja sam otisla do apoteke Sv. Sava da im to kazem i prva apotekarka mi je rekla da u njih stavljaju,kako mi je ona napisala Witepsol i ponekad kad su vrucine beli pcelinji vosak.Ja sam videla da su meni ostajali komadici voska.Dvadeset dana su oni meni ispadali i to uz pojacan svrab.Posto sam usput pokupila jos neku infekciju u medjuvremenu sam stavljala Orvazil.Uskoro treba da ponovim briseve,ali me je vise strah od tih infekija.Oslabljen mi je imunitet i stalno me nesto stize.
Mozda bi bilo dobro Luna (nadam se da nisam pogresila) da ih i ti nazoves,jer ako nas je vise,valjda ce obratiti paznju za ubuduce.Ko zna taj vosak kakav je?Mozda i to nabavljaju iz Kine.
Ta prva apotekarka mi je rekla da ce razgovarati sa tehnologom koji ih pravi,a druga mi je rekla da se to desava kod tih jakih lekova kao sto su Dovicin i Ciprocinal i da se zato rade slabije doze.
Mozda smo mogli i da razgovaramo sa nekima koji su zaduzeni o lekovima.Postoji Centar za informacije o lekovima.Pa da vidimo sta oni imaju da kazu o tome.
Ginekolog u Visegradskoj ih je na neki nacin branio,jer kaze svaka zena ima svoju vaginalnu floru i PH,pa se kod nekih bolje istopi,a kod nekih ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 2:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 11, 2010 11:30 pm
Postovi: 14
Ja sam imala isti problem sa ciprofloksacinom. Ali je lek narucen u apoteci kraj Kalenic pijace, tako da ne mislim da je problem u apoteci vec u tome sta oni stavljaju. Bitno je da je to bio prvi put da sam stavljala bilo kakvu vaginaletu i da sam se prestravila kad se to desilo. Cak sam zvala i Hitnu pomoc da bih konsultovala neku lekarku, na sta su mi oni naravno spustili slusalicu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa vaginaletama
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Tif88 je napisao:
Ja sam imala isti problem sa ciprofloksacinom. Ali je lek narucen u apoteci kraj Kalenic pijace, tako da ne mislim da je problem u apoteci vec u tome sta oni stavljaju. Bitno je da je to bio prvi put da sam stavljala bilo kakvu vaginaletu i da sam se prestravila kad se to desilo. Cak sam zvala i Hitnu pomoc da bih konsultovala neku lekarku, na sta su mi oni naravno spustili slusalicu...

Baš tako apoteke, Ciprocinal vaginalete prave od tabletne mase, šta nije dozvoljeno...!!!!!! Zato se javljaju takve reakcije na sluzokoži...
P.S Naravoučenije - izbegavati ciprofloksacin vaginalete jer ih niko u Srbiji uglavnom ne pravi na način na koji to treba...
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: