Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Sub Jul 10, 2010 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Da li je normalno da ovlažim u toku neke situacije koja nema veze sa seksom?
Da, isto kao što je normalna pojava da muškarci imaju erekciju kada nisu seksualno uzbuđeni.

Kako bi moje vaginalne usne trebalo da izgledaju?
Deblje ili tanke, pa čak i asimetrične, duge nekoliko centimetra ili jedva primetne. Ako vam ne stvaraju osećaj nelagodnosti, normalne su.

Koliko je „vađenje“ pre ejakulacije efektna metoda koja sprečava neželjenu trudnoću?
Nimalo. Muškarcima je vrlo teško da se suzdrže i povuku se na vreme.

Da li postoje određeni zdravstveni rizici zbog potpunog uklanjanja dlačica „tamo dole“?
Ako izuzmemo nestručno izvođenje depilacije i nezgode tom prilikom, kao i infekcije zbog uraslih dlačica, nema rizika.

Mislim da imam hlamidiju. Koji su simptomi?
Pojava žućkasto-zelenkastog gustog sekreta i pečenje u toku uriniranja. Ali ovi znaci nisu uvek prisutni, zato se testirajte. Hitno!

Koji preparat da upotrebim kako bih se oslobodila bubuljica u pubičnom predelu?
Nanesite malu količinu salicilne kiseline. Ili, ako se bubuljice nalaze u blizini vaših usmina, operite ih sapunom i vodom.

Da li su alergije na kondome česta pojava?
Vrlo mali broj ljudi je alergičan na kondome napravljene od lateksa. Oni mogu da koriste proizvode koji ne sadrže lateks.

U vezi sam sa momkom već duže vreme, a skoro mi je dijagnostikovano prisustvo HPV-a (humani papiloma virus, odnosno kondiloma). Da li to znači da me je dečko prevario?
Ne. Moguće je da ste se zarazili pre nekoliko godina, a da se infekcija tek sada pojavila.

Šta da uradim kako bih izvukla na spolja svoje uvučene bradavice?
One se najčešće privremeno izvuku kada ste uzbuđeni. Ali, bez operacije, nema načina da ih trajno zadržite u tom položaju.

Posle koliko vremena od seksa se pojavljuju prvi simptomi seksualno prenosivih bolesti?
Seksualno prenosive bolesti čiji su uzročnici bakterije mogu da pokažu prve simptome posle nekoliko nedelja; dok kod virusa taj period može da traje godinu dana, pa i duže. Ali seksualno prenosive bolesti često nemaju nikakve simptome.

Čak i posle tuširanja, oseća se određeni miris tamo dole. Kako da ga se rešim?
Ako je taj miris neuobičajen za vas, obratite se svom ginekologu. U drugim slučajevima, nemate razloga za brigu: normalno je da vagina ima svoj miris.

Da li postoji šansa da zatrudnim u toku menstruacije?
Šanse su male, ali postoje. Spermatozoidi mogu da prežive u vašem telu i do sedam dana, u toku kojih može da se desi da ovulirate.

Koje boje bi trebalo da bude svakodnevni iscedak?
Bele boje ili providan, u zavisnosti od vašeg ciklusa.

Da li mogu da se zarazim polno prenosivom bolešću ako progutam spermu?
Da, ali nije suština u gutanju semene tečnosti. Možete da se zarazite polno prenosivom bolešću prilikom svakog oralnog kontakta.

Da li je moguće da mi se desi da grudi ponovo počnu da rastu u 20-im godinama?
Da, to je uobičajena pojava u periodu između 20 i 23 godine starosti.

Da li će se moja vagina trajno izmeniti na bilo koji način posle porođaja?
To je moguće. Ali najvećim delom, to je organ koji je tako građen da se isteže i da se potom vrati u svoj prvobitni oblik.

Da li su ugrušci krvi u toku menstruacije razlog za brigu?
Verovatno ne, ali obavestite svog ginekologa o tome. Veliki ugrušci mogu da ukažu na prisustvo fibroida, benignih izraslina u materici, koji su česta pojava.

Da li bi trebalo da brinem zbog toga što moja vulva omekša posle seksa?
Ako je seks dugo trajao, ne. Samo joj dajte vremena da se oporavi.

Imala sam abortus. Da li ću imati poteškoća da ostanem trudna?
Ako nisu usledile komplikacije (na primer infekcija), nećete.

Zašto su mi bradavice čvrste čak i kada mi nije hladno, a nisam ni uzbuđena?
Moguće je da su jednostavno vrlo osetljive. Ili je u pitanju veličina: žene sa manjim grudima često imaju čvršće bradavice.

Da li je čudno što ispustim malu količinu tečnosti iz vagine kada doživim orgazam?
Ne. Neke žene ejakuliraju tečnost (ne, to nije urin) u toku orgazma.

Mislim da sam možda alergična na spermu svog dečka. Da li je to moguće?
To je izuzetno retko. Ako vam vulva otiče, veća je verovatnoća da vam treba malo više lubrikanta ili odmor od seksa.

Koja količina sekreta je normalna u toku jednog dana?
Do 2 kašičice, ali količina varira tokom meseca.

Da li postoji nešto po čemu bih mogla da razlikujem bezopasnu kvržicu od simptoma seksualno prenosive bolesti?
Vi ne možete, ako niste lekar. Ako ne nestane za nedelju dana (urasle dlačice i bubuljice najčešće nestanu), posetite svog ginekologa.

Kako da analni seks učinim bezbednim?
Koristite lubrikant i kondom, ne žurite i nemojte da upražnjavate vaginalni seks neposredno posle analnog.

Dijagnostikovani su mi kondilomi. Da li ću se izlečiti ako primim vakcinu?
Ne, ali to bi moglo da vas zaštiti od drugih tipova HPV-a.

Kako da izvadim „izgubljeni“ tampon?
Čučnite, nagnite se napred, ubacite prst i pređite njime po vaginalnom zidu. Ako to ne uspe, obratite se svom ginekologu.

Da li je čudno da se u toku odnosa čuje neki zvuk iz moje vagine?
Ne.

Koje boje bi trebalo da bude moja mokraća?
Od bezbojne do tamnožute, u zavisnosti od toga koliko ste uneli tečnosti.

Da li je potrebno da svoju seksi igračku čistim posle svake upotrebe?
Da. Koristite toplu vodu i sapun; to je bezbedno za silikonske igračke. Izbegavajte mekane igračke od „žele gume“ jer ih nije lako dezinfikovati.

Semena tečnost kaplje iz mene posle seksa. Da li to znači da nisam dovoljno uska ili da neću moći da zatrudnim?
Ne znači nijedno od ta dva. Čak iako dosta iscuri posle ejakulacije, dovoljno ostaje unutra.

Da li će moje vaginalne usne da se opuste naniže kako budem starila?
Moguće, ali to neće biti drastično.

Zašto se javlja specifičan miris kada se pomešaju moja vaginalna i njegova semena tečnost?
To je hemijska reakcija između semenih i vaginalnih izlučenja.

U nekim pozama u seksu mi se čini da bih mogla da ispustim gasove. Zašto?
Tkivo između vaše vagine i rektuma je vrlo tanko. Ovaj osećaj može da vam se javi ako vaš partner prodre izuzetno duboko.

Da li dijeta može da utiče na ukus i miris moje vagine?
Mogla bi, ali ako su ukus i miris neobični, veća je verovatnoća da je u pitanju znak infekcije.

Da li je rizično da moj dečko dune u mene u toku oralnog seksa?
Da. To bi moglo da izazove smrtonosnu emboliju, ali ova pojava je vrlo retka.

Čula sam priče da je jogurtom moguće izlečiti gljivičnu infekciju. Da li je to tačno?
Ako nanesete jogurt (sa aktivnim kulturama) na tampon, olakšaćete simptome infekcije, ali je nećete izlečiti.

Najčešće sam jako vlažna u toku seksa, pa nema trenja. Šta da radim?
Napravite pauzu na trenutak, obrišite se peškirom, pa nastavite gde ste stali.

Moje vaginalne usne smetaju prilikom penetracije. Da li bi trebalo da brinem?
Ne. Razmaknite ih kada vaš partner ulazi u vas ili koristite lubrikant.

Ponekad osećam peckanje prilikom seksa. Zašto?
To je možda zato što niste dovoljno vlažni. Ako veća količina lubrikanta ne pomaže, moguće je da je reč o gljivičnoj infekciji.

Kondom je pukao. Šta da radim?
U prva tri dana uzmite pilulu „za jutro posle“.

Da li će upotreba vibratora učiniti moj klitoris manje osetljivim?
Da bi se to dogodilo, trebalo bi da ga koristite nekoliko puta u toku dana. A i ako se to dogodi, lako ćete se vratiti na staro: napravite pauzu od nedelju dana.

Moje grudi su toliko osetljive da mogu da doživim orgazam ako ih moj partner mazi i liže. Da li sam normalna?
Normalna i srećna.

Šta bi moglo da znači to što imam malu količinu krvi u urinu?
Moguće da je reč infekciji urinarnog trakta. Obratite se svom ginekologu kako bi obavio testove i propisao vam odgovarajuće antibiotike.

Da li je u redu da on ostane u meni posle ejakulacije u kondom?
Samo do momenta dok njegova erekcija ne oslabi, jer je u protivnom moguće da dođe do izlivanja semene tečnosti u vašu vaginu.

Da li je moguće da se zarazim nekom seksualno prenosivom bolešću prilikom depilacije?
Verovatnoća je mala, ali kako biste bile sigurne, idite u salone koji vosak koriste samo za jedan tretman.

Da li je normalno da se javi lučenje iz bradavica?
Da, ako je izlučevina bistra. Javite se svom ginekologu ako je iscedak krvav ili beličast.

Da li je normalna pojava to što je moj klitoris prekriven kožom?
Da, to se zove klitoralna prevlaka (ili prepucijum).

Da li ću više uživati u seksu ako odstranim sve stidne dlačice?
Moguće je, pošto je tako veći deo kože izložen dodiru.

Zašto moja želja za seksom poraste u periodu kada imam menstruaciju?
Zato što su nivoi progesterona, hormona koji može uticati na opadanje libida, niski u ovom delu vašeg ciklusa.

Šta je to belo unutar moje vulve?
Sebum, normalna žlezdana izlučevina. Možete je oprati sapunom i vodom.

Često u toku seksa imam osećaj da mi se piški. Šta da radim?
Olakšajte se neposredno pre odnosa. I izbegavajte dogi stil, jer je u tom položaju povećan pritisak na bešiku.

Šta da radim kako bih doživela orgazam u toku seksa?
Ne oslanjajte se samo na penetraciju. Neka partner stimuliše vaš klitoris (ili to činite sami).

Zašto osećam kratak, oštar bol kada moj dečko prodre vrlo duboko?
Zato što je on verovatno pogodio vašu matericu ili bešiku.

Da li su veće šanse da dobijem urinarnu infekciju od momka koji nije obrezan?
Verovatno ne, ali gljivice i bakterije mogu da se zadrže ispod kožice. Ako održava higijenu svakog dana sapunom i vodom, nema razloga za brigu.

Imala sam seks sa vrlo obdarenim momkom. Da li sam se trajno raširila?
Ne. Posle seksa vagina će se povratiti u svoje dimenzije.

Da li postoje preparati koji povećavaju veličinu grudi?
Ne.

Da li je neobično da vagina pulsira u toku orgazma?
Ne. Vaginalni kanal, usne i anus se grče u toku i posle klimaksa.

Da li je potrebno da koristim kondom ako sam propustila da uzmem jednu kontraceptivnu pilulu?
Verovatno nije. Proverite uputstvo za upotrebu svojih pilula.

Prilikom oralnog seksa, od bradice mog dečka ostanu mi ogrebotine. Šta da radim?
Nanesite malo neke blage kortizonske kreme koju možete da kupite bez recepta.

Moj dečko ima herpes. Da li ću ga dobiti i ja?
Nije obavezno. Smanjite rizik na minimum tako što ćete uvek prilikom odnosa koristiti kondom, apstinirajte kada herpes izbije i neka vaš dečko redovno uzima antivirusne lekove.

Koji je najbolji način da se oslobodim urasle dlačice?
Prislonite na to mesto topao vlažan peškir na 10 minuta dva, tri puta na dan.

Ako sam vrlo malo vlažna u toku seksa, da li to znači da ne uživam?
Ne. Mnoge žene se uzbude, ali ne ovlaže. Koristite lubrikant.

Da li će se moje grudi povećati posle porođaja?
Da, ali će se posle određenog vremena verovatno vratiti na približne dimenzije kao i pre porođaja.

Da li veličina klitorisa na bilo koji način utiče na moj libido ili na sposobnost da doživim orgazam?
Ne utiče.

Da li je u redu da stavim mali tampon u danima kada imam obilniji sekret?
Ne. Tako biste mogli da isušite vaginu, što bi moglo da dovede do infekcije.

Da li moj partner može da primeti da li sam imala abortus?
Ne.

Vagina me vrlo često svrbi, ali znam da nije u pitanju gljivična infekcija. Šta bi drugo moglo da bude?
Verovatno alergijska reakcija na sapun ili losion koji upotrebljavate. Ako promena preparata ne pomogne, neka vaš ginekolog detaljnije istraži šta je u pitanju.

Ako uvek prilikom odnosa koristim kondom, da li ima potrebe da se testiram na polno prenosive bolesti?
Testirajte se svakih šest meseci na hlamidiju, gonoreju i HIV pošto kondomi ne pružaju potpunu zaštitu.

Da li postoji nešto što bih mogla preventivno da preduzmem kako se moje grudi kasnije ne bi opustile?
Pokušajte da ne varirate previše u telesnoj težini; tako se rasteže koža grudi. Iznenađuje podatak da nošenje brusthaltera ima minimalni uticaj.

Gotovo uvek, posle odnosa, dobijem urinarnu infekciju. Kako to da sprečim?
Popijte čašu soka od brusnice svakog dana ili uzmite pilulu sa ekstraktom brusnice. I uvek piškite posle seksa.

izvor: B92


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Sub Jul 10, 2010 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Odlicna tema, ali imam male ispravke:

Koji preparat da upotrebim kako bih se oslobodila bubuljica u pubičnom predelu?
Nanesite malu količinu salicilne kiseline. Ili, ako se bubuljice nalaze u blizini vaših usmina, operite ih sapunom i vodom.

Nikada ne treba kostiti nikakav preparat u toku tusiranja intimnih delova - samo voda je prihvatljiva. Sve drugo moze da promeni pH vrednost vagine i dovede do gljivica ili bakterijske vaginoze

Čula sam priče da je jogurtom moguće izlečiti gljivičnu infekciju. Da li je to tačno?
Ako nanesete jogurt (sa aktivnim kulturama) na tampon, olakšaćete simptome infekcije, ali je nećete izlečiti.

Jogurt ne sme da ima secera u sebi, ni malo. Mora da bude prirodan bez ukusa, jer secer hrani gljivice.

Da li je potrebno da koristim kondom ako sam propustila da uzmem jednu kontraceptivnu pilulu?
Verovatno nije. Proverite uputstvo za upotrebu svojih pilula.

Ako se propusti vise og 6h u prvoj i poslednjoj nedelji aktivnih pilula, ili vise od 12h sati u srednjoj (drugoj nedelji) vecina uputstava preporucuje neki drugi vid kontracepcije do kraja tog ciklusa, kao npr kondom.

Da li postoji nešto što bih mogla preventivno da preduzmem kako se moje grudi kasnije ne bi opustile?
Pokušajte da ne varirate previše u telesnoj težini; tako se rasteže koža grudi. Iznenađuje podatak da nošenje brusthaltera ima minimalni uticaj.

Najvise moze da utice redovna fizika vezba, dizanje manjih tegova, sklekovi, sve sto pojacave pektoralne misice kojei se nalaze ispod grudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 8:12 pm
Postovi: 5
Поздрав! Видим да спомињете еластичност лигамената материце, па реших да вас питам нешто на шта код мог гинеколога нисам добила одговор.Имам 33 године,а породила сам се у 26-тој,пре пар година сам имала болове у вагини некон дугог стајања,ишла сам код гинеколога, рекао ми је да је све у реду. Пре шест месеци,када сам по 12 сати про водила на ногама и од онда тегобе не престају.Тачније, ублаже се на неколико дана, али ако незгодно седнем, чучнем,подигнем нешто теже јави се бол не у доњем стомаку, него баш у вагини.Дешава ми се повремено да имам осећај као да ћу мокрити. Наравно, ишла сам код више гинеколога и сви су ми рекли да сам млада за такве "бабачке" тегобе и да је све у реду сем једног гин. којије рекао да ми је врло мало спуштена бешика.Уролог ме је само саслушао и рекао да се то дешава због неког незадовољства :o Имам утисак да мисле да умишљам. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 8:12 pm
Postovi: 5
Само да додам,фали део реченице... :) До пре шест месеци се тегобе нису поновиле, а након дванаесточасовног стајања у периоду од неких месец дана јавиле су се много изражајније и до сад не престају...Извињавам се што детаљишем, надам се да се нисам изгубила у ширини. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Citiraj:
Da li je rizično da moj dečko dune u mene u toku oralnog seksa?
Da. To bi moglo da izazove smrtonosnu emboliju, ali ova pojava je vrlo retka.


:o
ne razumem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Jelena, ginekolozi cesto ne mogu da detektuju probleme tog tipa, jer pretpostavljam da je sve na mestu kada si u lezecem polozaju, tj. tokom pregleda! Ali posto problemi nisu toliko nepodnosljivi, pretpostavljam da te zato ignorisu, jer ne bi mogli da predloze nikakvu terapiju osim operacije, sto je ipak drasticno ako ti to ne smeta toliko. Koliko znam kod nas fizioterapeuti ne rade sa pacijentima na jacanju misica karlice, a to bi ti mozda pomoglo. Probaj da radis Kegelove vezbe.

A do embolije dolazi prvenstveno ako postoji neka ranica bilo u vagini bilo u materici, moze biti i neka neprimetna ogrebotina, recimo od spirale u materici, ili ljustenje endometrijuma tokom menstruacije, ali prvenstveno rizik postoji za trudnice i zene koje su se nedavno porodile. Uduvavanje vazduha nije jedini rizik, jer do ulaska vazduha u vaginu moze da dodje i tokom seksualnog odnosa (neke poze su opasnije od drugih) pa i masturbacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 8:12 pm
Postovi: 5
Донка, хавала на одговору! :) Мени се та операција врти по глави као једино решење, мада знам особу која је успела Кегеловим вежбама да врати материцу из стања пролапса на њено место. Да ли је истина да је болнији десцензус од пролапса, како сам прочитала код пролапса је материца неосетљива? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ima vise vrsta prolapsa, prolaps besike, uretre, materice, i rektuma (i, kod zena koje su imale histerektomiju, prolaps svoda vagine i prolaps tankog creva). Postoje razliciti stepeni prolapsa, i kod blazih oblika Kegelove vezbe su dovoljne, a kod tezih slucajeva potrebna je operacija. Materica bi trebalo da bude neosetljiva u svakom slucaju, ako je sve u redu sa njom. Bol koji osecas je verovatno zbog pritiska organa na oslabljeno tkivo gde se stvara prolaps, i sto je taj pritisak veci i bol je jaci (zato najvise boli kada dugo stojis, ili se naprezes, time povecavajuci pritisak u abdomenu). Po tome je vaginalni prolaps isti kao i svaka druga hernija. E sad moguce je da kada organ potpuno ispadne vise nema tog pritiska na okolna tkiva pa taj bol nestaje, ali nekako sumnjam da je totalni prolaps bas sasvim bezbolan, verovatno se onda jave drugi problemi (usled trenja kada se hoda, zbog vaginalne suvoce i sl.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
donka je napisao:
A do embolije dolazi prvenstveno ako postoji neka ranica bilo u vagini bilo u materici, moze biti i neka neprimetna ogrebotina, recimo od spirale u materici, ili ljustenje endometrijuma tokom menstruacije, ali prvenstveno rizik postoji za trudnice i zene koje su se nedavno porodile. Uduvavanje vazduha nije jedini rizik, jer do ulaska vazduha u vaginu moze da dodje i tokom seksualnog odnosa (neke poze su opasnije od drugih) pa i masturbacije.


:o :o :o
prvi put cujem za ovo .. .
kako se prepoznaje i sta se preduzima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Zavisi gde taj mehuric vazduha ode, moze da izazove slog, srcani udar, da ode u pluca, simptomi su razliciti. Moze doci do nesvestice, bola u grudima, vrtoglavice, dezorijentisanosti, teskoca u disanju, epilepticnog napada, vrtoglavice, zamucenog vida, ponekada iskasljavanja krvi. Treba odmah otici u urgentni centar, inace su posledice fatalne. Inace, to se moze izbeci primenom zdravog razuma, dakle nema seksa posle porodjaja i posle hirurskih intervencija kao sto je abortus, nikada direktno uduvavati vazduh u vaginu, i narocito voditi racuna da vazduh ne udje u vaginu u trudnoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 8:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
mozda je glupo pitanje :oops: ali. . sta je sa irigatorom? kolika je potencijalna opasnost?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Irigator ne treba koristiti na svoju ruku, osim ako nije prepisan. Moze ozbiljno narusiti balans bakterija u vaginalnoj flori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 11:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
hvala, znam kako se irigator koristi.
samo me zanima moze li da izazove emboliju ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sve sto niste smeli da pitate ginekologa
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Nisam sigurna za emboliju, to moras da pitas lekara koji ti je preporucio irigator. Ne sumnjam da znas kako se koristi, samo ga ne treba koristiti na svoju ruku za neko "ispiranje" koje nije prepisao lekar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: